bolestivá menštruácia, strašné kŕče

Príspevok v téme: bolestivá menštruácia, strašné kŕče
miška

Ahojte ženy, mam 22, mávam veľmi nepravidelnú menštruáciu. posledné tri mesiace som mala vždy "pravidelne" po 18 dňoch. Včera som dostala normálne po 28, mám nenormálne bolesti, kŕče, nemôžem sa ani pohnúť, ani vstať, lebo sa mi zdá, že mi "vypadne" maternica. Tie kŕč idú až do análneho otvoru, je to až také trhanie všade vo vnútri. Som panna, čakáme so sexom do manželstva, mám 179 cm, 65 kg. Už minimálne rok používam LEN tampóny, žiadne vložky. Neviem, či to môže byť problém... Nepomáhajú mi žiadne tableky, ani termofor. Prosím poraďte mi, čo mám robiť, lebo už nevládzem. Ďakujem

marienka slniecko

ja som takto trpela 4 roky!!!! strasne, nic mi nepomohlo az antikoncepcne pilulky, nedam na ne dopustit, pravidelna menstruacia bez bolesti a problemov, krasna plet a vlasy. brala som ju 4 a pol roka ked sme sa s manzelom dohodli ze chceme dietatko, ani s otehotnenim som nemala problem podarilo sa to hned na prvykrat vela stasticka

RNG

Yam(1-4g), progesteronovy krem(natriet na vnutornu stranu stehien),olej z pupalky alebo boraka(3g), damiana(1g) pripadne Dong Quai(2x500 mg)
Odporucam tiez zacat brat -aspon malu davku mineralov na kosti,
Najdes na google.sk pod
doplnky, yam,bone

naďa

Mám 47 rokov a posledné 2 roky problémy.Myslím si,že sú z prechodu,ale gynekológ to odmieta.Keď mám dostať menštruáciu,tak mi je veľmi zle,mám vnútornú tiašku.Menš.mám v poslednej dobe nepravidelnú-po 20,30,40-tich dňoch.Čo robiť?

dudulka

Ja mam tiez riadne bolesti pri menstruacii a vacsinou mi pomaha akupresurna liecba...staci ak si budes masirovat cast nohy od konca patnej kosti po achilovu patu,ale musis poriadne tlacit...rob to tri minutky na kazdej nohe.Tato akupresura je vhodna na to,ze sa ti v tele uvolnuje hormon,ktory pomaha uvolnit steny okolo maternice a teda by ti mala bolest prejst...hej aaaa...skus v to verit:}pomaha:}
drzim palec

RNG

Na vyrovnanie prudko kolisajucich hormonov posobi pozitivne doplnok hormonalneho polotovaru=Diosgenin, Z neho si vie telo vyrobit mnozstvo hormonov vtedy, ked ich potrebuje.
Zdrojom diosgeninu je senovka grecka a mexicky divoky yam.
Davkovanie podla potreby je 1-4 gramy denne.
Pozitivne na to posobi aj olej z pupalky a boraku(obsah GLA)
Hladaj na google.sk pod:
doplnky, yam

andr

A mas taketo problemy skus najpr pit za den po 2 salky caju z materinej dusky.Skus ho pit taky teply,ma velmi dobre ucinky.Pomaha pri zaludocnych,menstruacnych krcoch,aj pri krcoch v podbrusi.Na to iste je dobry aj rumancek kamilkovy,ak si nan nahodou nie alergicka.Lebo vela ludi ma s tym problemy.Urcite chod k lekarovi,pri silnych bolestiach moze ist aj o cysty na vajecnikoch.Skus este pit aj caj Gynastan.Ak teda nechces HAK.A velmi pomaha na nepravidelnost rebricek obycajny,alchemilka,a praslicka mne tiez pomohla.Myslis ,ze je spravne pouzivat tampon aj v noci?Ak som to spravne pochopila.Myslim,ze to neodporucaju ani lekari,raz mi pri nepravidelnosti po intervaloch 2 tyzdnovych lekar naordival HAK,skusila som najprv caje a pomohli.Aj naposledy,som to zas riesila inac ,len nie naordinovanymi liekmi.A to som mala problem 2 tyzdnoveho cyklu hadam aj 3,5mes.A pomohlo.Tak vyskusaj.ja som dost proti nejakym liekom ,tak asi preto skusam najskor caje a tak..ale kazdy moze mat svoj vlastny nazor.

Ivka 1

Na bolestivú menštruáciu pomáha pitie
aloe vera gélu s brusnicami a tablety
žen-šeň + zlatá šalvia.Dobré je aj pitie čaju z aloe kvetov a liečivých bylín.

neva

Proti nepravidelnej a bolestivej menštruácii by Ti asi najlepšie pomohla HAK. Ja neverim na množstvo nežiaducich účinkov. Sama som ju brala viac ako 10 rokov a moja dcera ju tiež berie 3-tí rok, od svojich 17-tich rokov. Hlavne, aby Ti sadla. V ponuke je okolo 30 rôznych prípravkov, určite si nájdeš tu správnu.

miška

Je pravda, že HAK ma XYZ neziaducich ucinkov? Nechcem byt hormonalne rozhadzana a ni pribrat... Ake tabletky su najlepsie ? Vdaka