Ochorenie ruža

Súvisiaci obsah

mikitova agnesa

Mam 62 rokov ruzu mam uz deviaty krat.Mam ju aj teraz.Liecim sa antibiotikami a cim castejsie ju mam tym je rozsirenejsia a pomaly sa preliecuje.Existuje nato preventiva.

RNG

kazda infekcia je sposobena nejakymi mikrobami. Kedze sa tu nespecifikuje ktorymi, najlepsie je pouzit nieco co najsirsiospektralne antimikrobialne.
Ja by som osobne na ro isiel iontoforezou striebra, kedze sa jedna o lokalne(miestne) podkozne napadnutie.
Inac aj GSE, oreganovy olek extrakt z olivocych listov a ine mozu byt ucinne, podla toho, o aky mikrob sa jedna.
Zmiernenie zapalu sa da prirodnymi protizapalovymi(bromelain, Quercitin, curcumin, dumbier, GLA, boswelicka a rozmarinicka kyselina a ine

marosko

Ahojte, citam tu na fore vase pismenka ale nedocital som sa ci je tato choroba vyliecitelna .... moja mama to uz ma par rokov a mne sa to objavilo pred dvoma dnami...

francesco

ahojte, ľudia. mama trpí touto chorobou už niekoľko rokov, teraz nastúpila, do práce, kde sa stojí a noha sa jej zapálila. je toto ochorenie vôbec vyliečiteľné? ak ano tak ako? a aké sú možnosti alternatívnej liečby?/bylinné zábaly atď/ vďaka:-D

marriana

ahojte,ludkovia.Som zdrav.sestra na koznom oddeleni a skusim vam niečo o tej "ruži" napisat.Je to kožne zápalové ochorenie,prejavujúce sa začervenaním, bolestivosťou,opuchom.Vzniká vlastne na podklade vniknutia infekcie cez nejakú aj malú ranku a tým sa zapáli to-ktore miesto.
U nás na oddelení to riešime vysokými dávkami prokain-penicilinu 10 dní injekčne,kde liečba sa ukončí pendeponovou injekciou.Dávame nato jarishove,príp.borove alebo aj benzínalkoholové obklady,borovú príp.aj borichtyolovú masť.A samozrejme tlmenie ako bolesti,tak aj na znižovanie teploty podávame nejaké tie analgetiká /lieky od bolesti/,či antipyretiká /lieky od teploty/.