Praca vo firme Invia

Príspevok v téme: Praca vo firme Invia
datum

Ahojte, chcela by som sa spytat ci je tu niekto, kto bol bud na pohovore alebo pracoval pre firmu Invia. Je to cestovna kancelaria. Co som citala recenzie, tak vsetko stare niekolkorocne a dost zle. Podozrive, ze vsetko mi naslo iba ceske fora. Akoby na slovensku o nej nebolo zmienky. Zaujimalo by ma, ak ste tam pracovali, aka bola praca podla vas, tlacili na vas s predajom poistiek klientom, trebalo splnat vykony, normy atd? vraj ludia ked robili nadcasy nemali zaplatene, ked odisli, tak im nevyplatili odmeny z predajov zajazdov a podobne. Mate niekto skusenost? Lebo recenzie su dost zle. Mam ist na pohovor a rada by som vedela skusenost niekoho kto tam pracoval. V neposlednom rade, na profesii mavaju casto ponuky prace, co znaci, ze tam asi ludia dlho nevydrzia. Vdaka za info

zamestnanec_39

Ako človek čo tejto firme obetoval kúsok života vidím, že na každej recenzií je kus pravdy, či už na tej negatívnej alebo tej pozitívnej. Táto firma má skvelý potenciál byť nielen najlepším poskytovateľom výberu dovolenky ale taktiež aj byť najlepším zamestnávateľom. Bohužiaľ firma akoby prestala vnímať a počúvať ľudí čo a za posledné roky premleli firmou, a že ich nebolo vôbec málo, len si idú tvrdo za svojimi cielami a číslami, ktoré nedokážu naplniť pretože nemajú spolahlivých zamestnancov. Ale to, že vo firme je priemerná výdrž zamestnanca asi mesiac si môžu sami. Nehovorím, že každý človek čo sa uchádza o prácu je 100%tný, to si určite nemyslím, ale bola som viacnásobne svedkom ako Invia pustila alebo v mnohých prípadok aj sama vyhodila zamestnanca o ktorého by sa iné firmy trhali len kvôli tomu že sa nebáli vyjadriť k tomu, že Invia nefunguje tak ako by mala a že by mohla lepšie. S každým systémom odmenovania ako aj s pracovnou náplňou sa dá vždy pracovať a upraviť, firma by sa mala ale na prvom rade zamyslieť nad niečím úplne iným a vyriešiť to. A pri tomto ako to píšem, verím, že aspoň jeden človek z vedenia toto práve číta a zamyslí sa nadtým. Píšem to z pohľadu Bratislavského pracoviska - je treba vymeniť osoby pracujúce na vyšších postoch pretože tam jedna osoba dostala do ruky viac moci ako mala dostať a spôsobila obrovskú púšť. Táto osoba nieje vyslovene zlá, len je ťažké ju pochopiť a jej pracovné postupy, názory, prístup a samotná osobnosť firme veľmi uškodila a nerozumiem tomu ako si to niekto doteraz ešte neuvedomil a nič s tým neurobil. Takže, opakujem sa, firma má skvelý potenciál, práca je zaujímavá len momentálny nepríjemný, vyprahnutý a tak trochu smutný stav v tejto firme by mal byť veľkým výkričníkom aby sa zmenilo vedenie samotné alebo minimálne ich prístup. Ich heslo "každý je nahraditeľný" akosi nepreukázalo dobré výsledky ani pre ľudí a ani pre firmu tak je načase to heslo zmeniť a vdýchnuť do firmy opäť nový život, nové nápady, lepšiu atmosféru, lepší prístup a bude tam opäť tak dobre.

Prezyvka123

Osobne si myslím, že celý prístup vedenia je smiešny. Držia si nasilu zamestancov, ktorý vo firme vôbec nemajú čo hľadať. Napríklad asistentky- jedna hlavná, šikovná na druhom poschodí, jedna dole, tiež veľmi šikovná, príjemná sedí dole na pobočke. Ale načo tam je tá tretia na druhom čo nič nerobí? Cez sezónu chápem, ale mimo sezóny by stačili v pohode tie dve šikovne plus jedna v NR :) zbytočne bude firma strácať peniaze. To že, vyhadzujú predajcov chápem, aj tak potom naberú nových. Ale už len toto mi je smiešne :) :)

xxx123

Ahojte, niektoré vaše príspevky ma dojímajú. Tvárite sa ako keby ste boli týraní a prachy chcete mať také ako predajci čo tu pracujú xy rokov a sú fakt dobrí v tom čo robia (teraz nehovorím o sebe). Áno, zo začiatku niesú vyplaty bohvie aké, ale čo by ste chceli? Nič ešte neviete, týždeň z toho sa zaúčate, hádam by ste nečakali výplatu 900€, nebuďte smiešny. Ako spomína niekto nižšie, odsedíte si to od 8-17 alebo od 9-18 - podotýkam, na začiatku si to naozaj odsedíte, lebo nemáte také kvantum práce ako my čo tu pracujeme dlhšie. Nezarobím tu síce milióny, nie vždy sú klienti príjemný, niekedy je to fakt na nervy, ale som rada že na prestávku si môžem ísť kedy chcem, sedím v kancelárii, môžem chodiť oblečená ako chcem ( v rámci slušnosti samozrejme), môžem jesť za PC keď nestíham a prestávku si ušetrím radšej na fajčiarku, vždy mi má kto pomôcť a mám tu super kolektív na ktorý nedám dopustiť, ani keby mi ponúknete raz taký plat. Máte možnosti chodiť za infocesty za pár korún, precestovať kus sveta. Víkendy niesú povinné, keď nechceš nechoď, ale ty prídeš o prachy, predajmi zájazdov a poistenia si zarábaš sám na seba a oni to vidia. Ak niekto neplní plány ale vidia z jeho strany snahu, vedia prižmúriť oko, ale keď si neochotný a neschopný tak sa nečuduj že ťa vyhodia po skúšobnej, v žiadnej práci nechcú pracovníka ktorý je lenivý a pýta prachy za 0 roboty. Žiadne psychické nátlaky, keď si citlivka čo sa rozplače keď je klient magor, tak tu naozaj nemáš čo hľadať. Týmto nechcem nikoho uraziť, len poukázať na to, že nie každý túto prácu môže robiť, to však neznamená že je zlá. Pracujem tu takmer rok a pol, začiatky sú ťažké, treba len vydržať a buď sa naučíš "ako na to" alebo nie. Komu sa nepáči nech ide robiť do priemyselného parku.

1223344

co aj viem... robil som tam 3 mesiace a samozrejme pred koncom skusobky mi dali ultimatum na zlepsenie a nakoniec my vyhodili aj tak. najlepsi predajca co tam bol viem ze mal okolo 750 v cistom ale to musel makat

Adi0192

Osobne si myslím,že “pracujem tu” písal niekto z vedenia,lebo takýto obhajujúci názor nemôže mať obyčajný zamestnanec :) ja určite neodporúčam pracovať v Invii,nakoľko platy sú zlé a aj to chovanie k zamestnancom.Hej,dá sa dostať na určitú úroveň,nehovorím,ale za mesiac ani dva tri to nebude. A z čoho budú ľudia žiť kým sa vypracujú? Aby bol prvý plat 400 a ľudia si tam odsedia od 8-17 alebo 9-18? Predavačky a upratovačky majú viac. Nútia hovoriť veliké výhody Invie,že je to najväčšia cestovná agentúra v strednej Európe a príde mi to smiešne,že taká veľká CA a také nízke platy. Samozrejme,kto chce ide odskúšať,ale ja veľmi ľutujem stratený čas v tejto firme :)

nazor

Vo firme som tiež pracovala. Práca je okej, zaujímavá, občas je toho veľa ale dá sa to zvládnuť, veď každá práca má svoje pre a proti. Čo je na firme však najhoršie je prístup vedenia. Psychické nátlaky, zlá komunikácia, jednoducho veľmi zlý prístup. Myslím, že táto firma si nevie vážiť ľudí. Sice ponúkajú viacero benefitov pre svojich zamestnancov ale vo veľa prípadoch vrazia niektorým zamestnancom nôž do chrbta. Ja osobne by som mala radšej menej benefitov a zato ľudský prístup v práci. Vo firme sa dá pracovať ale určite nie dlhodobo. Takže tak.

Pracujem TU

Dobrý deň/ahojte

pracujem v Invii už viac ako dva roky a je nás tu kopec takých. Práca u nás je úplne v poriadku. Dovolím si však reagovať, na niektoré výroky, našich už bývalých kolegov. Verím tomu, že kolegovia písali s najlepším úmyslom pomôcť pri rozhodovaní sa ostatným a s týmto úmyslom sem teda prispejem aj ja.

Ak si šikovný zarobíš 500€ - dovolím si nesúhlasiť, mávam pokojne aj dvojnásobne a viac
Poistujeme klientov - iste, cestovne poistenie k zajazdu predsa patri, nechceli by sme riesit ze si klient ublizi v zahranici a my sme ho nepoistili + su z toho kralovske odmeny
Pauzy a toaleta - dokopy mame hodinovú prestávku (standard som sa stretla s 30 min inde) na pauzu sa zapiname najma kvoli klientom, aby ich mohlo prepojit na recepciu a nezvonil mi telefon na stole

Isto ak mate zaujem o pracu u nas treba sa prist presvedcit osobne, kazdemu vyhovuje nieco ine. Vdaka tejto praci som precestovala krajiny o ktorých sa mi ani len nesnivalo. A mám hlavne skvelých kolegov a som tu spokojná

Loliii

Ani neviem kde začať. Keď mi zavolali,že či môžem nastúpiť,tak som sa veľmi tešila. Pri úvodnom školení nám všetko krásne prezentovali,rozprávali o plate,ako budú odmeny,tak bolo všetko krásne,že mi na tom už niečo prestalo sedieť. Aj to prišlo. Túto robotu by som nazvala buzeráciou. Keď idem na toaletu,tak sa mi ten čas odrátava z obedovej prestávky. To,že sa fajčiarska odratáva,to beriem. Ale záchod? Nútia do poisťovania a musí sa splniť určite percento,koľko musí zamestnanec poistiť ľudí. Keď mi raz vyslovene klient povie,že pracuje s poistkami,tak mu snáď nebudem nanucovať naše poistenie,nie? Plat je úplne mizerný,pokiaľ sa človek všetko naučí,tak ho aj stihnú vyhodiť. Nerátajte s tým,že toto je dlhodobá práca. Ľudia sa tu nonstop menia,stále vyhadzujú a stále prijímajú. Nie len,že nútia klamať nás,ale aj oni klamú nás :) Za mňa to bola strata času,ktorý som mohla investovať do inej práce,ktorá by bola perspektívnejšia.

SzSz

Dobrý deň.
Moje skúsenosti - skoro minimalna mzda ... Ked si šikovná tak dostaneš max 500-600€ v čistom . Pracovať treba aj cez víkend - keď je sezóna.
90 % ľudí dostane výpoveď .. aspoň my sme dostali keď skončí sezóna (oktober)....
Pokuta je za všetko .. každý hovor je monitorovaný a každý týždeň je hodnotenie ... Keď nemáš splnený plán tak výpoveď ....