Ako sa chranit pred virozou?

Príspevok v téme: Ako sa chranit pred virozou?
amaliemily

Ahojte potrebujem poradit, decka zo skoly co mame v rodine doniesli domov asi brusnu chripku.. viete mi povedat ako sa da pred tym chranit? Vracanie a hnacky ma vzdy oslabia na par dni a teraz si to naozaj nemozem dovolit kedze mam pred dolezitym zapasom.. prosim poradte mi som uz zufala nechcem to dostat :(

gabona1

Pred vírusom sa neuchrániš, pretože sú všade okolo nás. Stačí, že máš oslabenú imunitu, alebo si v danej chvíli unavená a už sa môžeš nakaziť.Samozrejme, že keď užívaš C vitamín a žiješ zdravo, športuješ...máš menšiu šancu ochorieť, pretože imunita funguje a telo chráni.

Bubliii

Viróza - ochorenie spôsobené vírusmi, rýchlo prenosné.. máš x druhov.. nezaberajú na ne ATB, pretože tie zabíjajú len baktérie. Ale toto sú základné info, čo by každý mal ovládať

Bubliii

Som žena :) tieto virózy sú úplne nepredvídateľné, to vôbec nemusí byť o hygiene jedla, ale aj deti majú čokoľvek na rukách ruku na srdce kto si v škole umýval ruky pred obedom?? My sme hlavne utekali čo najskôr ku stolu, nikto neriešil hygienu.. aj keď jeme s príborom a nie s rukami, ale aj tak. A takisto mohli aj deti po niekom dopiť, dojesť, je to viróza takže sa rýchlo šíri, krátka inkubačná doba ale aj rýchlo odznie :)

AmiQ2

asi ako napisal Bubliii, len mne furt vrta v hlave, ze co pojedli, ja tvrdim, ze to je z jedla: spina v kuchyni, pochybne suroviny, nespravna priprava jedla, co ja viem? bohuzial toto! je mi z toho zle

Bubliii

Hlavne sa nestresovať, stres oslabuje imunitu, dobrý spánok a pozitívna nálada. Nedojedať, nepiť po deťoch, pri kýchaní rýchlo im šupnúť vreckovku pred nos, nielen do priestoru. A umývať si veľa ruky teplou vodou a mydlom.