Tehotenstvo a priberanie

esmerko

jejk, babatko si nepyta papat, uvedom si, ze nezivich dvoch!! Je to mytus, zeries len ty a tvoje hormony. Ked sa zena moze pocas tehu hybat a stravuje sa dobre, za cele tehotenstvo 8 kg na dieta, placentu a plodovku je super fajn. Jedna zenska pribrala 25 kg a decko malo 1500 g po narodeni. Takze papat si ocividne pytala len ona..

dadusik

pokial viem, tak 1 trimester-1,5 - 2 kg a potom kazdy ty 0,5 kg. v posledny mesiac by sa mala vaha stabilizovat, resp. niektore aj schudnu. co cert nechcel ja som v 9 mes. pribrala 4 kg

jejke

Nie je to vela v 24tyzdni, vela by bolo 28kg,ale chapem lebo aj ja som sa bala.
Lekar ma vyviedol z omylu, najma som ostala v soku ked v poslednych poradniach sme rastli za tyzden po dvoch kilach....FU!
V poslednom mesiaci je babo ako maratonec pred cielom teda pribera ako sa len da...28g denne, teda by bolo zle sa obmedzovat v jedeni...ked si babatko pyta papat...potom pri dojceni sa ten tuk spali, takze ziadne strachy:-)

lucia007

No ked som otehotnela mala som 51 kg teraz som v 24tyzdni a mam 59 kg..cize som rpibrala uz 8 kil, bojim sa aby to neblo vela pre moje telo..do konca mam este mensiu polovicku tak neviem..

jejke

Ja 13 pri prvom a 14 pri druhom a bola by som rada keby som pribrala viac, lebo dva mesiace po porode som mala svoju povodnu vahu a potom som este chudla pri dojceni a citila som sa malatna slaba unavena a bola som aj anemicka, tak si myslim ze radsej viac...teoria ak si dobre pamatam je ze dieta priemerne3500g, plodova voda 1000g placenta500g...maternica 1000g a ostatne tuk na stehnach a zadocku...
inak chude by mali priberat viac norma na podvyzivenu tehotnu zenu je aby pribrala min 20kg za cele tehotenstvo ...ak som sa sekla tak ma opravte....:-)

Viac aj na:
www.modrykonik.sk