Operacia chrbtice

adulinka29

ahojte, som po operacii 4 mesiace, mala som 90stupnov,mam 29rokov, vyzera to lepsie,len to velmi boli,cela prava strana,ma niekto skusenosti?Kazdy den ma prekvapi ina bolest a inde je to normalne? Bola som za svojim doktorom, ten mi povedal, ze po pol roku pojdem do prace, nemam problem pracovat,mam dobru pracu, prijemny kolektiv, len si nedokazem predstavit, ci budem vladat 8hodin, kedze teraz,ked namaham, tak si musim lahnut,2x denne,neskutocna bolest. dakujem.

nechcemju

Ahojte ,chcel by som sa spýtať ,či by som mohol odmietnuť operáciu ,keď ma na ňu posiela mama alebo lekár. :(

lena 26

toto su velmi tazke operacie,a urcite sa ne nechodi z estetickeho hladiska!!! tiez som isla koli estetike a to co som si prezila bol cisty horor... nikdy viac,ani za ten najrovnejsi chrbat na svete. este nie som dlho po operacii,a uvidime co bude rrokmi,ale uz nikdy viac!! velmi tazka operacia a este tahsia rekonvalescencia.

mucoslovan

Ahojte mam 13 a som dva tyzdne po operaci skoliozi hore som mala zakrivenie 65 teraz mam 27 a dole som mala 71 a teraz mam 15. S chrbtom nemam žiadne problemy iba prvy tyžden bolel teraz už je v poho. Ja mam problemi iba s travenim odvtedy ma casto boli brucho a byvami na vracanie.

Merxo

Dobry, ja mam kyfozu uhol presne neviem ale mam skoro 20 a chystam sa na tu opeciu, uvidim co na moj navrh povie ortoped. Dost mi to stazuje vztah s priatelkou kedze to nie je esteticky pekne. Ten Mudr.Popluhar operuje aj dospleych ci len deti? Dakujem,

orol

Ja mam aj skoliozu, aj spondylozu
teda aspon podla doktorov

ja sa tak necitim, nepripustam si to

tiez ma nahovarali pred 15 rokmi na operaciu

no odmietol som z dovodov "pomer rizika a prinosu liecby" a vlastneho presvedcenia

ostat dozivotny mrzak a kalika a byt naviac este aj dozivotnym pacientom

nie je predsa ziadna vyhra, vsakze

tamiii

ahojte :) mám 13 rokoc a 50 stupňové zakrivenie chrbtice . Chodím do Ba na šnop a tam mi povedali ze ak sa to nezlepsí tak pojdem na operáciu . Nosím korzet aj cvičím ale ono sa to este zhorsilo . Veľmi sa bojím uz len ked vidím ten nápis šnop. Bojím sa ísť na operáciu ze sa mi pri nej poškodí miecha alebo nieco sa stane ..... aké to je po operácii ?? :)