Prosím skusenych

Príspevok v téme: Prosím skusenych
Sillvia 06

Prosím kto má skúsenosti s diabetom typu 1 o radu.Dcerke 5r.zistili cukrovku a niejak sa nám hodnoty asi 6tyzdnov nedarí ustáliť.Chcem sa opýtať dosť ma rada údené mäsko a mám podozrenie že tam je zrada.Hovoria že mäso môžu ale bez sacharidov čiže bez chleba,zemiakov a pod.Boli sme celkom dobre nastavený ale sme len začiatočníci ucime sami na vlastnej koži a hľadám možnosti už fakt vo všetkom pretože doteraz to bolo celkom dobre a zrazu sú tu takéto vykyvi.Pomoze každá skúsenosť každá rada.Velmi ďakujem ak sa niekto ozve.Tc 0911418300

patriciushm

Treba sa s tým pobaviť.Treba stále skúšať píchať tie hodnoty.A keď natrafíte,tak to je potom dobre,ale upozorňujem liečba s inz. perami je veľmi zložitá nikdy sa nedá predpovedať hodnota hladiny GK v krvi aj keď pichate pravidelne hodnoty.Najlepšia je na to pumpa,len ak to má diagnostikované len tento rok,tak musíte rok čakať,pretože minumálne jeden rok musí mať dieťa pera a až potom sa môže vyprávať o pumpe,ale najprv treba vystriedať analógy(inzulíny) minimálne pol roka a až potom môže diabetológ vám dať pumpu,ktorá musí isť na schvalenie do poisťovne atď. nechce sa mi to tu vypisovať,no ale vrátim sa k tým perám.Takže tie hladiny cukru závisia aj od príjmu SJ=sacharidových jednotiek alebo to môžete poznať ako VJ=výmenne jednotky je to jedno to je to isté a upravovať podľa tabuliek čo mám,tak vaša 5 ročná dcéra by mala prijímať 10-16 SJ/deň.A to treba rozdeliť na 6 porcii na deň.Raňajky...desiata...obed...olovrant...večera 1...večera 2. napr.
Raňajky-3 SJ
Desiata-2 SJ
Obed-4 SJ
Olovrant-2 SJ
Večera 1.-3 SJ
Večera 2.-2 SJ
to vychádza na tých 16 SJ/deň.
Potom úprava inzulínu sa pridáva 0,5-1,0 jednotku na pere keď sú vysoké glykémie.No a potom neviem čo by som ešte napísal.Napíšte tu a ja sa Vám pokusím odpovedať.