Točenie hlavy - kardiolog?

Príspevok v téme: Točenie hlavy - kardiolog?
peters

Uz dlhsie(asi 1 mesiac) mam problem s tocenim hlavy.
Bol som u obvodnej lekarky, ktora mi dala spravit testy krvi-ziadny nalez, ocne pozadie - ziadny nalez.Bol som aj u neurologa, vysledky: Vertigines v.s.vertebrogenno cievnej etio, sephalea v pozadi(sija stuhla blok C-Th inklinacny sin izokoria bez "y. (aspon tak to je napisane na naleze pre obvodnu lekarku). Dalej som bol u nerologa na transkranialnom scane, a vysledok bol: normalny nalez v periorbitalnej cirkulacii, pricom mi neurolog povedal, ze vysledky su sice v norme, ale na hranici normy.Dostal aj lieky: betaserc(beriem uz viac ako 10dni) a stugeron(beriem 2dni).
Problem s tocenim hlavy je ten, ze sa mi toci aj ked sedim, nie iba ked chodim. Niekedy mam pocit ako keby som sedel na kolotoci, a pritom sedim na stolicke a nic sa pri mne nehybe/nehupe. Takisto aj horsie zaostrujem ocami(nosim okluliare).
Este musim podotknut, ze tak mesiac pred zacatim tocenia hlavy (cize asi pred 2 mesiacmi) sa mi zacalo tahsie dychat, a v noci som sa obcas zobudil s tym ze som lapal po dychu, a nemohol som kvoli tomu aj zaspat, no po case to preslo. A potom nastalo to tocenie hlavy.
Znamy mi povedal ze by to mohlo byt "priznak slabeho okyslicovania" a ze by som mal ist pre istotu ku kardiologovi.
Prosim o radu, resp. nejaky nazor o co sa tu vlastne jedna. Ziadny lekar mi totiz takmer nic nepovedal. Mam sa pokusit dostat k nejakemu kardiologovi? A co s touto diagnozou mam vlastne okrem liekov robit?
Dakujem za nazory.

hribik

ak mas sedave zamestnanie, tak mas aj odpoved na to, preco sa ti toci hlava - od chrbtice. Pripadne, ak sa ti stava, ze sa v noci zobudis a nemozes poriadne dychat, mohla by to byt teoreticky aj stitna zlaza, ale skor by som stavila na tu chrbticu. Mal by si vo volnom case chodit von, cvicit, plavat, nejako rozhybat stuhnute chrbtove svaly.

palco

Náhle sa mi prejavila porucha - ak som si normálne ľahol - na cca 4 sekundy sa mi poriadne zatočila hlava a stratil som úplne orientáciu. Doteraz som uvedený problém nemal a od toho dňa - pravidelne.
Na ORL mi naznačili, že pri uchu sú nejaké kryštáliky, ktoré sa zmenou polohy premiestnia a maju takýto krátkodobí vplyv na rovnováhu. Mám si sledovať na ktorú stranu sa mi hlava zatočí. Tlak mám v norme. Pri sedení a státi problémy nemám. Na ORL chodím, kvôli pískaniu v uchu.
Poradte stránky www kde by som sa dozvedel bližšie o tých kryštalikov. Dostal som liek URUTAL, ktorý trocha zabral.

pavol

ahojte vsetci ja mam 17 rokov asik pred 7-8 mesiacmi som prestal sportovat myslim na bycikli a tak lebo som spoznal dievca ktore milujem ale zacali sme si uzivat a po case sme si uzivali dost casto lebo sa nam to zapacilo uz skoro dve mesiace som slaby a asi 2-3 tyzdne ma picha srdce no teraz ma picha uz aj ked pohnem z lavou rukou a pichne ma aj v ruke niekedy som dost vysoky 183cm rychlo som vyrastol a mam krivu chrbticu ktora ma tiez boli napriklad ked zazyvam pichne ma pri a pod srdcom rano ked vstaem a idem do skoly je mi na odpadnutie a zo skoly ked sa vratim som uplne malatny slaby a srdce ma picha castejsie picha ma aj v zadu na chrbte pod lopatkou praskaju mi klby a mam rychly tep asik 89 oderou za minutu ale v pokoji a v kuse som unaveny a slaby chce sa mi spat bol som na internom a doktor mi povedal ze som presexovany a vsak ja si myslim ze som uz dost odychoval a ze by mi malo byt lebsie co nie je a este aj niekedy rano kde vstanem a den pred tim som sa nejako dost unavil to uz staci aby som povysavala dom mam aj len rano hnacku prosim vaas velmi vas prosim odpiste skuste mi poradit uz som s toho aj nervozny a teraz mam aj zo skoly stres ale hlavne je to ta vyčerpanost zo sexu viem to pretoze to citim ale uz asi 3 tyzdne som nesexoval dakujem vaam velmi pekne z pozdravom pali z kosic

trinity

inak rozumiem veľmi dobre tomu aké to je ťažké takto žiť, ale najhoršie je prepadnúť panike a sebaľútosti... to potom môžete chodiť po lekároch od rána do večera a brať kvantá liekov a nepohnete sa z miesta.

trinity

ja mám tieto problémy už tiež asi tri roky, diagnostikovali mi úzkostnú poruchu, brala som cipralex, točenie prestalo... pred dvoma mesiacmi som ich vysadila, točenie sa vracia... tiež slabosť, únava, pocity na odpadnutie... ale idem bojovať a nevzdám sa

trinity

Alternatíva to čo si napísala ten citát z tej knihy tak to určite je o mne, až som ostala obarená, aj keď som to teda tušila... ale tú knihu si idem požičať už aj :)

ruža

Neviem či to niekomu pomôže. Ja som mala problém s točením hlavy, trasom v tele a búšenie srdca. Lekárka mi urobila test na štítnu žlazu a zistila, že tam je pes zakopany. Zvýšená činnosť štítnej žlazy. Lieky na to mi pomohli. Cítim sa výborne, všetky nepríjemné pocity zmizli. Stále užívam lieky.

fidka

ahojky Lenik...take pichanie mam aj ja, a tiez mam bolesti okolo srdca, niekedy to pocitujem ako krce a ide mi to az do lavej ruky....je to velmi neprijemne....a aj sa mi obcas tazko dycha...a lekari vravia, zeje to od chrbtice a aj psychika, ze to robi...tak myslim na teba a drzim prsty, napis

lenik

ahojte....ja by som sa chcela opytat, ci mi neviete poradit ...z casu na cas ma pycha, alebo skor bolieva pri srdci....a taha to do lavej strany.. trosku sa mi aj toci hlava....neviem z coho by to molho byt...a trosku sa obavam..lebo som v zahranici....a mam len 20 rokov.....tak ked sa nieco mu potesim...alebo mi to pride len tak z nicoho nic.....rozmyslala som , ze ci by to nemohlo byt z chrbtice....co sa tyka magnezia....berem ho dost casto....lebo som pocula, ze to pomaha...ze niekedy len chyba magnezium....neviem....mozte mi poradit....urcite by som to ocenila....myslite, ze je to len unava...ja neviem...