da sa panenska blana odstranit chirurgicky?

Príspevok v téme: da sa panenska blana odstranit chirurgicky?
vanna

mam taky problem, ze sa nemozem zbavit panenskej blany. Je taka pevna, ze sa neda pretrhnut a hrozne to boli. Preto od isteho casu odmietam sex zo strachu a tak sa stalo ze mam 29 a stale som panna. Ale uz nechcem byt. Chcem normalny sex. Existuje nieco na znecitlivenie vaginy alebo da sa to odstranit chirurgicky, ale tak aby som to necitila?

somktosom

ahojte ... je to sice reakcia po par rokoch, no ak sa niekto k tejto "debate" vrati .. mozno pomozem ...
je velmi tazke zit takyto zivot a vystupit z neho, je to tazke priznat si to hlavne sama pred sebou ... podobnym problemom zijem 15 rokov .. neodbornost lekara ma prinutila googlit a hladat moznosti a vlastne aj "pomenovanie" mojho problemu ... teraz som sa konecne rozhodla ze uz nie je cas na cakanie a treba to riesit .. v prvom rade je dolezite priznat sama sebe ze mas problem, potom zajst k obvodnemu lekarovi a povedat mu co sa deje bez hanby!! naozaj, mozno to znie ze sa mi to lahko pise ale je to prvy a najlepsi krok .. potom si NAJST spravneho gynekologa ktory bude ochotny a to doslovne venovat sa ti, ktory ta neodbije ... to je zaklad a potom sa to spusti ... panenska blana sa da odstranit, ak to sposobuje problem pri sexe a ten spravny gynekolog ti pomoze .. dalsia vec je vaginizmus .. je to choroba - porucha, ktora sa da liecit a ako jedina ma 100% uspesnost ... ak mas zaujem kontaktuj ma somktosom@azet.sk rada poradim

Luciaxyz

som cerstvo po jej chirugickom odstraneni, spravila sa dezinfekcia, lokalne znecitlivenie a par rezov a bolo po, min. tak tyzden nemam mam styk a je mozne, ze pri prvom budem este trochu krvacat, ale inak v pohode, lepsie takto, na prirodzene pretrhnutie to bolo prosto prisilne a neunosne bolestive, mimochodom mam skoro 26

mrs.x

v stlpčeku si najdi ženské problémy a tento nadpis: Incízia hymenu ...mala som podobný problém čo máš ty teraz..určite si to mrkni ;)

panna:(

Gynekologicka mi dnes povedala, ze na to je nejaka specialna sukromna ambulancia, cize ona by mi to urobit nemohla. No akosi viac sme o tom nehovorili, lebo mam teraz jeden urologicky problem, cize az budem v poriadku.