Spoločné bývanie alebo rozchod

Príspevok v téme: Spoločné bývanie alebo rozchod
Bro21

Čaute,
S priateľkou sme spolu už nejaký ten piatok a blíži sa aj čas kedy by sme mohli riešiť spoločné bývanie. Lenže ako na to pomyslím tak mi je zle a mám obavy že lepší by bol rozchod. Neviem či to mám len v hlave alebo naozaj by to tak malo byť. Ono ide o predstavu spoločného života. Dosť mi vadí niekoľko vecí kvôli ktorým by to mohlo byť náročné (aj keď som doteraz veril že spoločným bývaním sa to zmení). Napr. chystanie jedla vyzerá tak že väčšinou si ona zoberie mobil a druhý aby chystal, alebo najobľúbenejšia "domáca práca" prezeranie e-shopov s oblečením a špekulovaním čo si objedná... Vždy som si myslel že sa to zmení ale zrazu začínajú pochybnosti a bojím sa jej aj povedať čo všetko mi vadí nakoľko minule keď som jej vyčítal že neumyla po večeri riady (ja som chystal) tak vybuchla od zlosti. Tak vážne sa bojím že by na sebe nič nechcela meniť...

Jana Lukacova

Bro21: spoločné bývanie by situáciu mohlo zmeniť - k horšiemu, pokiaľ obaja nezmeníte prístup...Vy sám sa potrebujete v prvom rade zamerať najmä na to, ako sa v tomto vzťahu cítite, po akom vzťahu túžite, nie na vypočet/vytýkanie toho, čo všetko robí/nerobí priateľka...z toho, čo píšete Vás vzťah nenapĺňa...

Možno pomôže otvorený rozhovor s priateľkou, ak nie, tak pomôže rozchod...

Simi30

Sorry, ale s takýmto tvorom by som nevydržala. Totálne sebecká (nepomôže ti, nenapadne ju deliť si "prácu" a ešte sa rozčuluje) a duchom prázdna (len mobil a e-shopy). Ale to je len môj názor, rozhodnutie musíš urobiť sám.

natalia-7

Z môjho pohľadu to tažko môžeš teraz posudzovať. Pravdepodobne zatiaľ obaja bývate u rodičov, kde väčšina z nás pociťuje určitý komfort a určite sa na domácnosti nepodieľa do takej miery ako keď má človek vlastnú domácnosť. Takže je pravdepodobné, že akonáhle začne žiť samostatne uvidí čo vlastne všetko treba robiť (lebo už to nebude mamahotel) a bude sa chytať roboty viac. Nehovoriac o tom, že pravdepodobne vaše doterajšie fungovanie (varenie, prichystanie večere,...) bolo v "cudzích" domácnostiach, nie je to vaše hniezdočko a teda ťažko vychádzať z toho celého aké by to bolo vo vašej domácnosti.

Ale ja osobne uvedené dôvody nepovažujem za tak vážne aby to bolo na rozchod. Spoločné bývanie je vždy hlavne zo začiatku o kompromisoch, "zlaďovaní sa". Každý si donesie svoje zvyky z domu, je zvyknutý na niečo iné, rovnako aj domáce práce každý vykonával inak (aj v odlišnej miere) atď. Chce to veľa úprimných rozhovorov a ak sa dvaja ľúbia a obaja majú snahu vytvoriť funkčnú domácnosť, tak to určite pôjde...

Zuzazuza

Vies, co je zvlastne?

1 - ze ona sama od seba neumyje riad po veceri, ktoru Ty si prichystal
2 - ze Ty jej povies, ze ma umyt riad po veceri, ktoru si pre vas prichystal.

To prve by malo byt automaticky, to druhe nikdy. S ani jednym z vas sebcov vztah pekny nemoze byt. Takze ano, rozidte sa.

Lollka

Ak chcete ist spolu byvat tak si musite nastavit jasne pravidla kto bude co robit. Bez toho to u vas fungovat nebude kedze uz teraz to nefunguje. Musite sa porozpravat, bez hadky a vsetko si presne urcit. Ak ti na nej nieco vadi tak jej to kludne povedz. Ale zas vsimaj si na nej aj pozitivne veci, co robi dobre, pochval ju, aby to neskoncilo tak ze ju budes len kritizovat lebo tak vam vztah tiez nevydrzi dlho.

kvetinka557

Sam si odpovedz ci by si bol takto stastny aby si ju obskakoval.. a ze sa urazi ked jej povies aby umyla riad???? ja som toto svojmu nikdy nepovedala... on sa vie aj sam zobrat a umyt ho a ked vidim ze treba umyt riad a neumyl ho on jednoducho ho umyjem a nedrbem donho... ale tvoja asi nevie sama od seba ked vidi ze ty si chystal ine veci.... no ja neviem no :) este spolu ani nebyvate a uz ti tolko vadi... bud s nou o tom pokecaj a ked bude hundrat tak neviem :D sam musis vediet ci chces s tou osobou naozaj byt a zit s nou a ci jej to budes tolerovat ked sa nezmeni to co ti prekaza

Alkaaa

A co robis na fore, co cakas? Vy dvaja si to musite vyriesit...rozdelte si pekne prace, zas necakaj, ze ona bude za teba vsetko robit. Ale jedine rozhovorom to treba vyriesit, ci hned sa chces rozist?