Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Trombocity

Príspevok v téme: Trombocity
asodjoe

Dobrý deň...dnes som bol k Hematologičke tá mi ráno zobrala krv a dnes poobede sme volali a som mál výsledky 30 a normal je asi 400 hneď hovorila že to môže byť kvôli tomu že krv stála dlho v skúmavke,nemám žiadne príznaky,nemám modriny ani nič...predtym keď som mal nízke trombocity (100) tak jak mi brali krv tak po odobratí ešte tiekla niekolko minut a teraz nič...môže to byť kvôli tomu že krv stála dlho v skúmavke ? V pondelok idem na kontrolu a keď to nebude dobre idem do nemocnice...poprípade jak prebieha hospitalizácia trombocít ? Koľko dní pacientov nechávajú v nemocnici ? Ďakujem za odpovede a pekný zvyšok dňa.

timka336

trombocyty sa v žiadnom prípade neznižujú kvoli tomu že krv dlho stála v skúmavke... buď ich také nízke máš alebo nie, prípadne sa mohlo stať že krv sa v skúmavke zrazila (napr.nedostatočným premiešaním po odbere alebo nesprávnym pomerom krvi a EDTA ktorá zabezpečuje aby sa krv nezrazila a pod.) a tým pádom si ich mal také nízke...ale to si myslím že je veelmi nepravdepodobné lebo v labakoch to vedia kontrolovať a keď je takýto nízky výsledok ešte sa aj opakuje či je naozaj takýto nízky...a norma trombocytov je cca od 140 nemusia byť 400