Čo by ste robili, keby ste sa ocitli v situácií....

Príspevok v téme: Čo by ste robili, keby ste sa ocitli v situácií....
AchDoPici

Asi ma teraz strašne zhejtujete, kluďne ...aj mne je zo seba na grc. Ale uvedomte si, že ľudia robia chyby a nik nie je bez viny..!
Okej idem k veci....
Bola som opitá. A vyspala som sa s týpkom, ktorý je závislý na drogách, automatoch a skrátka celé zle. Je tu možnosť, že som tehotná, neberiem totiž tabletky.. Je to vec, ktorú si neodpustím dokonca života a určite už nikdy nič podobné neurobím... Lenže čo ak mi jeden chybný krok zničí celý život ?
Čo by ste robili vy keby zistíte, že ste tehotné s človekom, s ktorým dieťa nechcete ? A viete, že by s Vami nebol ani by Vám neplatil peniaze na dieťa...
Lenže zas pomyslenie na potrat je strašné..Tie výčitky potom, nenavisť k sebe, možnosť, že už nikdy nebudem mať deti, keď ich budem chcieť ....
Inak mám 22.....dakujem za každy názor

realnysvet

potrat vobec neni tak hrozna vec ako kazdy pise... Pozri napriklad na take deti v detskom domove maju rodicov asocialov a ozranov v 18tke ich vykopnu pred brany decaku do neisteho sveta a starajte sa... co si myslis nebolo by lepsie keby taky asocialny rodicia nesplodili to dieta vobec??? ja myslim ze rozhodne... mat dieta by malo byt vyslovene privilegium od Boha aby sa deti rodili do milujucich rodin.

axim

Kazda pohlav. choroba ma inu inkubacnu dobu, hiv su to 3 mesiace, potom mas syfilis, kvapavku, a dalsie daj si do vyhladavaca pojem pohl. Choroby
Chid na gyndu alebo testy ti spravi aj dermatovenerolog cize kozny lekar. Oni sa zameriavaju aj na pohl. choroby
Oralny sex ci analny nieje bezbecny,
ina dierka nieje zarukou ze sa nenakazis,
je to stale tvoje telo ktore je vystavene riziku nakazenia

philips

K pohlavným chorobám - ak si sa nakazila napr HIV, tak tam je trojmesačné diagnostické okno, takže na HIV test si budeš musieť počkať, väčšina ostatných pohlavných chorôb sa dá diagnosrikovať podstatne skôr. Choď k obvodnému lekárovi, ten ti dané vyšetrenia spraví a povie ti, čo a ako ďalej.

xyz258

som od teba od dost starsia ale ja by som isla na potrat...ked dnes ostane mlada baba na slovensku sama s dietatom caka ju hrozny zivot... viem co ti pisem...vsetko su to krasne reci ale realita je naozaj hrozna.....partnera si s dietatom najdes uz tazko nehovoriac o financiách ak ti nema kto pomoct si stratena...ja som vyrastala bez otca iba s mamou a mala som to ovela tazsie ako vrstovnici co mali uplne rodiny doslova sme sa bali kupit si co i len topánky nam to s mamkou financne vychadzalo....nemali sme vlastne byvali sme u jej rodicov nesmela som si tam ani kamaratku vziat...proste nie...mat takyto zivot to radsej ziadny...

natalia-7

našťastie nemám s ničím takým skúsenosť. ale čo by som urobila? hneď po precitnutí čo som to vlastne spravila by som naklusala do lekárne a vypýtala si tabletku po - účinnosť má 72 hod. po styku, s tým ale že každou hodinou účinnosť klesá, tj. najlepšie je ju užiť čo najskôr

Achjasprosta

Ahoj autorka. Nejdem ťa súdiť. Sama som v minulosti s takým človekom niekoľko rokov žila a chcela som si ho vziať mať s ním deti a pod. Samozrejme on nechcel, ja hlúpa som myslela že by sa dieťaťom svadbou a podobne veľa zmenilo, no až časom som pochopila že ten človek má ťahá dole s ním, a som s ním nešťastná, a že dieťaťom a svadbou by to bolo všetko len horsie. To len tak na okraj môj príbeh. Na tvojom mieste, by som užila tabletku po, a ak už by bolo neskoro, išla by som na potrat, áno aj za to riziko že už možno neotehotniem nikdy. Samozrejme že to bábo by za to nemohlo ale ako sama píšeš, zničila by si si tým život a navyše riskujes že by dieťa malo gény ako on. Urob tak ako to cítiš a nie to čo by chcela rodina spoločnosť a podobne. Sú to tvoje rozhodnutia, tvoj život, a nikto nekraca v tvojich botach... Takže spoľahni sa na seba a na to čo cítiš aby si chcela urobiť. Veľa šťastia.

Matusisko_xD

Ale no hádam sa tu nejdeš durďiť :) To ti trošku nevyšlo, pretože ja vzťah nepotrbujem a ani nechcem. Radšej budem sám ako by som mal natrafiť na podobnú babu ako si ty, ale snaha bola z tvojej strany ma uraziť ;) A neboj sa viem, že je témaa určená pre ženy, ale rád napíšem názor na také baby ako si ty.

AchDoPici

Matusisko_xD
Spravila som chybu..Nepoznáš celý príbeh, tak čo ma ideš hodnotiť ?
A navyše ty "tiež" asi nebudeš z tých inteligentnejších, keď prispievaš na tému, ktorá je určená pre ženy a moja otázka znela ako by sa zachovali v mojej situácií. Ak si si nevšimol tak som samu seba už za toto odsúdila... nemusíš aj ty
Čo si ty boh ? Kto ti dal tú moc ?
Ale však, že sa nadtým aj pozastavujem. Nad človekom, ktorý sedí celé dni doma, lebo nemá kamarátov a nedokáže si nájsť ani dievča..

AchDoPici

On si s nikým nepožičiava injekčné striekačky preboha... A si nepichá drogy. Ale tak mala by som sa pre pokoj v duši dať vyšetriť.. To si mám vyžiadať na gynde vyšetrenie na pohl. choroby ? A keď by som sa nakazila ako sa to začne prejavovať ?