Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chrbtica - pilates alebo joga?

Gerbil

Pri krivej chrbtici odporúčam klasické cviky na chrbticu spojené s napr. fitness centrom, kedy je dobré na chrbát cvičiť stredne ťažkými váhami, aby sa tamojšie svaly spevnili a udržali chrbticu v správnej polohe.
V prípade krčnej chrbtice môže ísť o všeličo. Liečba sa môže odvíjať iba od toho, čo ti na to povedal kompetentný lekár. Bez zistenia, čo vlastne je v neporiadku neodporúčam podnikať žiadne pohybové terapie a tobôž nie jógu. Ľudia z nej robia liek na všetko, no nie je pre každého a aj keď by pre teba bola vhodná, stále treba cvičiť absolútne správne. Veľa ľudí sa už pri jóge takpovediac zmrzačilo.

aaaaadusa

Dobry den,nove pilates studio otvorene v ziline,hned v meste - galeria silvia,ak chcete poskytnem info,len napiste na mail. Je to tam beautiful,z vlastnej skusenosti :)

NX22

Mam problem z chrbticou a to sa prejavuje bolestou a pichanim z predu na hrudi,prvy krat som mal dojemm ze kolabujem na infarkt...

mam

Aj tato stranka je zaujimava, tam sa daju kupit pomocky k cviceniu Pilates ale aj na jogu. Mam s nimi velmi dobru skusenost, su kvalitne: www.pilates.pomocky.sk

mam

Z vlastnej skusenosti odporucam urcite Pilates cvicenie, joga je velmi narocna. Ale urcite nezacinat podla DVD, ale zaklady treba zvladnut pod vedenim kvalifikovaneho instruktora, ktory pri problemoch s chrbticou moze urcit individualny program, vhodny prave na urcite problemy s chrbticou. Mne toto cvicenie velmi pomohlo aj na chrbticu (aj na krcnu, posilnili sa mi svaly) a tiez aj na kondiciu, drzanie tela a v neposlednom rade aj na postavu, velmi pekne ju vytvarovalo. Venujem sa Pilates cviceniu nieco vyse roka a vysledky su neskutocne. Pre mna to je uz na cely zivot urcite, tak ma to chytilo. Zacinala som individualne s instruktorom a teraz som uz v skupine, je to take veselsie. Velmi ma to bavi a ma to vyborny efekt. Investovala som aj do kvalitnych pomocok - ako napriklad podlozka protismykova specialne na Pilates, Pilates lopta,kruh... a vyborne su aj ponozky protismykove, sprijemnia a zkvalitnia cvicenie - zaujimava stranka www.pomocky.pilates.sk . Urcite vyskusajte toto cvicenie, je vhodne naozaj pre kazdeho:-)

mjanik

cvičenie je dobré pre zdravých,chrbticu kŕčnu aj ostatnú časť, treba preliečiť akupunktúrou.Tam je chlad a prievan,ktorý spôsobuje boleati

nikolka

Mam tiez dost vazne problemy s driekovou chrbticou, okrem toho planujem prve tehotenstvo a lekar mi odporucil, aby som tu chrbticu spevnila. Tak som sa prihlasila na sukromne pilates cvicenia... Chodim tam 3x tyzdenne a som velmi zvedava, aky to bude mat efekt na tu chrbticu... Je to zaujimave cvicenie a urcite lepsie pod dozorom odbornika, aspon zo zaciatku... Ked budem mat konkretne vysledky, tak sa ozvem.

jaja-jaja

Ja tiež chodím cvičiť pilates, ale skupinovo, kde cvičiteľka perfektne vysvetluje ako správne cvičiť. je to výborné.

fraise

ja jogu nepoznam, v zivote som ju necvicila a ani nebudem. u mna nie je mozne prehnut sa do danej polohy ako gymnastka, okrem toho su tam take divne mediatcie ci co, a to sa mi vonkoncom nepaci. ked nieco cvicim, chcem aby to bolo iba fyzicke a nie ze to ma nejaku hlboku myslienku. cvicim pilates na fitlopte, pre mna to je idealne a na chrbat to velmi pomaha.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.