Kontaktne sosovky a myopia gravis

dedy

dnes mi to celkom slo, a chce mi dat zo zaciatku dvojtyzdnove,aby som si ich mohla vybrat a zakladat takze myslim, ze to je teraz o nicom, lebo sme sa chceli vyhnut tomu cisteniu, takze mozno pri nich aj zostaneme

age44

ja nechytam sosovku, ked ju vyberam, ja si horne viecko pritlacim prstom a posuvam smerom dolu - sosovka sa tak "zroluje" k spodnemu viecku. ono sa to da viacerymi sposobmi, treba vyskusat co ti je prijemnejsie.
jednodnove? tak to mas super, neviem ci si zvyknes este na ine, lebo je to komfort, nemusis cistit, vzdy su ciste. ale je to aj najdrahsie.

dedy

je to take divne chytat sa niecoho co je v oku, viem ze sa nechytam oka, no je to taky zvlastny pocit.

vydrzat zaciatky, uf je to dost tazke,

pre zaciatok mam jednodnove Johnson & Johnson

age44

hihi :-) si ma pobavila, preco hnusne? nejde to? veru, ja mam niekedy taky problem, ze mi po celom dni vobec nejdu odlepit z oka. kvapnem si trochu roztoku do kazdeho oka a je to lepsie. a niekedy ani neviem ci ich este mam alebo uz nie, len kontrolujem podla zraku, ci vidim, ci nie :-) neboj, len treba vydrzat zaciatky. ja uz okuliare nechcem. a aku znacku ti dali?

dedy

ano mam, dakujem za odpoved, momentalne sa trapim s nasadzovanim a vyberanim, uz ich viem dat no vybrat sa mi ich zda dost hnusne

age44

ahoj uz mas asi po vysetreni....
ja pouzivam mesacne, lebo su cenovo najvyhodnejsie, ale samozrejme ze pre oci su najlepsie tie s najkratsou dobou planovanej vymeny. momentalne mam surevue od johnson and johnson, ale planujem si najblizsie kupit pure vision (tiez mesacne, s tym ze ich mozes nechat aj pocas noci) od bausch and lomb. inak dioptrie v sosovkach by mali byt o nieco nizsie, kedze ich mas priamo na ociach, nie ako okuliare. ale sosovky su super, neskresluju, nezmensuju obraz hlavne pri vysokej myopii. ja som spokojna a nosim sosovky uz dost rokov.