Nezvládam akúkoľvek prácu

Príspevok v téme: Nezvládam akúkoľvek prácu
Renoss

Srdečne Vás zdravím diskutéri

Rád by som sa podelil s Vami s mojím trápením, nedokážem sa nikde zamestnať ako 25 ročný som stále doma. Samozrejme robil som rôzne brigády na dohodu, ale to všetko bolo len pár mesiacov. Tam som ten stres nepociťoval boli to práce ktoré ma bavili. Robil som informátora pri kiosku na úrade práce, alebo som pomáhal na okresnom úrade (nemám titul) bolo to na dohodu len. Čo som skúšal sa zamestnať vo fabrike, tak som po 1 dni alebo aj 2 týždne dal výpoveď, skrátka ten vnútorný stres ta apatia, ta plačlivosť, ten žalúdočný nepokoj bol tak silný, som myslel že sa zbláznim. Na Základnej a Strednej som mal veľmi zlý kolektív a nemám kamarátov ja toľko že by som mohol s niekym isť do práce. Chodím aj k psychológovi na sedenia idem 20.11 na sedenie, ja skrátka sa cítim tak duševne vyčerpaný a neschopný ja neviem nič. Neviem vydávať peniaze a počítať z hlavy. Musel by som používať neustále kalkulačku. Som vo veľmi vážnom začarovanom kruhu, a neviem s neho ísť von. Pracovať sa musí, ale ja mám s toho neskutočné zle pocity a obavy veľkej katastrofy. Chcem si podať prihlášku na sociálnu prácu a spraviť si aspoň BC. titul aby som sa vyhol fabrikám. Neviem aká terapia a liečba by mne pomohla. Jedine čo je mojim plusom že sa viem rozprávať s mládežou a deťmi, že by som bol skvelý animátor, som dostal spätnú referenciu. Čo len vymyslieť aký zamestnávateľ by bol ochotný zamestnať tak depresívneho človeka ako ja žiadny.

Kimmy_CA

Zaujímavé že ja tu píšem o štítnej žľaze po slovensky a keď som reloadovala stránku, tak sa mi tam zjavila reklama na "thyroid" (po anglicky). Žeby si to ten systém ešte dokonca aj prekladal?

Kimmy_CA

Počuj Renoss, nemáš niečo so štítnou žľazou? Lebo ak cítiš plačlivosť a úzkosť a nemáš na to nejaké evidetné psychické podnety (ako napr. smrť v rodine) tak je možné aj to, že ti nejako hapruje štítna žľaza čo spôsobuje že nemáš vyrovnavú produkciu hormónov v tele, a preto tá labilita. Alebo ti aj môžu chýbať nejaké vitamíny a výživové látky potrebné pre zdravie. Možno by si sa mal ísť dať otestovať nejakému endokrinológovi (ak ti to už ten psychológ za ktorým chodíš sám nenavrhol).

Naučiť sa rozmeniť a vydávať peniaze nie je ťažké. Asi ti to nejde kvôli vnútornému stresu. Sama som mala taký zážitok, keď som raz kedysi dávno pracovala v McDonalde (ale nie na Slovensku). Bola som tam prvý deň, mala som asi päťminútové školenie a potom nás postavili za kasu v čase frekventovanej obedňajšej prestávky, keď tam bolo plno ľudí a všetci sa ponáhľali. Ale je na to vcelku jednoduchá metóda: vždy zaokrúhľovať smerom hore. Napríklad niekto má zaplatiť 13,58 a dá ti dvadsaťeurovú bankovku. No tak bez kalkulačky alebo elektronickej pokladne si to zaokrúhliš takto: 2 centy k tým 58 robia šesťdesiat; ďalších štyridsať centov z toho urobí plnú mincu (teda štrnásť eur), no a ďalších šesť eur z toho urobí dvadsať. Teda vydáš naspať 6,42. Jednoduché. Len si doma možno musíš pár krát preskúšať (ak máš niekoho tak ho popros, či by si s tebou nemohli urobiť pár takýchto aritmetických cvičení).

Ak máš problémy s prácou, tak si skús povedať, že to bude pre teba výzva a že sa ju budeš snažiť prekonať. Jednoducho nepozeraj na to hneď ako na niečo, čo ti nepôjde, lebo ak si vnútorne vsugeruješ, že ti to nepôjde, tak sa podľa toho začneš aj správať a nakoniec sa ti to naplní.

Martin909

Ty to budes mat este veeeeelmi tazke. Drobatko malinke. Bibi nozky?
Azda si chlap tak sa tak aj spravat, lutujes sa jak sralo. Jak raz chces zabezpecit rodinu?

caty512

vyser sa tu nato a chod robit do zahranicia cokolvek... zivot na sk nema perspektivu...za parstovkovy plat v blbom kolektive intriganov... som rada ze som prec..

MaruskaMM

No tak chod robit animatora. Realne som videla pracovne inzeraty, kde hladali animatorov do nakupnych centier, kde su detske kutiky, alebo cez leto toho bolo kopec.

Socialnu pracu si robia protekcne fuchtle na uradoch, aby boli vo vyssej tabulkovej triede. To, ze si sa dostal pracovat na urad na dohodu, neznamena, ze bez znamosti sa tam dostanes pracovat a mozes mat titul neviem aky neviem z coho.

Ked nic nevies, tak sa nauc.

MaruskaMM

Ano, to si pochopil spravne: Praca je, len nutne zlo na ziskanie penazi.
Prestan fnukat, miliony ludi je na tom rovnako ako ty.
Dochodku sa nedozijes, za prve sa stale vek odchodu predlzuje a za druhe svojim fnukanim a zmyslanim si svoj zivot skracujes.
Co si myslis, ze ked prides na dochodok, tak si zacnes uzivat zivot :D

Tomuto sa hovori zivot. Myslis, ze tvojich rodicov bavilo chodit do prace? Robili to preto, aby prezili a uzivili teba.
Ty vobec este nechapes o com je zivot, praca a naco su peniaze. Evidentne nie si nuteny sa o seba starat sam. Len tu fnukas, ze musis chodit do prace, nikto sa s tebou nekamarati, bolia ta nozicky.
Proste ako male decko rozmaznane.

bagramian

mas 25 rokov a kolko rokov si to uz vlastne odrobil? Dufam, ze to vies a neskazim ti den, ale brigady sa do dochodku nerataju. To je akoby si ani nerobil. A myslis velmi, velmi dopredu. Kym sa ty aj ja (31 rokov) dostaneme do dochodkoveho veku, uz ziaden dochodok mozno nebude existovat, ani tento stat mozno nie.

Renoss

Mna by nepotešila ani výplata 1000 €, pokiaľ ma to nebaví. Práca je len nutné zlo kvôli peniazom, ktoré mi radosť nemajú čím spraviť. Práca je len prostriedok na získanie dôchodku. takže ma čaká cca 40 rokov otročiny a nič príjemné. Môj štýl je prísť a odrobiť nemám si tam s nikým čo ani povedať. Mna pochopí len človek v rovnakej situácii a s rovnakým životným osudom nikdo iný

MaruskaMM

Prilis to prezivas. Do prace sa nechodi bavit, kamaratit, alebo zoznamovat s dievcatami. Do prace sa chodi pracovat a kvoli vyplate.
Co si myslis, ze drviva vacsina ludi miluje svoju pracu, svoj pracovny kolektiv, su spokojni so svojou vyplatou a tesia sa, ze mozu kazde rano vstavat a ist do prace? :D

NIE!!!
Ale ucty treba platit. Kazdeho po praci bolia nohy a niektorych aj chrbat, ruky atd.

Mi pride, ze si este nedospel, nie si vobec zodpovedny a hlavne to vnimas cele zle. Na dochodok by si sa nemal zameriavat. Neboj sa, vsetko sa zmeni, ked dostanes prvu vyplatu a snad si to cele uvedomis.