Nemám priateľov

Príspevok v téme: Nemám priateľov
sally18

Nikdy by som nepovedala, že mať niekoho, o koho sa môžete v ťažkých časoch oprieť, kto vás podrží, má vás rád a môžete mu povedať čokoľvek.., že je to životne dôležité. Mala som kamarátku, asi 2 roky, hovorili sme si všetko. Takisto sme ani jedna nevedeli nadväzovať priateľstvá s okolím, boli sme hanblivé, v škole sme nezapadali... No nedávno ona začala "zapadať". Začala piť, nadávať a zrazu bola obľúbená a mňa už nepotrebovala. Teraz sme len "internetové kamarátky", ktoré si raz za čas napíšu. Z času na čas si napíšem pár správ aj s inými ľuďmi, ale... nemôžem nikoho zavolať von, len tak na výlet, do hôr, na plaváreň, alebo len tak ísť nakupovať. Keď sa s niekým stretnem prvýkrát alebo náhodne je všetko fajn, komunikujeme, smejeme sa, rozprávame. Vážim si ľudí, neohováram, som proste normálna 18 ročná baba, no nikto ma von nezvolá a moje pozvanie všetci odmietnu (pravdu povediac, už sa aj bojím niekoho niekam zavolať, bojím sa odmietnutia). Neviem kde je chyba, čo robím zle. Študujem na škole, kde spolužiačky od 12-tich rokov rozťahujú nohy, chľastajú, fajčia, neprehovoria o ničom inom ako o sexe, ohovárajú, vymýšľajú si, žalujú, nadávajú a hlavne... majú vplyvných rodičov. Na škole sa držia len protekčne. Nič si neprajem viac, len aby som odtiaľ už bola preč. Aj teraz, druhý týždeň prázdnin beží a ja som nikde nebola. Nič ma nebaví, na nič nemám náladu keď viem, že na svete nemám nikoho, komu by som sa mohla ozvať, nemám nikoho, kto by ma mal rád. Čo robím zle? Tak veľmi by som chcela byť ako ostatní moji vrstovníci. Zabávať sa, chodiť večer von, mať partiu kamošov... alebo aspoň jednu jedinú pravú kamarátku.

Mitt

Aj ja mám 18 rokov, nikdy žiadných kamarátov, vzťah a ani nechcem. Ľudia sú hnusné a bezcharakterné, materialistické špiny.

Neznamy-THM1986

jumbacisko: No sme si v niečom podobní... Mne sa lepšia socializácia podarila až v 21 rokoch... Teraz mam 31 a stihol som zažiť napr. rozpad pôvodneho okruhu kamošov (proste určite styky sa neskôr ukončili) a čo sa týka opačného pohlavia jednu tzv. pseudofriendzónu (proste styk s jednou osobou ženského pohlavia, oficiálne z jej strany bol zaujem iba o kamarátsky vzťah - no keď mam to v skratke povedať v skutočnosti to fungovalo tak, že ja som bol nadmieru vo všetkom ochotní a dotyčná si na to príliš veľmi zvykla :D )

Neznamy-THM1986

sally18: Ja mam napr. problém, že sa mi nedarí nadväzovať kontakty s opačným pohlavým - teraz je moderné, že niektorí zvyknú sa sťažovať že hľadajú bližší vzťah - no furt sa dostanú len do tzv. friendzóny. U mňa je zas problém, že ani nejaké friendzony sa nedaria nadväzovať.

sally18

Tomas12345- zase ja nechcem byť obľúbená všeobecne, všade kde prídem.. to vážne nie. Internetoví kamaráti... ja by som práveže chcela internet z toho čo najviac vynechať, ako kedysi, keď všetky sociálne siete proste neboli. "Internetových kamarátov" je plný pokec, omegle a pod. Ale keď máš niekoho blízkeho, tak aj tie koníčky idú ľahšie :) asi si prajem nemožné, viem...

Tomas12345

Vies ono je dobre mat dobrych kamaratov s ktorymi mozes ist von a porozpravat sa s nimi, tiez som dakedy bazil po tom byt oblubeny v partii a mat kamaratov kopu a partiu a zurovat atd.

No po case som sa zmenil, zrejme to bude aj tým, že som si nasiel kopu internetovych kamaratov a v podstate ked mi je smutno alebo mam nejaky problem tak si pisem s nimi. Tiez to moze byt aj tym ze skratka nasiel som si vela koníčkov a vecí ktore mi robia radost, a zamestnavaju ma takže v podstate ani nepotrebujem mat kamaratov ku stastiu s ktorými by som chodil von zaobídem sa uplne aj bez nich a nechýba mi to.

Musis si najst veci ktore ti skrátka vynahradia kamaratov. Najlepsie je brat kamaratstvo nieco ako len bonus ktorý ak vyjde tak ok a ak nevyjde tak nic sa nedeje. Treba sa hlavne tesit z toho ze je clovek zdravý a má kde byvat a to vsetko ostatne uz dako príde a ak aj nepríde tak nic sa nedeje.

sally18

Evo- ďakujem, ja už ani neviem čo odpísať :)

Catherine19- ani ja to neviem :D max. špirála a tam to končí... tak potom ani ja nie som fajn, lebo som na tom tak isto (tých pár falošných priateľstiev nemôžem počítať, napr. s tou "kamarátkou") :)

AaArejka- vytvorila som narýchlo taký provizorný mail: sally18@centrum.sk ...dala by som aj svoj s menom a všetkým, ale predsa len by to mohol niekto zneužiť, keď je to verejné. Rada popíšem :)

Evo- díky :)

Evo

Hlavne nezúfaj, myslí pozitívne. Neuzatváraj sa do seba.. zapájaj sa do rozhovorov , nemáš sa čoho báť , veď nikto nieje dokonalý, nikto nieje bez chyby. Neboj sa odmietania . Jednoducho si povedz že o daného človeka nestojis a choď ďalej. Nepozeraj na minulosť a choď do predu. Hlavu hore :) Drž sa

AaAarejka

Ahoj,
ja som sa v tvojom príspevku dosť našla, tak by som bola rada, ak by sme si niekde mohli ďalej písať, ak by si chcela. :) Nedáš sem na seba napr. mail?