mám pochramane rameno

elly

ahojte nebudem zakladat novu temu, ale mam otazku: priatel si narazil rameno pred par tyzdnami, ale poriadne, prve dva dni velmi hybat s rukou nevedel, ale uz je to celkom ok, presiel asi mesiac, ale ruka ho stale boli sem tam, chcem sa opytat ci neviete poradit kedy moze zacat zase posilovat? ci je potrebne to este nejak rozmasirovat alebo podobne, vdaka za odpovede

kurnos

problem je, ze mozem spat iba na chrbte a to mi v niektorych polohach trpne ruka. Takisto ked dlhsie sedim zacna ma boliet chrbat. Viem, ze uz som trochu hypochndricky, len chcem pocut nejaky iny nazor nez len nedvihaj ruku vysoko...

kurnos

Ja mam asi podobny problem. Minuly tyzden som akosi nestastne spadol a "pokazil" si rameno. Bol som hned osetreny, ale len mi na to dali satku, ze mam dojst o tyzden. Najprv ma to velmi bolelo, ale pomaly je to lepsie. Teraz som bol po tyzdni na kontrole a povedali mi, ze je to dobre. Ze mam dojst o tyzden. Do spravy mi pisali ze mam deformitu v art. acromioclavicularis. Daval som si Emoxen, ale neviem ci nejako pomohol. Stale ma to boli a nemozem poriadne hybat rukou a nic s nou robit. Chirurg povedal, ze len nemam dvihat ruku uplne hore. To je liecba? :o)

damaxy

Ja mam tiež jedno rameno,ktoré bolelo,bolo pretažené športom a pomohol mi obstrek.Všetci ma strašili ako to bolí,Ale nie je to pravd.Ortopéd mi pichol injekcijku a bolo.Pomohli mi tie obstreky 2.Bola to úlava a odvtedy mám pokoj.Liečila som to mastami liekmi a pod.Najlepší výsledok bol s obstrekom.