Zahranicie - Taliansko

Príspevok v téme: Zahranicie - Taliansko
fakt neviem

Ja viem,ze tato otazka na taketo forum asi moc nepatri, no neviem uz kde by som sa na to fakt mohla opytat. Viem,ze je tu vela mudrych ludi a poradili mi uz nejeden krat pri vselicom a preto dufam,ze mi poradi niekto aj s tymto aj ked sa to priamo netyka zdravia.

ide o to,ze s priatelom sme dostali od kamaratov pozvanie,aby sme s nimi isli v auguste na par dni do Talianska (do Benátok). Problem vsak spociva v tom,ze priatel nema pas a moj je uz neplatny a akosi sa stale nemozeme dopracovat k tomu ci pas potrebujeme alebo nie. Pytala som sa aj v dvoch cestovkach,v jednej mi povedali,ze nie lebo sme v EU a Taliansko tam tiez spada. V dalsej,ze hej lebo sa na to spoliehat neda a na vonk. hraniciach vraj pas kontroluju. Tak ja uz fakt neviem, nechceme si dat robit zbytocne pas, po prve to nie je najlacnejsie a tak skoro zas niekam nepojdeme ani sme nesnivali,ze by sme niekam isli. Ked som bola na pasovom sa spytat ako to je ci si mam dat urobit pas, policajt mi povedal,ze on nevie ci ho potrebujem,ze mam ist do cestovky...... ja uz fakt neviem.

Prosim preto ak mi viete niekto poradit, ak ste tam uz boli alebo mate 100% info. o tom ci ho potrebujeme alebo nie,dajte mi vediet budem vam velmi povdacna.

marti

Do italie nepotrebujete pas,staci obcanka.to vim na 100%.bydlim tu uz 17 let.Takze se klidne vydejte na dovolenou.stastnou cestu.

tesorino

Neboj sa ist len s obcianskym, v Taliansku som pracovala a bola som s obcianskym a teraz som tam bola na dovolenke a vsetci sme boli s obcianskymi.Kontoluju ta len na Rakuskych hraniciach a potom uz nie, tak sa nicoho nebojte a v pohode chodte, mam ti 1000 krat vyskusane.Prajem vam prijemnu dovolenku

aljoska

Syn pracuje v Taliansku a prvý krát išiel na občiansky lebo pas nemal.A myslím,že na ten občiansky chodí doteraz.

Veronika L.

ja si myslim, ze ho nepotrebujete, vsak je to krajina EU,takze by nemal byt ziadny problem, hlavne ak si ho uz nestihate dat urobit alebo sa vam zda drahy a neviete ci ho vyuzijete, moja kamaratka bola raz v Anglicku a odvtedy ho uz nepotrebovala lebo nikam nesla.Ale zas nikdy nevies, kam mozete ist a tak... no neviem, do Talianska ho nepotrebujete,ale mozete si ho dat spravit ak ho budete niekedy nahodou surne potrebovat. Alebo ho mat ako poistku pri strate obcianskeho.

agina

Ja by som si na tvojom mieste radsej tie pasy dala spravit, ved ho mas tusim na 10 rokov a to urcite este vyuzijes. Urcite sa ti naskytne este ist niekde do zahranicia.Ja osobne by som sa pred dovolenkou nechcela stresovat a idem radsej na istotu. Dajte si ich spravit a to cim skor.Neriskuj to, ze ta od hranic poslu aj s batohom domov.

mendy

do talianska urcite nepotrebujete pas... (mozno ako wiwi wravi-pri strate obcianskeho by ste si ulahcili situaciu pri navrate), ale iny dovod nevidim. peknu dovolenku :)

fakt neviem

pre: wiwi

takze podla teba fakt nepotrebujeme pasy??? to by bolo super, lebo sa mi ho mec nechce dat robit a navyse usetrime 2 litre, zidu sa aj na ine veci, tak vdaka

wiwi

Myslim,z je celkom nepotrebne si ho ist dat robit.Niekolko krat do roka lietam zo slovenska do anglicka ktore je tiez v EU a staci mi na to iba pas.Mam ho sice zo sebou, keby sa cokolvek stalo nedajboze strata obcianskeho no este som ho vobec nepotrebovala.