Mlieko

Príspevok v téme: Mlieko
Forumka001

Ahoj, mam problem- vzdy, ked sa napijem mlieka, je jedno ci prevareneho, nizkotucneho ci polotucneho, mam silne krce v zaludku, a citim ich aj ked mi prechadza traktom dalej. Mam jedine reflux, a z toho to byt nemoze. Co mam robit, vykaslat sa na mlieko? Jogurty s mikroflorou to ciastocne zmiernia, no neodstrania to uplne. Nechapem tomu- nemalo by mlieko patrit skor k zdravej strave?

fraisee

ako clovek rastie tak sa mlieko stava pren tazsie travitelne. a niektori su taki ze im mlieko vadi vid ja. ako decko som vypila denne aj 2 l mlieka, vzdy som ho mala rada a pred 2 mesiacmi som zistila ze tie krce v zaludku mam prave z mlieka a ze ho jednoducho nemozem.

ccc

je to laktozova intolerancia..trpi ňou okolo 40% populácie..takže nič výnimočné sa s tebou nedeje..rada spočíva v tom, že tomu, čo nám nerobí dobre sa treba vyhýbať..latky z mieka si vieš nahradiť aj iným spôsobom

poliewoocka

Je zname ze mlieko nedokaze stravit uplne kazdy.Pocas dojcenia ma kazdy clovek v zaludku bakterie ktore dokazu uplne rozlozit a stravit laktozu a vyuzit ju tak aby malo z toho telo uzitok.Pri prechode na normalnu stravu tieto bakterie zaniknu.Potom je len na cloveku,co dalej.Ako vravim,moze sa stat ze tvoj organizmus mlieko nestravi,iba to tebou prebehne a mas z toho problemy-intolerancia laktozy.Na mlieko sa vykasli alebo si daj spravit testy ci tvoj organizmus dokaze tuto bielu vodu stravit.Ak hej,mas stastie,ak nie,papaj jogurty a syry.

wanda

akurat vcera vecer na TA3 nejaka MUDr.Alzbeta neviemaka rozpravala bludy o tom, ake je mlieko zdrave. To nie je pravda.Hovorila napr. o tom, ze ziadne seriozne vyskumy nepotvrdili to, ze mlieko zahlienuje. Pritom je to pravda odveka. Nechapem, ze take cosi moze televizia odvysielat. Ved je to zavadzanie ludi...napriklad, ze mlieko je proti osteoporoze...ved je to prave naopak!!!Pitie mlieka v neskorsom veku podporuje osteoporozu!!! Mlieko - je chutne, ale radsej pite sojove mlieko, alebo si dajte zakysanku, jogurt...

RNG

Nie si sam, ma to vyse 5% ludi a zhorsuje sa to s vekom
Existuju enzymi, ktore pomozu travit mlieko, inac sa mu musis vyhybat
Mineraly(hlavne vapnik z mlieka) mozes dostat aj zo zelenin.