Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Svokrovci - vzťahy

Príspevok v téme: Svokrovci - vzťahy
Ginka

Zdravím Vás, zaujímalo by ma, aké máte vzťahy so svokrovcami? Ja cítim potrebu sa im vyhýbať, z môjho pohľadu naše stretnutia prebiehajú hlavne z povinnosti- oni majú od nás očakávania, že prídeme: na začiatku výčitky, že ako dlho sme neboli, navaria (super-ale nepotrebujem to), kecia sa len o tom, komu čo treba (hlavne švagrovcom)-očakávania, potom sa riešia klebety a do budúcna kde by sme mali kedy my podľa nich byť a čo robiť (čo ma nebaví zdôvodňovať, prečo nie, však mám vlastný život). Manžel je však na nich dosť naviazaný, vyčíta mi, že nepodporujem budovanie ich dobrých vzťahov, pravda je taká, že ja veľmi nemám čo budovať, stačí mi vidieť ich raz za mesiac, skôr mám potrebu sa im vyhýbať, lebo mám pocit, že nám chcú zasahovať do života, ked sme s nimi častejšie, hlavne ja...Ako to zlepšiť, máme kvôli tomu hádky v manželstve? Ďakujem za každý konštruktívny názor, resp. skúsenosť.

Ginka

Skúsila som nedvíhať telefón (vymazala som si svokr.číslo), keď mi volá pred návštevou 10x denne (či prídem a ak náhodou nie, prečo nie, manželovi volá svokor pre zmenu v ten istý deň :-D), normálne som sa nabila pred návštevou endorfínmi mne príjemnou činnosťou, aby som sa naladila, na návšteve som sa snažila nepočúvať, čo vraví, prípadne myslieť na nejakú dobrú pesničku a dokonca sa mi zdalo, že je milá:-) naozaj pomôže len ignorácia takýchto ľudí, musím si na to zvyknúť a nerobiť sebe zle...

Ginka

Predtým som sa snažila nevyrývať pre pokoj v rodine, ale nemá to význnam, požiadavky sa len zvačšovali, takže volím inú taktiku a uvidíme...

Ginka

Je to tak, vzťahy sú rôzne, ja som však na toto nebola zvyknutá, že niekto chce rozhodovať ´o nás bez nás´ ...dala som pekne najavo, že nemám čas vždy, ked si zmyslia, ale nevzdávajú sa, namiesto piatku a nedele nás lámu na štvrtky...asi nesmiem poľaviť! proste si zmysleli, že budú variť raz-2x za týždeň, lebo im to vyhovuje a myslia si, že my tam budeme sedieť (viem, mala by som sa ísť najesť a byť rada, ale nie som na to naozaj odkázaná...) a ked tam človek príde, tak spoveď kedy-kde sme prečo boli a potom výmysly, že vtedy a vtedy máme byť tam a tam...proste musím zmeniť svoj prístup, aby to nám neškodilo, mňa už manipulovať nebudú!

Larrah

Ahoj Ginka. Necitala som celu temu, lebo nemam cas, tak neviem podrobnosti. Ako to mate s byvanim? U nas to je takto - byvame vedla svokrovcov v dome, ktory sme prerobili a manzel ho chce prenajimat, aby nam pomohol k splacaniu hypo. Mame spolocny dvor. Svokrovci nie su zli, hlavne mama je v pohode, horsie so svokrom. Ked ideme niekde na dovolenku takmer denne nam vola. Tym, ze tu byvame pri nich by som cakala, ze aspon raz za rok budem mat pokoj! Vedia kedy kam ideme, kedy prideme. Manzel chce staviat dom, to bolo reci! Na co stavat, preco stavat, a to este nevedia, ze dalej odtialto. Mam pocit, ze keby sme stavali do 10km od nich, budeme tam musiet chodit kazdy tyzden! Manzel si vela krat usta otvori, aj sa pohada, lebo mu to ide na nervy, ale nakoniec mavne rukou, lebo on neznasa konflikty. A situacia sa nemeni. Mam pocit, ze sa o neho s jeho rodicmi natahujem. Ved aj v Biblii sa pise, opustis otca a matku svoju a prilnes k svojej zene, ako aj zena k muzovi. Co su toto za chore vztahy, ze rodicia brania dietatu zit vlastny zivot a stale ho kontroluju, vyvolavaju, prestaravaju sa kde ma postavit dom, kde ma robit, dieta si spravili na to, aby im sedelo pri riti cely zivot? Napriklad minule sme vraveli, ze na Vianoce pojdeme do Londyna a svokor hned vybehol, ze Vianoce sa maju travit s rodinou. Odvtedy im nehovorime uz nic, lebo muz ma potom nervy. Ja som este rada za takeho chlapa, akeho mam, ale poznam kamaratky, ktorym sa na tomto probleme rozpadol vztah, lebo chlap vsetky peniaze len do rodicovskeho investoval a prerabal si doma poschodie. Ktora normalna zena sa dnes nastahuje k muzovym rodicom na poschodie?

Ginka

No mal také vzťahy, ked sme neboli spolu, že bol stále všetkým k dispozícii, jeho mama je typovo taká, že potrebuje organizovať všetkých a všetko, len on sa k tomu nevyjadruje, neprotirečí, je tak zvyknutý, preto ja mám s tým problém a tým pádom máme problém aj v manželstve (hádame sa len kvôli tomu)...

Lollka

Nechces si najst radsej chlapa? Lebo toto nie je chlap ale pokadena babovka co sa drzi maminej sukne, nesamostatny a zavisly od matky. Preco sa ta nezastane ked je u nich, preco im nepovie ze mas vlastny program a sice rada k nim zajdes ale nie 2x do tyzdna. Boji sa ozvat, boji sa mamicky vzdy bolo vsetko podla nej a on je nauceny posluchat ju a kludne kvoli tomu hodi vlastnu zenu cez palubu. Je mu jedno ze ty si takto nestastna, jemu zalezi len na tom aby rodicia boli stastni. Im znesie aj modre z neba a teba necha trpiet. Svokrovci ho vychovali pre seba, aby im do smrti sluzil a nie na to aby z neho raz bol samostatny a sebavedomy muz.

Ginka

Zaujímalo by ma, či je to normálne, že ked manžela nevidia týždeň, tak vyvádzajú, akoby sa neviem čo stalo hrozné, že sme neprišli, nie je to choré (on to nazýva budovanie dobrých vzťahov, ja ďakujem neprosím)?

Ginka

Ako ďalej, pred časom som absolvovala "ich povinnú návštevu" u nás doma, na kt. sa sami pozvali, ale manžel sa tešil, všetko prebehlo "v mierovom duchu" (víno spravilo náladu), ale o týždeň si zmysleli, že zasa máme sedieť u nich na návšteve, tak som poslala len manžela, nech si užije, od svokry som si našla 10 zmeškaných hovorov v ten deň, na čo som sa dozvedela, že chcela, aby som prišla aj ja a tak isto chcú, aby sme u nich sedeli nielen každú nedeľu (nesedíme, máme vlastný program), ale aj každý piatok (lebo varia a vyhovuje im to). Prosím Vás ja už neviem, čo robiť! Nemôžem prísť normálne na návštevu, ked to mne vyhovuje, musím byť stále do niečoho nútená z ich strany? Neviem dosiahnuť, aby som im proste nechýbala, lebo mne stačí ich vidieť raz za mesiac (manžela neobmedzujem samozrejme). Dakedy mám obavu, že tam pôjdem a poviem im svoje, čo by však bolo vraj neúctivé, tvrdí manžel, len ja takto žiť neviem! Ďakujem.

Ginka

Ďakujem za Vaše názory,skúsenosti, budem robiť, ako uznám za vhodné, nebudem sa podriaďovať a nenechám sa do ničoho nútiť...:-)

Lollka

No to ti nezavidim ze to takto mas, ja by som teda takto zit nechcela. Aby dvaja davno dospeli ludia co su v manzelstve chodili kazdy vikend k rodicom jedneho z nich, to by ma porazilo. Raz za mesiac uplne staci aj to je dost. Mate vytvorit vlastnu rodinu a nie zit pre tu jeho a podriadovat sa jej. Dnes je vela chlapov mamickinych maznacikov co s nou ziju do 30-ky a nevedia prestrihnut pupocnu snuru ani ked zacu zit so zenou a vytvoria vlastnu rodinu. Co bude ked pridu deti to bude este horsie. Sa vam budu starat do ich vychovy a tvoj muz bude akceptovat len to co povie jeho mamka. Mal by ti byt viac oporou vsak teba si vybral za zenu s tebou chce mat rodinu. Samozrejme neodkopnut rodicov a pomoct im ked treba ale vsetko s mierou. Nahorsie na tom nie je ani to, ze ona sa ti snazi dirigovat zivot ale to, ze on sa ta nezastane a vsetko mamke kvituje. On by jej mal vysvetlit kde su jej hranice a co je uz cez ciaru. Ty si s nimi este uzijes, no nezavidim.