Tehotna studentka

Príspevok v téme: Tehotna studentka
ivka22

Chcela by som poprosit o radu. Momentalne som studentka, slobodna v poslednom rocniku a v 4 mesiaci tehotenstva. Chcela by som vediet na aky prispevok od statu mam narok po narodeni dietata? Kedze som popri skole mala moznost pracovat len na dohodu, nemam narok na matersku, iba na rodicovsky prispevok. Mozem si po ukonceni studia poziadat o nejake zivotne minimum dospelej osoby s nezaopatrenym dietatom? Aku rolu zohrava otec? Samozrejme na dieta prispievat bude, ale len na zaklade nasej vzajomnej dohody a nie nariadenim sudu.

Deane

WHISPER 89365
Chytáš sa niečoho čo s otázkou ani nesúvisí. Na takéto táraniny nemám čas. Hlavne že ste dievčaťu dobre poradili.

Victory

Ahoj Ivka :) nebudem ta poucovat, mudrcov tu je uz dost. Chcela som ti len napisat, ze poznam viacere, teraz uz starsie mamicky, ktore mali babatko skor a vsetko zvladli na 1. Mali to mozno trochu narocnejsie pretoze v tejto dobe vela ludi len ukazune prstom. Hlavne je ze sa mate s pratelom radi a ze budete lubit aj dieta. Ved naco su peniaze ak nie je laska? Prajem teda vela stastia

Ivka22

Advice1 myslim si ze sa zamestnam rovnako ako absolventka co nema dieta. Ale skoda reci, ja som sa nikoho z vas, co mate dokonale zivoty, nepytala na vas nazor na moje tehotenstvo, ked nemate co povedat k veci radsej scrollujte dalej...

Advice

Kam si sa tak ponáhľala, nemohla si s tým deckom počkať aspoň do skončenia školy? Ako sa chceš učiť na štátnice a zároveň sa oň starať? Či ho zatiaľ dáš svojim rodičom, aby si sa mohla v pokoji učiť?
Tvoj príspevok vyznieva tak, ako keby si bola dostatočne zabezpečená a tie peniaze od štátu si mala len na prilepšenie. To by som chcela vidieť tvoje "úspory" z brigád. Pár stovák, či dokonca tisíc eur? Nebude ti to stačiť ani na základnú výbavu pre decko. A predpokladám, že nemáš vlastný byt. A rozmýšľala si už nad uplatnením v pracovnej oblasti? Ty si myslíš, že ako absolventku s malým deckom ťa niekto zamestná?? Nabudúce najprv rozmýšľaj a potom konaj, či "plánuj".

Ivka22

Antikoncepcia1 predtym ako zacnete niekoho poucovat skuste sa naucit citat s porozumenim. Nikde som nenapisala ze nemam uspory, robotu a nebudeme mat z coho dieta zivit. Zdrzte sa komentaru ked neviete poradit k veci. Chcela by som vidiet vas co ma tu poucujete a posielate na potrat, v akych dokonalych rodinnych pomeroch zijete ked tu idete poucovat cloveka co sa na svoju situaciu vobec nestazuje, len chce vediet na aky prispevok od statu ma narok.

antikoncepcia1

nedokoncena vs, neodpracovany ani jediny rok len praca na dohodu ziadne uspory a do toho dieta... autorka autorka.... v dnesnej dobe kedy je antikoncepcia aj bezpredpisova kondomy mas pri kazdej pokladni a niekto si v takejto blbej situacii bez roboty a vzdelania urobi dieta...

WHISPER

realistka
-presne..! ja som tiez zdravotna sestra, za 6 rokov praxe a zažila som X-prípadov kedy tetuška mala 3-5 detí a ani jedno ju nebolo schopne prisť navštiviť...
aj X-krát sme sa o tomto rozprávali s kolegynami...
a tiez som zazila aj také situácie kedy ludia-bezdetní mali blizku kamaratku, susedku, sestru a tá doniesla veci...
deti sa vykašlali, za 2mesiace hospitalizacie prišli 1x a s prázdnymi rukami, syn - v Anglicku, dcera v Rakusku, dalšia dcera v Bratislave...ked som im povedala čo treba doniesť-mydlo, nočnu koselu - povedali ze donesu a už ich nebolo viac... nakoniec teta preklad na LDCH a tam exitus, alebo do domova dochodcov hodili... a aj ten domov dochodcov vybavovali socialne pracovnicky lebo 3 deti nemali čas....

ale tuto pán v dochodkovom veku tvrdí že už niečo prežil, tak život sa dá prežiť aj tak že budem chodiť po svete a nevšímať si okolie,...
treba sa opýtať na názory zdravotných sestier, doktoriek, sanitarok- všeobecne zdravotákov tie o tejto problematike vedia najviac, ..
a o týraní a zlom zaobchádzaní s rodičmi imobilnymi ani nejdem hovoriť...!

Deane

realistka22
Nie som naivná lebo nie som žena. Ja viem o čom hovorím, niečo som už prežil. Už som na dôchodku takže moje slová nie sú od puberťáka.

realistka22

Deane si velmi naivna ked si myslis ze ked mas deti bude ti mat na starost kto pomahat a kto sa o teba starat... pracujem ako zdravotna sestricka a mam xy ludi co maju rodiny a nedojdu z nimi ani raz za rok....nepis tu taketo upokojujuce bludy...