Menštruacia?

David972

Moja priateľka mávala neznesiteľné bolesti tak hľadala niečo na internete a našla tento článok :) jej to dosť pomohlo, ak máte podobný problém pridávam link www.inazena.sk

Talia

Evkaevicka... zoberie sono, ktoré vyzerá ako rúčka od kefy na vlasy napríklad :) na vrchu toho svieti také modré svetielko :) to bude zrejme tá kamera. Natiahne na to kondóm ako prevenciu aby si niečo nedostala. Tým že je na kondóme lubrikačný gél (neviem ako inak to nazvať :) ) tak to pôjde jednoducho dnu :) žiaden strach. Vieš čo sa mi stalo? Keď som tam prvykrát bola, tak sa do mňa ani za boha nevedela dostať lebo som bola stuhnutá, tak som sa musela preobjednať na druhý raz :D teraz sa na tom smejem ako som sa bála. Prsia mi nekontrolovala zatiaľ. To sa asi kontroluje keď budeš mať 18 a pôjdeš na oficiálnu prehliadku kde bude aj výtery brať, tak som zvedavá ako to zváldnem :D lebo vtedy som tam boli iba s tou menšruáciou, lebo som ju mala asi skoro mesiac... predpísala mi lieky ktoré som užívala a už je to okey. To neviem ako bude postupovať a čo ti bude hovoriť, ja som totiž menštruáciu dostala asi v 15 :) . Ale neboj, všetko bude v pohode. Možno ti predpíše nejaké hormóny alebo ti pichne vyvolávačku :) veď uvidíš.

Evkaevicka

Talia dakujem a našla som si gynekologičku zajtra tam idem volala som že môžem prísť
A ako to prebieha to po panenskú blanu čo bude robiť?
A čo ti dala na to aby ti prišla menštruácia?
A bude mi robiť aj niečo s prsiami?

Talia

Absolútne sa nemusíš báť :) bola som ma gynde prednedávnom na prehliadke lebo som mala dolho menzes... Mám 18 :) absolútne to nie je žiadna hanba. Je to neprijémne sa vyzliekať a rozťahovať nohy pred cudzím ale ak by ti to pomohlo tak si nájdi gynekologičku. Vyšetrenie prebiehalo tak, že som tam prišla vyzliekla sa (zober si so sebou malý uteráčik pod zadok :) a môžeš aj voľnú sukňu aby si nemala pocit, že si holá). Sadla som si tam a pýtala sa ma (mám ženu) či som mala pohlavný styk aby vedela ako ma má vyšetriť a ďaľšie otázky či fajčím, alebo či som mala nejaké sexuálne hrádky. Aj na menštruáciu sa pýtala (povieš jej o svojom probléme). Po otázkach som si sadla na kozu. Spravila mi sono brucha (musíš mať naplnený močový mechúr :) aby tam niečo videla) a potom mi urobila sobo aj odspodu. Som panna takže to bolo niečo divné :D ale nebolí to ;) hlavne sa treba uvolniť. Pôjde iba po panenskú blanu, ďalej nie :). To vyštrenie cez konečník neviem či ešte robia ale podľa mňa nie ;). Držím palce, zvládneš to :) ak nechceš ísť sama tak zober kamarátku aj s ňou tam môžeš prísť :)

Talia

Absolútne sa nemusíš báť :) bola som ma gynde prednedávnom na prehliadke lebo som mala dolho menzes... Mám 18 :) absolútne to nie je žiadna hanba. Je to neprijémne sa vyzliekať a rozťahovať nohy pred cudzím ale ak by ti to pomohlo tak si nájdi gynekologičku. Vyšetrenie prebiehalo tak, že som tam prišla vyzliekla sa (zober si so sebou malý uteráčik pod zadok :) a môžeš aj voľnú sukňu aby si nemala pocit, že si holá). Sadla som si tam a pýtala sa ma (mám ženu) či som mala pohlavný styk aby vedela ako ma má vyšetriť a ďaľšie otázky či fajčím, alebo či som mala nejaké sexuálne hrádky. Aj na menštruáciu sa pýtala (povieš jej o svojom probléme). Po otázkach som si sadla na kozu. Spravila mi sono brucha (musíš mať naplnený močový mechúr :) aby tam niečo videla) a potom mi urobila sobo aj odspodu. Som panna takže to bolo niečo divné :D ale nebolí to ;) hlavne sa treba uvolniť. Pôjde iba po panenskú blanu, ďalej nie :). To vyštrenie cez konečník neviem či ešte robia ale podľa mňa nie ;). Držím palce, zvládneš to :) ak nechceš ísť sama tak zober kamarátku aj s ňou tam môžeš prísť :)

amandaa

Počkaj kým ti príde a ak ti nepríde tak choď ku gynekológovi, môže sa jednať aj o zápal ak máš bolesti a ďalšie príznaky.

nicollette12

Evkaevicka - ja ti neviem povedat co bude na tom rozhovore, ak mas nejaky problem tak sa asi bude viac zameriavat na ten problem...takze cakaj otazky ohladne toho, taktiez neviem ako ta bude vysetrovat ked mas problem, ved uvidis, ale nemusis sa bat, je to normalne vysetrenie ako kazde ine, proste ber to tak, ze mas nejaky problem, potrebujes ho vyriesit, tak ides normalne k lekarovi a ten zisti co ti je a zvazi dalsie postupy...a ak nechces chlapa gynekologa, tak si najdi gynekologicku, ale ja osobne by som mojho gynekologa nemenila...

Evkaevicka

Tak to tam nechcemísť nechcem aby ma obchytkával a na tom rozhovore ešte čo bude?
A nevieš ako to prebieha cez ten konečník?A čo ti robila cez pošvu ak sa môžem opýtať?
Ja idem prvýkrát ku gynekologovi strašne sa bojím a aj hambím neviem čo ma čaká

nicollette12

Evkaevicka - Neviem co presne teraz robia na vstupnych prehliadkach, ja som gynekologa uz dlho nemenila...ale tak co viem tak prva navsteva sa sklada s nejakeho rozhovoru a potom zo samotnej prehliadky, v tom rozhovore sa ta bude pytat ci mas menzes, ci ho mas pravidelny atd..kedze ty si ho este nedostala tak mu to povedz hned na zaciatku ze mas tento problem, on sa ta zrejme na to potom popyta, ci nemas nejake bolesti atd, neviem ti presne povedat ale urcite bude zistovat....potom je prehliadka, ak si este panna tak sa to robi cez konecnik a sono, ak nie si panna tak normalne cez posvu...to vysetrenie cez konecnik som nezazila, iba cez posvu a vysetrenie vobec neboli, len je neprijemne...a este som zabudla ze moze ti aj prehmatat prsia, ci nemas nejake problemy