Tehotenstvo a štítna žľaza

Príspevok v téme: Tehotenstvo a štítna žľaza
Jane88

Dobrý deň.
Potrebovala by som radu... Už niekoľko rokov sa liečim na štítnu žľazu (netoxická difúzna struma, autoimúnna thyreoiditída, užívam Euthyrox 25 mg po/str/pia). Som v 5.tt, svojho endokrinológa som informovala, bola som na odbere, výsledky sú vraj v norme, pokračujem v liečbe a najbližšia kontrola s odbermi bude v októbri. Nie je to príliš neskoro? Všade však čítam, že ženy, ktoré majú ochorenia štítnej žľazy, musia počas tehotenstva často navštevovať endokrinológa a musí byť sledovaná hladina hormónov. Máte nejakú skúsenosť? Nechcem zveličovať, no nechcem ani nič podceniť. Ďakujem

Bambulienka25

Je tu ktora ma zníženú funkciu štítnej žľazy? Rada bu som vedela ci ste brali doplnok s jodom alebo bez jodu. Liecim sa na euthyrox 25 / 50 mg obden, vysledky dobre, fT3 , fT4 momentalne neviem ako natom a chcela bu som lwn vediet pokial mate tu chorobu ci ste brali bez alebo s jodom. Samozrejme opytam sa aj lekara idem tam v str2du len som zvedava na nazory. Dakujem

Simi30

Ahoj Jane88. Ako si dopadla, bolo všetko OK?
Ja mám tiež netoxickú strumu a beriem Euthyrox 5x 50 a 2x 75. Len som nemala výsledky podľa predstáv Dr., tak mi to prehodila na 5x75 a 2x50. Ďalšiu krv mi bude brať o mesiac. Začínam chytať paniku :(

Mocca

Mne tiez moj endokrinolog povedal, ze ak otehotniem, mam sa hned ozvat, lebo v tehotenstve su zvycajne potrebne vyssie davky hormonov, takze by sa muselo vsetko sledovat a podla vyvoja upravovat davky hormonov.

lLily

mne tiez endokrinolog povedal, ze ked otehotniem,t ak ho mam ihned informovat, ibaze ja stitnu zlazu uz davno nemam, takze neviem jak to bude prebiehat. Zrejme zavisi od stadia ochorenia. Ak sa obavas, este raz sa ho spytaj, iste to pochopi, sak nejde len o tvoj zivot, ale i toho, co nosis v sebe.