Zapchate ucho

oldman

Milá januška,absolvoval som niekoľko výplachov,zaujímavé na tom všetkom bolo to,že v podstate ide o teplú slanú vodu,vstekovanú do ucha za pomoci väčšej striekačky,potom som to skúsil doma s teplou sprchou a od vtedy už nemám problém.Samozrejme,nič podobné Ti neodporúčam,navštív radšej odborného lekára.Tieto výplachy sú bez bolestné akurát Ti bude počas výkonu hučať v hlave.

Epson12

Ahojte,
ja mam podobny problem,mam v pravom uchu zalahnute uz treti den a celkom dost to boli,zajtra idem ku doktorke tak dufam ze ten vyplach ucha mi pommoze , a dufam ze to nemam zapalene.

skusenost

ludia moji,skusenost nadovsetko... najma ziadnu paniku (ak ucho neboli), ak boli, chodte k lekarovi!
Ad 1. cistenie znacne znecisteneho/mazom "zalahnuteho" ucha (co sa stava po zapaloch, prechladnuti, prefukani vetrom...)neodporucam robit vatovanymi tycinkami ci papierikmi - ak je mazu hodne a nie je uz moc tekuty, je vysoka pravdepodobnost, ze sa zatlaci hlbsie do zvukovodu a tam sa zhutni=docasna hluchota.
Ad 2. Usne sviecky do isteho stadia vytiahnu maz z ucha, len ich treba do ucha spravne nasadit {vhodna je pomoc asistenta).
Ad 3. Olej (alebo olejove usne kvapky na rozpustanie cerumenu) je dobre aplikovat, ale treba byt trpezlivy, 10-20 kvapiek davat aj pocas 3 dni - zriedi to usny maz a ten sa bud sam uvolni, alebo ho nasledne lahsie vytiahne usna sviecka, alebo sa nasledne lahsie vymyje pri vyplachu ucha u usneho.
Ad 3. Vyplach ucha je najefektivnejsia, nebolestiva (pokial nie je ucho zapalene)metoda na vycistenie ucha. Pri silnejsom zapchati ucha mazom sa jej nevyhnete a zadoven plati Ad1, a Ad2.

inica

ja som mala tiež zalahnuté v uchu, bolo to veľmi nepríjemné, išla som na pohotovosť na ušné urobili mi výplach a bolo po probléme.

januška

ahoj,no ja som pouzila obycajny kuchynsky olivovy olej,mierne zohriala ako vravel RNG a na 2 krat sa mi to odocpalo :)

anon

Skus v lekarni kupit Acerumen. Su to take ampulky (myslim ze jedna ma objem 4ml). Su urcene na rozpustanie usneho mazu. Ja som mal podobny problem, no nebolo to az take vaze, ze by som bol nahluchly.
Odkedy na cistenie usi pouzivam Audispray, nemam uz ziadne problemy.Je to spray ktory sa tiez da kupit volne v lekarni. Obsahuje morsku vodu. Je fakt super.

RNG

Olej musi posobit dost dlho-niekedy aj par hodin kym zmekci vosk. Treba to opakovat, ak nezabere na prvy krat.
Vyspricovanie ucha je rychlejsie, ale moze poskodit ucho, bolo plno takych pripadov.Bubienok je velmi citlivy.
Vyplach ucha s peroxidovym roztokom nerozpusti vosk, ale niekedy sa tam mozu nahromadit aj vodorozpustne veci. Peroxid zaroven znici aj moznu mikrobialnnu nakazu.