Nezvládam akúkoľvek prácu

Príspevok v téme: Nezvládam akúkoľvek prácu
Renoss

Srdečne Vás zdravím diskutéri

Rád by som sa podelil s Vami s mojím trápením, nedokážem sa nikde zamestnať ako 25 ročný som stále doma. Samozrejme robil som rôzne brigády na dohodu, ale to všetko bolo len pár mesiacov. Tam som ten stres nepociťoval boli to práce ktoré ma bavili. Robil som informátora pri kiosku na úrade práce, alebo som pomáhal na okresnom úrade (nemám titul) bolo to na dohodu len. Čo som skúšal sa zamestnať vo fabrike, tak som po 1 dni alebo aj 2 týždne dal výpoveď, skrátka ten vnútorný stres ta apatia, ta plačlivosť, ten žalúdočný nepokoj bol tak silný, som myslel že sa zbláznim. Na Základnej a Strednej som mal veľmi zlý kolektív a nemám kamarátov ja toľko že by som mohol s niekym isť do práce. Chodím aj k psychológovi na sedenia idem 20.11 na sedenie, ja skrátka sa cítim tak duševne vyčerpaný a neschopný ja neviem nič. Neviem vydávať peniaze a počítať z hlavy. Musel by som používať neustále kalkulačku. Som vo veľmi vážnom začarovanom kruhu, a neviem s neho ísť von. Pracovať sa musí, ale ja mám s toho neskutočné zle pocity a obavy veľkej katastrofy. Chcem si podať prihlášku na sociálnu prácu a spraviť si aspoň BC. titul aby som sa vyhol fabrikám. Neviem aká terapia a liečba by mne pomohla. Jedine čo je mojim plusom že sa viem rozprávať s mládežou a deťmi, že by som bol skvelý animátor, som dostal spätnú referenciu. Čo len vymyslieť aký zamestnávateľ by bol ochotný zamestnať tak depresívneho človeka ako ja žiadny.

Renoss

Zvládanie úzkosti je celkom náročne, skôr či neskôr na to dojdem. Skúšam to preliečiť cez magnezium + Liečivé kúpanie v morskej soli. Snažím sa skúsiť možnosti prírodnej medicíny.

Buki

Platy sa nedavaju podla toho ako tvrdo clovek pracuje ale podla toho kolko toho vyprodukuje. Aka je hodnota jeho prace a pri odbornych zamestnaniach aj jeho nahraditelnost.

Kimmy_CA

bagramian 06.01.2018 11:31:00: Podobne je to aj v tej časti Kanady, kde ja žijem (provincia Ontário, mesto). Priemerný rodinný dom tu stojí zhruba okolo milión dolárov, pričom minimálna mzda v hrubom bola až donedávna $11.40 a teraz od 1. januára ju zvýšili na $14.00. Taký priemerný plat (vyšší ako minimálna mzda) je tu ohadujem okolo 50-60 tisíc dolárov za rok. Jednosmerný lítok verejnou hromadnou dopravou (nečasovaný) je tri doláre. Chlieb asi štyri doláre. Dva litre mlieka asi rovnako, medzi 4-5 dolármi. A tak ďalej. A ľudia tiež mávajú hypotéky na 20-30 rokov, lenže niekedy si už ani to nemôžu dovoliť.

bagramian

Rado666
ja som nikde nepisal, ze nie je rozdiel v kvalite zivota, je tam a velky. Ale rovnako ako pises, ze moj nazor je smiesny a "Slovensky" (???) a rovnako aj nazor niektorych ludi (netvrdim, ze tvoj) je taky, ze prekrocia hranicu a su v raji. Suhlasim, je nespravodlive, ze za rovnaku pracu maju 3x take platy, ale bohuzial, to je realita. Ani v EU nikomu nejde o znizovanie rozdielov medzi regionmi- oni potrebuju lacnych otrokov niekde na periferii unie. Hlavne takych, ktori potom bez slova pokupuju za drahe peniaze ich tretotriedny tovar.

Rado666

bagramian nikto necaka ze ked pojde do zahranicia ze mu pecene holuby padnu do huby. Tento nazor je taky slovensky a je to smiesne . Nikto fakt necaka nic zadarmo. Ale je rozdiel mat plat 500 alebo 1500-2000 eur za rovnaku pracu. TU mam 600 eur za tyzden robim rovnaku pracu ako doma za 600 eur na cely mesiac. A ceny su vysoke aj u nas . Len si zober taky podnajom. Garsonka podnájom na Slovensku 350 -400eur vyssie plat mas 450 eur ako si to mozes dovolit? A nase ceny bytov na Slovensku su neumerne vysoke oproti platom. Dali si tu ceny bytov ako keby sme boli v centre Viedne. Bezne dnes stoji trojizbovy byt 100 000 a vyssie. Viac k tomu nemam co dodat.

bagramian

pracovat v zahranici sa oplati jedine vtedy, ak tam pracujes, odkladas si, pripadne posielas domov nejake peniaze. Ale zit tam natrvalo, usadit sa tam.. s tym, ze domov sa neplanujes vratit.. to nie je take jednoduche. Su ludia, ktori si myslia, ze zivot v Nemecku/Rakusku je raj na zemi, kde len prekrocis hranicu a si bohaty clovek. Ale mam sesternicu a bratranca, ktori ziju snad uz cca 17-18 v Bavorsku (najbohatsej spolkovej republike). Bratranec je uz obcanom Nemecka, kedze sa tam ozenil. Za dlhe roky si nasetril tolko, ze si zacal stavat velmi maly, skromny domcek na malickom pozemku. Sesternica tam planuje este par rokov ostat a vracia sa domov. Ludia tam sice zarobia v priemere 3-4x tolko ako my, ale aj ceny su tam o dost vyssie. Potravin ani nie, nieco je tam drahsie, nieco lacnejsie ako u nas (samozrejme kvalita o dost vyssia, tam nie je o com). Ale napriklad najom je tam ohromne vysoky- sesternica vravela, ze za maly bytik tam plati najom okolo 800 Eur, za trojizbovy su tam take najmy, ze zhltnu skoro celu jednu vyplatu (presne ako u nas). Sluzby su velmi drahe, niekolkonasobne drahsie ako u nas. A rovnako aj ceny bytov su astronomicke- aj tam si malokto moze dovolit kupit si dom, preto je v Bavorsku uplne bezne, ze tam ziju v obrovskych domoch aj tri generacie sucasne. Presne to, co tu v niektorych temach kritizuju. Aj bratranec zil s manzelkou, detmi, svokrovcami v jednom dome a tam to nikto neriesi, je to normalne. Kedze byty tam stoja cca 3x tolko, co v BA, tak aj Nemec sa musi zadlzit az do dochodku, ak si chce kupit vlastne byvanie. A nietko tu kritizoval, ze sa u nas zadlzis do 60ky. Ano, aj tam. Zivot je urcite lahsi na zapade, ale zas taky raj na zemi to nie je.

Mora vlocka

Rado666
Ako by si mohol dostať slušnú výplatu,, keď z toho čo zarobíš ti polovicu vezme štát a zamestnávateľ za teba tiež platí ďalšiu sumu rovnajúcu sa tej polovici

buriburi

Vsetci tu pisete, ze chod do Rakuska, ale ako? Ked nemam znamich, ktori by mi pomohli a poradili, neviem poriadne rec. Lebo aj v Rakusku, alebo cez agentury je dost podvodnikov, ked som sa na nete pytal komunit ludi, ktori su v zahranici, ci nevedia o nejakej praci, alebo ako to tam chodi, nikto neporadil a vsetci boli arogantne svine.

Rado666

Vykasli sa na Slovensko tu kto moze ten ta zamestna za 140 eur na dohodu ktora sa ti ani do dochodku nerata aby si svoju tucnu staru rit sef na novom aute kazdy rok vyvazal chodil na 3 dovolenky rocne a robil deti mladym zabam. ludia tu makaju na 3 smeny za smiesne peniaze cely mesiac za pracu za ktoru by v zahranici dostali trojnasobok a nikto by za tie peniaze ani nevstal. Mladez sa zadlzi na 30 rokov ak chce vlastny byt lebo nemaju inu moznost vsetko si to ludia musia neskutocne odmakat. Potom za par rokov vo fabrike je z teba invalid ktory byva v 60tke vo vlastnom byte konecne a mozu ho rovno zahrabat lebo si znici chrbticu alebo s prehodeneho rezimu dostane prinajlepsom rakovinu . V zahranici ma aj upratovacka 1600 eur alebo kadejaky pomocnik v kuchyni... tu ti daju 140 eur na dohodu a robis ako otrok.. Je mi luto ze to musim o vlastnej krajine napisat ale takto sa tu zije. Najdi si nieco v Rakusku hoci aj nejake jednoduche pomocne roboty... tam mas mesacny plat nas 3 mesacny...