DEPRESIA A TEHOTENSTVO

sunie

dlhodobo sa liecim na depresie a pp. teraz som tehotna a lekarka nevylucuje z dovodu tejto diagnozy cisarsky rez. mate niekto taku skusenost?

bbb

ta depresia ma asi taky dopad, ze dieta moze byt depresivny clovek cely zivot. hormony, ktore na dieta posobia mozu predznamenat typ jeho psychickeho ci sexualneho prezivania. je to tazke, ale depresiu treba celkom eliminovat, najlepsie nie chemickou cestou. jednoznacne sa treba radit s odbornikom. aby v buducnosti netrpelo dieta aj vy.

RNG

Kazda tehotna by mala brat rybacie oleje, je to potrebne na vyvoj dietata a aj pre samotnu matku.(3x3 gramy)
Depresie sa daju zmiernit jedenim jediel s vacsim obsahom tryptophanu(mlieko, maso-hlavne moriak, orechy atd)alebo doplnovanim dobre absorbovatelnou formou tryptophanu 5-HTP. Tieto vytvaraju v mozgu hormon serotonin spojeny s pocitom vyrovnanosti, spokojnosti a stastia. Okrem ineho vyssia hladina S. dava aj dobry relaxujuci spanok.

zuzana11/23

ahoj nina,
minule som pocula,ze mastne kyseliny v rybach pomahaju proti pred- a poporodnym depresiam. skus to spravnou stravou.