zapal panrekasu

Príspevok v téme: zapal panrekasu
tinki vinki

Ako sa prejavuje zapal pankreasu? Ake ma priznaky? Pytam sa len preto, lebo uz niekolko mesiacov mam nafuknute brucho, Espumisan ani Helicid nezaberaju a obcas dostanem slabucky krc tam, kde je pankreas. Bola som na gastroenterologii a tam mi spravili rozne vysetrenia a poslali ma aj na ultrazvuk brusnych organov. Vsetky brusny organy boli dobre az na pankreas. Ten bol na ultrazvuku cely zahaleny plynmi a lekar na ultrazvuku nevedel nic. Co mam spravit?

RNG

Zapal je sposobeny vzdy nejakym patogenom a ten treba adresovat.
Ciste potlacenie zapalu(na to je dost doplnkov, netreba farmaceutika) ale nie je riesenie, je len zmiernenie symptomov.

zuzana z kosic

Zapaleny pankreas sposobuje bolesti v lavom boku, okolo pupku, pichanie na pravej strane pod rebrami, nafukovanie, prekyslenie zaludka, bodave bolesti na lavej strane pod rebrami asi 1 po jedle, zazltnutie pokozky a ocnych bielkov, vetry s riedkou mastnou stolicou, tuk v moci. To su riznaky, ktorymi ja som trpela po 20 rokov s diagnozou zapaleny pankreas.

zuzana z kosic

Na zapaleny pankreas by si mal zajst za lekarom, nech ti predpise pankreolan, co je zmes pankreatickych enzymov, ktore ti nahradia enzymy, ktore pankreas nevie vyprodukovat, lebo je zapaleny. Ak ti ho nepredpise, kup si Wobenzym, ktory obsahuje trocha pankreatickych enzymov. Je velmi drahy.
Ja som mala chronicky zapal pankreasu po 20 rokov. Brala som pankreolan a algifen na bolesti a samozrejme som bola na diete, ziadne mliecne vyrobky a vyprazane jedla, ziadna cokolada, vajcia, len varena zelenina a maso a razny chlieb. PO 20 rokoch sa mi stav zhorsil tak, ze som nemohla nic jest, zasla som ku chiropraktorovi, ktory mi odblokoval zavrznuty nerv v krizoch, ktore ma ale naboleli, a bolest pankreasu okamzite pominula. Pre mna to bol zazrak, ale odvtedy mozem jest vsetko, aj zmrzlinu aj cokoladu, chiropraktor mi vyliecil zapaleny pankreas, ktory mi lekari po tolkych roky liecili algifenom a pankreolanom, oni mi ho neliecili, len mi udrzovali hladinu pankreatickych enzymov pankreolanom. Predtym ako som zasla za chirom, som brala homeopatika od Boiron, s nazvom Colocynthis, ktory bol dobry na krce a Goldenseal, ktory je prirodne antibiotika, su to vytazky z rastlin. Pomohli mi prekonat tazke dni v bolestiach lepsie ako algifen.

RNG

Ak ti lekar neda na to nic, zober jeden alebo niekolko z prirodnych antimikrobialnych prostriedkov(spominane mnohokrat predtym GSE="horkac", extrakt z olivovych listov, oreganovy olej,zinok a selen.
Zapal pankreasu vedie k poskodeniu pankreasu a cukrovke, to ti neprajem(z vlastnej skusenosti...)