prečo majú anorektičky zvýšený cholesterol aj keď jedia zdravo?

Príspevok v téme: prečo majú anorektičky zvýšený cholesterol aj keď jedia zdravo?
cholesterolup

už dlho mám anorexiu a až donedávna som bola vegetariánka, teda žiadne mäso, ale ani kravské maslo či vaječné žľtky ani nič iné čo zvyšuje cholesterol. Keď som niečo jedla, tak len samé "zdravé" veci ako ovocie, zeleninu, vločky, graham.rožky, biele jogurty len polotučné alebo nízkotučné aj mlieko len také, semienka, orechy, soju, kuskus, pohánku, cottage cheese, hnedú ryžu...a cholesterol stále vysoký...potom som už pomaly nejedla ani to a cholesterol? Ešte vyšší! Nevie mi to niekto prosím vysvetliť? Môže to byť z tej "zdravej" stravy alebo hladovania? Alebo zo stresu? Nemám to genetické,u nás v rodine ho nikto nemá vysoký, dokonca moja mama, ktorá má už svoj vek a stravuje sa vyslovene nezdravo a musím povedať že je aj dosť obézna, má cholesterol úplne v norme! Aj ja som ho mala, kým som nezačala manipulovať s jedlom.Teraz som pred pár týždňami začala jesť okrem iného aj mäso, vajíčka, kravské maslo...teda práve to, čo ho zvyšuje. Bojím sa aký budem mať ten cholesterol teraz...včera som bola na odbere a čakám ešte na výsledky. Ďakujem za odpoveď...

cholesterolup

no ja sama som anorektička a toto všetko čo som písala tak som naozaj jedla a ani som už pár mesiacov nezvracala...dokonca už 3 mesiace jem mäso a cholesterol paradoxne klesol...podarilo sa mi už normálne pribrať...výška 160-161 cm a hmotnosť - naposledy 43.8 kg...

zvratok

Mas mylnu predstavu o anorektickach,
Oni totiz nejedia zdravo, oni nejedia skoro vobec a aj to co zjedia musia ihned vyvraciat lebo sa boja ze priberu. Anorekticky su vychudnute lebo nejedia a nie ze jedia zdravo to si odkial taku blbost nabrala? Su sama kost a koza a tomu hovoris zdravie?
Ked pri vyske napr. 175cm vyzera ako kostra?

Jaja15

Cholesterol sa nezvyšuje len zo stravy, zvýšiť ho môže napr.stres alebo zlé pracovanie pečene. 75% cholesterolu si vytvára organizmus sám v pečeni a len 25% prijímame stravou. Nie som anorektička, ale mne na cholestorol pomohol drvený pestrec - regeneruje pečeň a zároveň je to hrubá vláknina. Za mesiac sa mi znížil cholesterol zo 6,7 na 5,8. Najlahšie sa zníži úpravou stravy- nielen mastné mäso ale tučné syry, smotana a pozor na skryté margaríny(žiadne sladké pečivo, koláče,napolitánky). V strave má byť počas dňa hrubá vláknina - nap.tie ovsenné vločky, psylium.... Ak v čreve nie je, cholesterol sa nemá na čo naviazať a ide späť do krvi. Ten pestrec bol super v tom že regeneroval pečeň, upravil trávenie a hneď bol aj hrubou vlákninou,na lačný žalúdok počas dňa 4x1 čajová lyžička zapiť pohárom vody.