Kandida vo vlasoch?

Príspevok v téme: Kandida vo vlasoch?
Miga

Zazil uz niekto podobne? Tri dni ma svrbi pokozka hlavy a za usami/nad usami. Hlavu mi prezrela mama, frajer aj kamoska, vsi su vylucene. Nie je to ani psoriaza, ani zrejme ziadna alergia na sampon, lebo pouzivam stale ten isty. Lupin mam uplne minimum....Co to je? Google uz dosluzil v tomto pripade. Jedine co mi napada je, ze ak mam premnozene kvasinky, moze to byt ono?

Miga

Omen, akoze teraz chces dokazat co? Ze pravdu mas ty? :D Podla teba premnozena candida neexistuje a neprejavuje sa takto? Plus ktore konkretne zlozky mozu sposobovat svrbenie hlavy a usi? Prosim si to vypisat, lebo ja a ani vyrobca to zjavne netusime. Dnes rano som napriklad uz svrbenie hlavy a usi nemala ale vyhadzali sa mi na tvari pupaky (asi 3 ks) pripominajuce stipance od komara, ktore svrbili a do par minut zmizli. A toto mavam po celom tele vzdy ked zjem viac sladkosti. Dala som si vsetko dokopy, plus dnes kozna povedala, ze sa s tym stretla uz xxx raz...A telo ani tvar si tym samponom neumyvam

Omen

Miga, môžeš mi odpustiť, že som ti chcela a chcem pomôcť? Ja som napočítala až 6 zložiek v tvojom šampóne, ktoré ti môžu spôsobovať svrbenie hlavy. A čo sa týka Phantenolu, tak ten vo výnimočných prípadoch spúšťa alergické reakcie, medzi ktoré patrí aj svrbenie. A nemáš začo!

Miga

Sampon, tu mas - Sodium Coco Sulfate, Sodium Cocoyl Isethionate, Triticum Monococcum Extract, Brassica Alba Seed Oil, Urtica Dioica Powder, Citrus Bergamia Fruit Oil, Humulus Lupus Extract, Raspberry Ketone, Panthenol, Lactic Acid

Miga

Nie omen, zalozila som temu aby si mi ty urcila diagnozu........Akoze, presedela som pri tomto probleme dost vela casu na nete, takze som aj sama prisla na to, o co asi ide. Prisla som od koznej akurat, je to potvrdene. Takze je mi to luto, ze tvoja diagnoza nie je ta spravna, ak islo len o to

Miga

Urcite nie, pouzivam prirodny sampon, ktory mi vyraba vyrobca domacej kozmetiky. Na 100% to nie je nim. Navyse, pouzila som ho naposledy 5 dni dozadu, nezacalo to automaticky po pouziti. Nie je tam ani jedna zlozka, co by sposobovala toto. Ale evidentne ide o tie kvasinky. Spomenula aom si, ako som pojedla vacsie mnozstvo sladkosti a bielej muky. Z viacerych zdrojov som si toto overila, takze nasadim prirodne probio a je to.