Mozem odmietnu preventivnu prehliadku u obvodnej ?

Príspevok v téme: Mozem odmietnu preventivnu prehliadku u obvodnej ?
18rocnaa

Len sa pýtam. Pretoze lekarka voláva mojej mame kedy mám chodit na prehliadky comu nerozumiem lebo doktorka predtým to nerobila. Co k nej, k tej predtym, chodi sestra tak uz na preventivke nebola niekolko rokov.
Dá sa odmietnut ? (Ano viem moja hlupost no mam na to dovody).

+ ked sa jej zverim ze mam depresie, povie to rodicom? Nechxem aby o tom vedeli.

nicollette12

18rocnaa - to neznamena ze ked si nemala sex tak by si nemala ist na gyn. , ako ja tiez nechodim povinne kazdy rok ked sa musim priznat, to chapem, ale snazim sa chodit kazdy rok...ty by si mala ist aspon na vstupnu prehliadku aby ta zaevidovali, urobili preventivne vysetrenie a chodit tam kazdy rok nemusis..keby si nahodou niekedy mala problem tak uz mas evidenciu za sebou a nemusis tam travit dlhsi cas,ved si uz mala 18, tak by si sa mala chovat k svojmu zdraviu zodpovedne, nahodou nedajboze sa ti nieco stane budes mat problemy a potom to ako budes riesit? Sa budes schovavat? Tiez nechapem tvojich rodicov, ja chapem ze mas 18 ale mali by mat o teba ako taky zaujem a povedat ti ze toto nie je spravne....a v zivote este budes musiet robit vela veci ktore ti nebudu prijemne o to sa neboj, na tebe je kedy tieto veci budes prekonavat ale cim skor, tym lepsie...

nicollette12

Melina - tak to ti prajem vela stastia, aby si aj v poriadku bola ak sa citis tak dobre :) ja by som na toto odvahu nemala

verbena

18rocna..... ty to este nevieš ale pokial sa zamestnás tak musíš! ísť na vstupnu lekársku prehliadku, niektorí zamestnavatelia maju svojho lekára, no niektorí ta poslu k tvojmu...
TK, EKG, krv, moč...

to čo píše tuto "melina" vraj 20 rokov nebola u lekára... jedine v prípade ze nikde nepracuje dotyčná....

18rocnaa

Melina- presne. A si u nejakeho doktora a nechodis tam ci u ziadneho niesi? Fakt su tie prehliadky zbytocne.
Chcela som tej doktorke povedat ze mam depresiu lebo sa mi stalo nieco zlé a pitrebujem papier na psychologa. Ale na tie preventivky uz fakt chodit nechcem. Hovorila tusim nieco take ze nema spravenu atestaciu na starsich ako 19 rocnych. Toto je poslednykrat co tam idem, uz nikdy viac. Je to moj zivot a nebudem robit nieco co mi je neprijemne. A co sa tyka gynekologa tak k tomu sa nevyjadrujem. V pofstate k nemu ist nemusim, sex som nemala a je tu mnozstvo dovod pre ktory ho mat nemozem. Teda aspon najblizsie roky

Andy565656

Nemyslím si, že slovenské zdravotníctvo je hnoj, asi len niektorí z vás mali smolu na lekárov. Ja chodím pravidelne na preventívne prehliadky k svojej obvodnej lekárke ako aj ku gynekológovi. U gynekológa mi práve vďaka preventívke zistili dosť závažný problém. Nemyslím si, že je správne na ne kašlať, ale je to každého osobná vec.
Moja obvodná robí prehliadky poctivo - skontroluje zrak, odmeria tlak, zmeria výšku, zistí váhu, vezme krv kvôli krvnému obrazu, moč a následne nasleduje rozhovor, či nemám nejaké problémy. Takisto u gynekológa, samozrejme, trocha iné vyšetrenia.

A k téme: môžeš odmietnuť, ale ak je tvoj dôvod iba kvôli tomu, že sa nechceš vyzliecť pred mužom, tak to je dosť trápne. :-D Mimochodom, prečo by ťa obvodný lekár vyzliekal, preboha? :-D

Ehmo

Nicollete, problem s pankreasom mohli zistit, lebo kvoli problemom s travenim som chodil po doktoroch poslednych 9-10 rokov, dalej kyselinu mocovu mohli zistit z krvi kedykolvek a nezistili, a pecenove testy mohli spravit v ramci preventivky.
Jednoducho slovenske zdravotnictvo je hnoj.

Melina

nicollette - predstav si, že ja som už 20 (!) rokov nebola na žiadnej "preventívnej prehliadke" a ani sa nikdy nechystám. A áno, lekárom sa snažím vyhýbať a budem v tom pokračovať aj naďalej :) Som úplne zdravá, cítim sa skvelo a nedopustím, aby ma nejaký lekár skúmal a vyšetroval, mám z toho hrôzu a považujem tieto "prehliadky" za úplnú zbytočnosť... aj tak sa pri nich nič podstatné nezistí, hlavne že lekári z toho majú fin. zisky... a pacienti akurát tak traumu a poníženie z nepríjemného vyšetrenia.

Sidor098

Problémy s pečeňou a aj s pankreasom sa dajú zistiť s kompletného krvného obrazu.
U nás sú preventívky iba zlstá baňa pre lekárov, max meranie TK, popr. sa ti pozrie do hrdla, povrchné vyšetrenie fonendoskopom a to je všetko.
Mojej dcére nezistila detskálekárka vrodenú chorobu srdca za 8 rokov a posielala nás na gastro!

nicollette12

Ehmo - tak to mi povedz z coho by ti na preventivnej nasli problemy s pankreasom? Ved to ani odborne vysetrenia niekedy nezistia...a porovnavat slovenske zdravotnictvo s francuzskom to sa neda absolutne, takze je vobec zbytocne to tu pisat...
Preventivna prehliadka je o prevencii, to znamena zmeranie tlaku, vaha, pocuvanie, krv a moc, nic viac...problemy sa mozu zistit akurat tak z krvi alebo mocu...,ale ja si myslim ze nechodit na preventivne prehliadky je nezodpovedne a vyhovorka ze to je zbytocnost tak to je pre mna nepochopitelne....