Chrbtica - pilates alebo joga?

oboje

Ja poznam oboje. Nie z knih ale formou kurzov s odbornikmi. Nie je pravda, ze Pilates je setrnejsi a ze joga zatazuje viac chrbticu. Musis sa pri problemoch s chrbticou orientovat na jogu zdravotne orientovanu, a nie napr. na power-jogu. Ja som chrbticiarka a obe formy su vyborne podporujuce stabilizaciu chrbtice. Joga posobi vsak komplexnejsie, nie je len o chrbte.

alias4

Aj ja odporucam pilates, a ta stranka, co je tu vypisana (pilates.pomocky.sk), ta je super. Da sa tam kupit vsetko co potrebujes k pilates a aj navody na cvicenie su k tomu - ja osobne mam valec a loptu. Su vyborne, lebo sa na nich aj dobre relaxuje. Je to neskutocne dobre na chrbticu. Ak mate len trosku moznost, radsej chodte cvicit do skupiny, ma to lepsi efekt a aj vas tam usmernia, ako spravne cvicit.

dadaa

nie je pravda...napr pri pilatese mas zakazane zaklanat sa a v joge si v zaklone casto...a to na chrbticu vazne nie je nic moc...ja mam s chrbticou problemy a pilates vazne pomaha a je setrnejsi

alfa8

Tiez mam skusenost, ze Pilates je na chrbticu lepsie cvicenie. Ja cvicim aj jogu, ale viac sa venujem teraz Pilates, lebo pri joge som si niekedy prilis ponatahovala napriklad krcnu chrbitu (som hypermobilna) a z Pilatesa mam dobry pocit po cviceni a aj sa mi zacala tvarovat postava. Uz pouzivam aj pomocky (mam valec-je vyborny na chrbticu, najlepsia je relaxacia na koniec a obruc - ta je super na vnutorne stehenne svaly). Pomocky som si kupila cez E-shop - maju rozne, dolezite su aj podlozky pri cviceni, urcite odporucam protismykove, to sa neda porovnat s klasickymi karimatkami za 100,- Sk. Je to o inom. Mne sa chrbtica odvdacila za Pilates urcite. Aj fitlopta je fajn.

pupavanka

ja odporučam fitloptu, po pravidelnom cvičení mi veľmi pomohla... mala som dosť problémy ale nastastie som sa prinútila cvičiť a to fest pomohlo... určite vyskúšaj

pomocky.sk

Cvicil som jogu, ale drazdila mi chrbticu este viac. Joga je dobra na roztahanie tela. Ale chora chrbtica potrebuje viac spevnenie. Preto si myslim, ze pilates je lepsie. A este jedna dolezita vec. To, ze Ta boli krcna chrbtica este nemusi znamenat, ze tam je zdroj tvojich problemov. U mna je to tak, ze ma boli krcna, ale problemy mi vznikaju v bedrovej oblasti. Az nasledne sa to prejavuje bolestou krcnej a migrenami. Takze nedoporucujem zamerat sa len uzko na krcnu chrbticu.