Delší dobu jsem byl bez práce, teď přijde změna

Príspevok v téme: Delší dobu jsem byl bez práce, teď přijde změna
MobyDick

Po delší době ze mě opadly veškeré iluze o tom, co bych chtěl dělat a teď se chystám začít vůbec něco dělat. Nějak začít musím, nemám v podstatě žádnou praxi a ty brigády ani nepočítám. Vzdělání mám jen středoškolské a navíc gymnázium (na vysokou školu už fakt nemám)-to je pouze všeobecné vzdělání. S cizími jazyky jsem na tom dosti bídně, ale zapracuji na tom, jelikož bych časem rád vyzkoušel i cizinu-doufám, že se to povede.

Teď k práci, kdosi mi tady v minulosti psal, že by mi prospěla i manuální práce! Asi mě to čeká, jelikož se chystám odpovědět na několik inzerátů ohledně práce ve výrobě-respektive automobilky, jež jsou v kraji kde žiji a pracovních příležitostí je zde mnoho. Operátor, či obsluha strojů, jinak řečeno-dělník, to mě čeká, ačkoliv jsem na to dříve ani nepomyslel! Ale nějak začít musím. Já si opravdu zatím nemohu vybírat, buď mi chybí praxe, či nějaké jiné předpoklady, nebo nemám vzdělání a co je to dnes střední škola s maturitou?

Co si o tom myslíte, mám vzít i takovou práci, nebo zkusit i něco jiného, ale co? Díky jen za vážné komentáře.

MobyDick

nnnuuu: už jsem to zúžil na výběr jen toho, co jsem napsal a potom mám v záloze ještě něco, ale myslím, že budu dělat to co jsem napsal, alespoň pro začátek.

nnnuuu

Ja ti to MobyDick-u poviem jednoducho. Ak je človek odkázaný len sám na seba a nie na rodičov, tak musí robiť všetko, čo príde. Príliš si vyberať nie je rozumné v ničom. Vyberáš, vyberáš a nič nevyberieš.

MobyDick

SamuelRx: díky, už samozřejmě tuším a i četl jsem, že na to asi budou různé názory-každopádně vím, že to není žádné ořechové a dokonalé, ale je to jen na určitou dobu, nějak se rozhodnout musím.

sssm: nehledám návod na život, spíše jsme se trochu dlouho rozhodoval, takže jdu do toho a co bude později, uvidím.

nnnuuu: trochu humoru nemůže uškodit, já vím, ale spíše vážné.

nnnuuu

MobiDick-u, človeku niekedy uškodí aj príliš vysoké vzdelanie. Ideš trebárs na pozíciu predavača hamburgerov a oni si myslia, že ideš sprivatizovať celú firmu - ha, ha.

MobyDick

Anicka55: musím to vydržet, ale dlouho jsme se tomu vyhýbal, takže jsem teď po delší době spíše motivovaný, než že by se mi nechtělo, samozřejmě, že zpočátku to bude nezvyk, ale já si zvyknu, potom se uvidí, co bude dál. Nemohu si opravdu vybírat, projížděl jsem hodně inzerátů a podnikání, to mi nic neříká-zatím.

Zahraničí jsem chtěl, ale asi před 2 měsíci jsme to pustil z hlavy-jazykově zatím na tom nejsem tak dobře, dále je to i o financích a potom další a další problémy, spíše příští rok, dříve to nepůjde, teď budu makat u nás.

MobyDick

sport7: je jen málo prací, které člověka opravdu baví ve smyslu-nic lepšího bych si už pro sebe nedokázal představit, toho je opravdu málo. Já vím, že nemám jiné možnosti, tak na nějakou dobu vezmu toto.

Anicka55

ja som tiez tak zacinala ae potom som odisla do zahranicia na slovensku som totiz nevidela vacsi plat nez 500 eur a ked chce clovek mysliet na buducnost taky plat mu nestaci...na zaciatok to vydrz a potom si najdes nieco lepsie :)

sport7

Zobral by som v takej situacii lubovolnu pracu, ak nemas prax ani vzdelanie na nieco co by si chcel robit. Manualna drina ktora ta nebavi ale je s lepsim zarobkom ta aspon nauci pracovnym navykom, nauci ta pravidelnemu mesacnemu prijmu a hospodareniu a tym ze ju budes neznasat na sebe viac zapracujes aby si si po case mohol najst nieco lepsie. :D