Muži, ktorí sa nechcú ženiť

Príspevok v téme: Muži, ktorí sa nechcú ženiť
Apolli

Čaute. Mám 29 rokov a pred rokom som ukončila 7 ročný vzťah. Obaja sme študovali, po VŠ si priateľ nemohol nájsť stálu prácu, takže žiadne hypotéky a svadba neprichádzali do úvahy. Nezvládli by sme to finančne. Posledné mesiace ma začal hnusne klamať, tak som sa s ním rozišla. Odvtedy som bola na rande veľa ráz. Tí muži sa mi páčili nielen výzorovo ale aj povahovo. Avšak vždy keď prišla téma svadby, manželstva a detí, všetci mali rovnakú odpoveď - nikdy. Nikdy so žiadnou ženou nechcú svadbu, lebo im je dobre ako je. Nikdy sa nechcú ženiť, lebo nepotrebujú papier. Nikdy nechcú deti, lebo si chcú úžívať svoje pohodlie. Ja som samozrejme na to nejak výrazne neodpovedala, lebo som s nimi chodila na rande, žiaden vzťah som s nikým nemala. Avšak vzhľadom na svoj vek, som s tými mužmi postupom času prestala chodiť von. Pretože logicky, ak sa chcem raz vydať, načo randiť s mužom, ktorý to zavrhuje. Prečo si priťahujem do života práve takých? Prečo skvelý chlap nechce rodinu a manželstvo? Čoho sa tak asi bojí? Svadby? Tá sa dá urobiť o dvoch svedkoch. Detí? Veď čo tu po nás ostane, ak nie naše deti...Som trošku sklamaná a neviem kde hľadať chybu. Či aj v sebe, či si len takých mužom húfne priťahujem do života...Opakujem, táto téma na rande prišla spontánne, dokonca som s ňou nezačala ja a nikdy nedávam prehnene najavo, že som "vydajachtivá"

dalsi

Apolli, ten text je kopirovany a prilepeny vo viacerych temach. Cloe je mozno on sam, alebo jeho znami, co mu robi reklamu... nevsimaj si take prispevky..., takychto reklamnych je sem viac...
A neboj, susedmi urcite nebudeme :D

Apolli

Cloe, trosku som si preklepla tu tvoju stranku aj uja Kaitana...Vies o tom, kto to je a s akou magiou pracuje? Pozrela si si realne skusenosti s nim od ludi, ktori mu naleteli?

cloe

Ja som sa velmi trapila, nic sa mi nedarilo, vsetko do coho som sa pustila sa kazilo a krachovalo.
Krachoval mi vztah, praca, zdravie aj financie. Mne pomohol jeden velmi mily pan zbavit sa porobenia.
S priatelom sme si mnoho veci vysvetlily, nasli si k sebe znova cestu, mam novu pracu a chut znova zit a napredovat. Ak nahodou budete hladat pomoc, urcite si pozrite stranku www.odrabanie.sk je to fakt celozivotna pomoc

zoom

Apuli,

nie si ty nahodou dcera Chucku Norrisa? Lebo ako si sa tu sama opisala, tak by ta mal kazdy muz chciet , taka si uzasna.

Apolli

Iveta Michael, toto napadlo i mne. Ved to mame vsetci denno denne pred ocami. Podla mna by mala panovat ista harmonia v tychto muzsko-zenskych principoch. Pretoze ako nahle je nieco v nerovnovahe, deju sa rozne podivnosti. Ako napriklad v tom, co opisujem. Nemyslim si vsak, ze v mojom pripade islo o to, co spomìnas ty - ze muzi sa vseobecne nechcu zenit kvoli strate zenskosti :) Su aj taki muzi, co maju radi svoje pohodlie a nepotrebuju sa starat o nikoho. Chcu si uzivat svoje peniaze sami. Dobre vedia, ze dieta je zavazok a preto do toho dobrovolne radsej nejdu. Takto mi to bolo vysvetlene :) A v tom je ista davka sebecnosti a nevyzretosti podla mna. Ale skor to prinalezi hodnotit nejakemu psychologovi a nie nam. My o tom mozeme trepat donekonecna, ale stale to bude v teoretickej rovine :)

Apolli

Dalsi, nechcela by som s tebou dvojdom :) To je vsetko, co ti napisem k tvojim zarucenym psychologickym posudkom :)

Iveta Michael

Apolli .. vieš v podstate sa tym mužom ani nečudujem, myslim že dnes su ženy prehnane emancipovane a stratili svoju ženskost ... každe tretie manželstvo sa rozpada a mnohe aj po kratkom obdobi alebo aj naopak vtedy ked by to už ich dospele deti vobec nečakali...
Ženy sa zvačša chcu vydat kvoli zabezpečeniu ... detom a ked to maju tak prestavaju byt manželkami, stracaju o muža zaujem a neakceptuju jeho identitu atď... a potom sa vztah naštrbi a rozpada.
Ženy už prestali byt ženami ale aj muži mužmi, čest vynimkam...

dalsi

Apolli,
uz ked si sa ma teda spytala, tak este napisem.
Vediet neviem, je to len domnienka, ktoru mi stale svojim pisanim potvrdzujes. Laska, milovat niekoho, vobec som nemyslel vseobecne, ani mat rad som nemyslel vseobecne- nahodit si masku, to a to mat rad, pretvarka, nuz ten kto tieto veci neciti, nemoze ani rozumiet. Zbytocne vysvetlovat.
Dalej vobec som nemyslel tvoju zenskost ako tvoj vyzor, ale tvoj charakter. Dalsia vec ktoru akosi nevies pochopit. Ale ani nemusis, vrana k vrane sada, raz si t'a ta tvoja najde...
A promin ze ta to uraza, nic take nieje ani nebolo mojim zamerom.
Drzim vam prsty. To je vsetko.

a_dr1a

Siraell, len pre ujasnenie faktov, kazde tretie manzelstvo sa rozpada. Manzelstvo je napr.v tvojom pripade z pravneho hladiska lepsie aj v tom zmysle, ze ak ten tvoj napr.zomrie (havarka, smrtelny uraz ai, co sa dnes uz bezne deje), tak v dedicskom konani ty figurovat nikdy nebudes a jeho polku domu zdedi cela jeho rodina (ak si ta nechce vziat/ci ty jeho, nepredpokladam ani vyskyt zavetu v takomto pripade). Takze potom nastava dalsia pravna vec, ze ak po dedicskom konani nebudes mat na vyplatenie jeho dedicov, alebo zas oni teba, (plus dalsie splacanie hypo), tak bude nasledovat predaj, vyplatenie vyrovnanie ai. A dalej tazko sa v takychto pripadoch dokazuju dalsie spolocne nadobudnute majetky. Pravdaze, aj naopak to plati. Ak by si umrela skot ty nez on.
Inak autorka prispevku to sice nikde tu nepisala, ze sa na to manzelstvo rodinu deti ai pytava hned na 1stretku alebo ze ona sama iniciuje tieto debaty, ale poviem teraz vlastnu skusenost) ja som toto bezne na 1-2stretku robila :D je sice pravda ze som sa tym chcela dotycnych "zbavit", a ano, aj som sa niektorych zbavila)) ale ver, par odvaznych jedincov ostalo a chceli to iste co ja. To uz mi sice azmrzol usmev na tvari, ale bolo mi zaroven jasne, ze ten chlap to so mnou mysli asi fakt vazne. Lebo poznam neskutocne vela pripadov zien, ktore "zabili" doslova cele mesiace roky vo vztahoch s muzmi, ktori sa im vyfarbili fakt az ked uz slo do tuheho, kde az po takom case vyslo z nich najavo, ze oni vlastne nikdy o svadbe a detoch rodine netocili netuzia a nic take nechcu)
Pozri. Pre kazdeho je dolezite nieco ine. Ale zas ked chcu byt dvaja spolu, tak by mali mat jasno v tak podstatnych dolezitych veciach, ako je forma vztahu (volny partnersky manzelsky ai), nazory na deti financie byvanie sex, zdravotny stav, travenie spolocneho ci volneho casu, viera ai ai. Predsa je blbost ist do vztahu s niekym, kto chce nieco ci vsetko, uplne ine a inak, nez ten druhy vo vztahu. Jeden o voze a druhy o koze) Az potom vztahy krachuju a rozpadaju sa. Treba mat spolocne ciele tuzby sny priority smerovanie hodnoty a najlepsie, ak v tom maju ti dvaja jasno hned od zaciatku a hraju fer, s odkrytymi kartami. A este nieco. Toto robia predsa aj muzi. Mna sa tiez bezne pytaju, ci chcem deti, manzelstvo ai

Kontrol0r

Apolli no vie z 500 čistého sa moc nedá, už teraz to nezvládam a to žijem u rodičov, by mi nič neostalo aj tak na veci ktoré ma napĺňajú