tampon- y

regina

Dievčatá, tampony si treba meniť podľa potreby, marí sa mi, že by mal byť zavedený max na 4-5 hod. Tampony sa vyrábajú pre rôznu intenzitu krvácania, je teda z čoho vyberať.
Na zavádzanie je treba aj trochu praxe, prečítajte si návod, je v každej krabičke. Trošku podrepnúť, uvolniť sa a šup do vnútra. Žiadna veda. Po pár pokusoch vám to ani nepríde.
Tampon môže aj pretiecť. Buď úplne zabudneš, že máš menzes a máš tampon, alebo na silnú intenzitu si zvolila nevhodnú veľkosť. Stalo sa to aj mne, od vtedy sa istím malou tenkou slipovou vložkou. Je to pre mňa aj taký indikátor, keď je slipka poznačená, je čas tampon vymeniť. Inak stačí zatiahnuť za šnúrku, ak má tampon tendenciu vybehnúť von, je nasiaknutý = vymeniť.
Ohľadom hygieny pri zavádzaní: čisté ruky.
Ešte poznámka k panenskej blane: homo sapiens je jediný živočíšny druh, ktorý má panenskú blanu. Mýtus okolo nej vytvorili muži a verte, že väčšine je úplne jedno či ju máte alebo nie.

bebika

a este,ked mozno panensku blanu roztrhnut aj pri palcovani,preco nie tamponom? Raz som mala vaginalne antibiotika a mala som k nim dost dlhy umelohmotny "nastroj" (urcite to poznate) na zasunutie co najdalej.nemohla som si s nim rozthrnut pan.blanu? Lekarka mi ho dala aj ked vedela ze som panna.Mohla?
p.s to odpisovanie pismen iba zdrzuje prave som si pomylila V s U :)))

bebika

to zaujima aj mna.Vobec tampony nepouzivam,ale chcela by som,ale pocula som,ze to moze aj uskodit..v akom pripade?co treba dodrzat aby to bolo OK? Kedysi som si chcela dat tampon na dovolenke ale neslo mi ho vôbec vlozit dnu.preco?kamoska mi vravela,ze sa musim riadne uvolnit a roztvorit,ale mne to vobec neslo.

kvietok

a este som zabudla.. nestava sa vam ze presiaknete? Treba si dat aj malu intimku? ALebo to je znak ze tampon nebol dobre vlozeny?

regina

Čo uškodiť? Vložka alebo tampon? Vložka ti vadí, lebo nie si na ňu zvyknutá. Tiež mám také pocity, ak si ju občas musím dať /zabudnem si kúpiť tampony/. Vtedy som nervózna, neistá a naviac mám zaparený zadok. Vidíš, samé mínusy. Ak pri zavádzaní tamponov dodržuješ zákl. hyg. pravidlá, tampony sú bezpečné a pohodlné.

momo

uz skoro 6 rokov pouzivam tampony.sem tam si dam vlozku,ale to len velmi zriedkavo.vlozka mi velmi vadi,a potom ma vsetko svrbi.nemoze mi to nejako uskodit?

regina

Tampon sa horšie vyberá keď ešte nieje dostatočne nasiaknutý. Vtedy ide dosť ztuha von. Inak po zatiahnutí za šnúrku vybehne ako nič.

jaaaaa

ja mam taku otazku ze pouziavala som velmi dlho tampony a potom som prestala na dlhu dobu a minule som si ho opat dala a moj chalan ma vzrusil cez klitoris a hned po tom som si ho chcela ist vymenit a nedal sa mi vybrat..cim to bolo sposobene?mala som posvu moc stiahnutu alebo?strasne som sa bala aby mi tam neostal a teraz sa bojim dat si ho..

regina

Tampon si musíš zasunúť čo najhlbšie, čo sa dá, inak by si ho cítila, a nebola by si OK. Panenskú blanu si neporušíš, veď tampon je oveľa tenší ako penis. Začni však s najmenšími tamponmi.