Znicenie zubov fixnym strojcekom?

lolypop

Marek áno je to normálne.Prvé 2 týždne ta to bude tak boliet ako keby ti ich mierne trhali sám poznám ten pocit.Ani chleba si nevieš odhryznúť.Aj ked to h dajú dole ťa to bude bolieť.Držím palce :-))

Ma:re:k

Ahojte, mám strojček prvý deň a nehorázne strašne ma bolia zuby xD... neviem či to je normálne ale jeden malý pohyb a bolí to jak keby mi ho trhajú je to normálne?? xD (inač som strašne hladný .. ale nič necem :D

šárka512

:) ved pomaly si už zvykám , už to nie je také zlé ako v prvé 2 dni. Len najvačší strach mám z tých kazov :D , tak drhnem a drhnem :D.. Kamoške ho dali asi pol roka predo mnou , tak som sa jej dopodrobna vypytovala :)

hviezdicka5

Ahoj,pamatam mne sa tiez kazili zuby predtym ako som mala strojcek, mala som ho asi dva a pol roka a po nom asi len dva male kazy :) musis tomu venovat cas a starat sa o zuby, specialne kefky aj medzizubne su, ved na to si zvyknes.a predtym ako ti strojcek dali tak ti urcite museli skontrolovat vsetky zuby ci nemas kazy, takze aj keby vznikol nejaky tak sa da spravit. ja som aj zuvacky zula, aj ked to zakazuju, aj to trochu pomaha proti kazivosti.

šárka512

Ahojte. Mám strojček asi 2 a pol týždna a mám problém. ešte pred strojčekom sa mi nadmieru kazili zuby , aj ked som si ich čistila :/ . Zubárka ma upozornila , aby som si ich dobre čistila , tak sa snažím. Chcela by som sa opýtat , ked sa vytvoria kazy pod fixnym strojčekom , ako zubár postupuje ? Treb dat strojček dole , albo má na to špeciálne prístroje ? :)

Sofi114

ahoj

mám 12 a dneska mi nasadili strojček.:(
strašne ma to bolí,nemôžem jesť nič okrem jogurtov,bude ma to ešte dlho bolieť??:(pijem iba zo slamky,tie zuby mám strašne citlivé:(:(
a je normálne že mám pocit ako keby sa mi strojček kýval??v skutočnosti sa mi nekýve ale chcela by som vedieť či je to iba môj pocit

jajkafr

sonča
po nasadení ma zuby bolelí týždeň 2 dni som nespala a celý týždeň som bola na kašovitej a tekutej strave... ale neľutujem... po ďalších kontrolách keď mi zubár sťahoval drôtiky to už nebolelo tak a neskôr už vôbec :) ale efekt stojí za to :)

madison

sonča: samotné nasadenie strojčeka nebolí, bolesť príde až potom... budú ťa bolieť zuby a celá sánka niekoľko dní. Ja som si nemohla ani z chleba odhryznúť. Teda mohla, ale každé prežutie som poriadne cítila.

jajkafr

lejka
ja som mala ten oblúčik, ktorý spomínaš, ktorý mi spájal zadné stoličky... dáva sa keď máš malú sánku a je potrebné zväčšiť ju... zo začiatku mi to dosť vadilo, strašne som šušlala a zavadzovala som jazykom o drôtiky na podnebnom oblúčiku, ale zvykla som si :) a nemala som ho celý čas... asi po pol roku možno neskôr mi ho dal zubár dole :)