Nemám priateľov

Príspevok v téme: Nemám priateľov
sally18

Nikdy by som nepovedala, že mať niekoho, o koho sa môžete v ťažkých časoch oprieť, kto vás podrží, má vás rád a môžete mu povedať čokoľvek.., že je to životne dôležité. Mala som kamarátku, asi 2 roky, hovorili sme si všetko. Takisto sme ani jedna nevedeli nadväzovať priateľstvá s okolím, boli sme hanblivé, v škole sme nezapadali... No nedávno ona začala "zapadať". Začala piť, nadávať a zrazu bola obľúbená a mňa už nepotrebovala. Teraz sme len "internetové kamarátky", ktoré si raz za čas napíšu. Z času na čas si napíšem pár správ aj s inými ľuďmi, ale... nemôžem nikoho zavolať von, len tak na výlet, do hôr, na plaváreň, alebo len tak ísť nakupovať. Keď sa s niekým stretnem prvýkrát alebo náhodne je všetko fajn, komunikujeme, smejeme sa, rozprávame. Vážim si ľudí, neohováram, som proste normálna 18 ročná baba, no nikto ma von nezvolá a moje pozvanie všetci odmietnu (pravdu povediac, už sa aj bojím niekoho niekam zavolať, bojím sa odmietnutia). Neviem kde je chyba, čo robím zle. Študujem na škole, kde spolužiačky od 12-tich rokov rozťahujú nohy, chľastajú, fajčia, neprehovoria o ničom inom ako o sexe, ohovárajú, vymýšľajú si, žalujú, nadávajú a hlavne... majú vplyvných rodičov. Na škole sa držia len protekčne. Nič si neprajem viac, len aby som odtiaľ už bola preč. Aj teraz, druhý týždeň prázdnin beží a ja som nikde nebola. Nič ma nebaví, na nič nemám náladu keď viem, že na svete nemám nikoho, komu by som sa mohla ozvať, nemám nikoho, kto by ma mal rád. Čo robím zle? Tak veľmi by som chcela byť ako ostatní moji vrstovníci. Zabávať sa, chodiť večer von, mať partiu kamošov... alebo aspoň jednu jedinú pravú kamarátku.

Suzi131

@Nikol412, ja som z okolia ZH... ak by si chcela,mohli by sme sa niekedy stretnut... Rada nadväzujem nove kontakty :)

Suzi131

@Nikol412, ja som z okolia ZH... ak by si chcela,mohli by sme sa niekedy stretnut... Rada nadväzujem nove kontakty :)

Miska01

Ahojte :) nikdy som nemala problem s kamaratmi ale uz je to dlhsia doba co vidim akí naozaj boli a mam pocit ze cim som starsia tym ich ubúda..mám 15 ..ak chcete kludne napíšte :)

Catherine19

Problém je aj to, že ja som tak strašne hanblivá, že keď som niekde prvýkrát (napr. v novej škole), neozývam sa, som radšej sama. Tým pádom ma ostatní nemajú šancu bližšie spoznať (okolo ľudí, ktorí mi sedia som veselá, ako iný človek), nevedia, že so mnou môže byť aj sranda.
Tak sa stiahnú aj oni a keď sa k ním ozvem, pozerajú sa na mňa, akoby som niekoho zabila alebo akoby videli zjavenie.

Nananaa

Ja som sa v tom tiez nasla.Strasne tazko sa mi hladajú novy priatelia.Mala som priatela,chodila som von s jeho kamaratmi.Vacsinou vsak chlapi, chlapske debaty.Casom mi vsak chybala kamaratka.Alebo nejaka moja partia, kam mozem ist, pretoze nie vsetky zaluby mam rovnake ako priatel.No len nenasla som.Neviem oslovit ludi, podobne ako pisete.Aj ked vidim, ze niekto by teda mohol byt rovnaky ako ja, bojim sa ozvat.A ten druhy sa zvacsa neozve tiez a na tom to padne.A co pozeram tak je tu dost vela ludi, co ma rovnaky problem a to som si uz myslela ze som divná.

TutanchámonxD

Nuž ja mám 23 rokov a tiež nemám kamarátov. Teda mal som asi 5tich ale jednoducho nastal život, kedy je potreba pracovať a už sa nestretávam ani s jedným. Ani ma to veľmi nemrzí, pretože z tých piatich tam boli fakt, že kamaráti asi tak dvaja a to je tak všetko. Som celé dni sám a nemám si s kým ani popísať či porozprávať sa.

Nejako som sa cez to už preniesol a zvládam to oveľa lepšie ako pred cca ešte 2-3 mesiacmi, ale tak možno len preto, že to tak zvládať chcem ale niekde vnútri ma to veľmi mrzí a zožiera.

Tomas12345

(zase ja nechcem byť obľúbená všeobecne, všade kde prídem.. to vážne nie. Internetoví kamaráti... ja by som práveže chcela internet z toho čo najviac vynechať, ako kedysi, keď všetky sociálne siete proste neboli. "Internetových kamarátov" je plný pokec, omegle a pod. Ale keď máš niekoho blízkeho, tak aj tie koníčky idú ľahšie :) asi si prajem nemožné, viem...)

Tak samozrejme ze pre vela ludi je dolezitejsie mat realnych kamaratov nez len internetovych ale zase aj internetový kamarati dokazu byt velmi uzitocní. Co sa blíýkych tyka nemas nejaku rodinu otca, mamu, brata , babku , deda ktorym by si sa mohla zdoverit ?

sally18

Catherine19- na opačnom konci SK :/

Neznamy- raz nájdeš, aj ja v to verím :)

Nikol412- Zvolen nie je až tak ďaleko :D

Braen- kľudne napíš, veď pár slov prehodiť môžeme, aj keď nebývame zrovna najbližšie pri sebe :)

najmudrejsi- napíš

Mhjj- s tým separovaním to mám tak isto. Ja som jedináčik, takže som sama ako prst. Čokoľvek by som dala za súrodenca :)

potkan212- tak to je fajn, v niečom, len kým si zvykne človek je to ťažké