Dať vypoveď pre nahluplé kolegyne?

Príspevok v téme: Dať vypoveď pre nahluplé kolegyne?
muzzoSsk

Zdravím, som mlady chalan pred tridsiatkou, po dlhej dobe hladania si prace sa mi konecne podarilo pred par mesiacmi najst pracu v jednej kancelarii konkretne v jednej firme a pracujem v kancelarii. Zo zaciatku vsetko ok, ale cim viac zpoznavam moje kolegyne s ktorymi musim byt v kontakte 8 hodin 5 dni v tyzdni tak zistujem ze aj ked su to zeny po tridsiatke a niektore z nich maju uz pred styridsiatkou tak su riadne vysinute. Vobec sa nespravaju ako dospele zeny, vydate co maju deti ale ako vysinute pubertacky. To ich vyjadrovanie, dvojzmyselne reci, nahluple trapne vtipy, sexualne narazky, ten sposob vyjadrovania sa ked o niecom rozpravaju, napodnobnuju deti, zvierata, ked sa rozpravaju o tych stupidnych serialoch co idu vecer na tv narkoza a tv hnoj tak mam dost, ako mozu take osprostele serialy pozerat? A ako vedia o tom odusevnene rozpravat..
Chce sa mi z nich vracat,...
Vobec som si s nimi nesadol, nerozumiem si s nimi, cakal som ze ked budem v partii kolegyn dospelych vydatych zien tak budu na rozumovej urovni dospeleho cloveka a nie nejakych pojasenych zenskych vydavajucich divne zvuky a to keby ste poculi smiech niektorych z nich... des...
Ide mi na nervy ako zacnu sa rozpravat medzi sebou a jacat, prekrikovat sa jedna cez druhu... si pripadam si ako decko na zakladnej skole kde dievcatka dostali nove hracky...
Traposky jedne, doma niekde drzia hubu pri manzeloch a v praci si to kompenzuju. Nemam si s nimi co povedat, som na urovni myslenia niekde inde ako oni. Jedine temy ktore im behaju hlavou a tymi ich ukecanymi papulami su licenie, moda, kozmeticky, kadernicky, dovolenky, deticky a varenie, pecenie. Ako pracoval som uz v dvoch robotach ale tam som si v pohode pokecal aj 20 rocnou ci 30 rocnou ci s 40 rocnou a o vsetkom. A tieto bosorky na kope to je hotova pohroma. Ja napr. rad pozeram dokumentarne filmy, filmy o vede a technike, o cestovani, o sporte ale s tymi bosorkami sa o tom neda vobec bavit. Beru ma za luzra a smeju sa zo mna ze som velmi racionalny a neviem sa uvolnit. Ale ja sa viem uvolnit s ludmi ktori maju zmyslanie ako ja. Mam rad zabavu ale co mi pride zabavne na rehotani sa o deji v jednom diele sloven. serialu ktory vymyva slovenskemu narodu mozog? A tie ich trapne dialogy... totalne sprostosti preberaju, ohovaraju kadekoho... kto, kde, s kym, kedy, ako.... tak si vedia domyslat... hotove jasnovidky su z nich...
Mam pocit ze keby nastala katastrofa tak tie chudery by vobec nemali sajnu co robit a skor by ich trapilo ci maju svoje nalakovane pazury v poriadku alebo ci sa im nahodou neposkodil uces.
Je toho viac, ja ked uz idem do prace a mam vstupit do kancelarii uz z chodby pocujem ten ich jacavy rehot a hlasy a odpor vo mne stupa ze mam prezit dalsich 8 hodin v spolocnosti tychto nahluplych zien.
A tak sa pytam, co by ste robili na mojom mieste Vy? Dali by ste vypoved? Bol som rad, ze som si pracu nasiel. praca ma sama o sebe bavi, ale ta spolocnost zien je hrozna. Su tu este dvaja chlapi ale pracujum inde nez ja v tejto firme. Preklad na ine miesto nieje mozny vzhladom na uroven mojho vzdelania. Platovo je to celkom na urovni, no mohlo by byt aj lepsie ale vzhladom na moznosti sa zamestnania v tomto regione niesi ktovie ako nadejne.
Dakujem za rady

0vecka

jejda a o com sa maju bavit? ked nemaju ine zaujmy a pravdepodobne su to jednoduchsie intelekty. Ja by som si zobral sluchatka a obcas hodil nejakej nejaky kompliment mozno sa mierne tvaril ze ich balim atd. Na to letia. A ako jediny chlap tam budes na roztrhanie.

Na tvojom mieste by som v ziadnom pripade nedaval vypoved kym nemas novu pracu.

janaj22

ja som dala tiez vypoved pre zle kolegyne ale u nas to neboli len ,, slepacie reci,, ale intrigy najhnusnejsie... komentáre typu kasli nato nevsimaj si to niekedy naozaj niesu na mieste nieje totiz ziadna sranda byt na pracovisku 8 hodin so zenami co na vas zazeraju intriguju proti vam a robia zle a pohorsia vam to este aj u druhych ludi v praci ... ja sa necudujem ze niekto sa v takejto situacii rozhodne pre vypoved a ide tam kde mu bude lepsie.. inak som rada ze som zo starej prace odisla... teraz sme v zahranici s priatelom a zarabame viac ako tie vsetky bosorky dokopy :-D dostali tam na moje miesto vraj zensku ktora tam totalne zapadla s kazdym sa hada otvara si usta ziadna nekonfliktna baba ako som bola ja :)) nech si to uzivaju

koncovyjeblinton

vy..er sa na ne, rob si pracu, alebo ich posli do p...i, nech sa idu na haj..l bavit, alebo ich vy...tkaj rad radom, no so sliepkami to budes mat tazke

Sonie

muzzoSsk a nie si ty náhodou jednou z tých tvojich kolegýň, ale slobodná? Z čítania tohto rozsiahleho príspevku mi to tak vychádza, pretože píšeš ako baba.

ides

Sluchatka su moc dobry napad. Ja ich zase pouzivam, ked kdesi v supermarkete vresti male decko jak zmyslov zbavene. lebo ma totalne vytaca, ked cujem, jak male decko reve. Tak som si to vyriesila po svojom. Nahodim sluchadla a tam dobru hudbu a je po proboeme. Ked si niekto nevedel svoje decko vychovat, preco by som ja tym mala trpiet? Lebo aj ostatni zakaznici do zasrate faganca uvrestane pocuvaju a trpia? Nech si trpia, to je ich problem, ja nebudem a nechcem. Hodim vtedy just ezotericku hudbu s upokojujucim ucinkom a za par sekund sa citim o poznanie lepsie :) Fakt napad zo sluchatkami tu v prispevku podo mnou bol ten najlepsi tuna v celej tejto teme, velikanska pochvala :)

ides

Uz len taky detail ohladom tej telky a programov v nej... raz davnejsie som si myslela uz, ze sme asi kdesi v blazninci, ked jedna sprosta zena vyhlasila, ze ona programy takehoto typu (Mojsejovci, farma a ine pod uroven koniny) nema rada a pozera len preto, aby sa mala o com s ludmi rozpravat. to ako fakt nejestvuje ina tema na rozhovor jak hento? Ozaj?
HYPOTETICKY PRIKLAD: Nech by ta krava debilna co taku koninu vyslovila, dostala na vyber z dvoch moznosti, kam sa pojde najest. K dispozicii su dve miestnosti. Jedna velikanska miestnost s jedlami a napojmi od vymyslu sveta, slane, sladke, vsetko, po com jej srdce zapisti, ako tie kralovske hostiny v rozpravkach, ale nazivo. A druha miestnost, kde su na tanieroch ludske vykaly a sracky a stacky v poharoch, ale ine by tam k dispozicii nebolo. Na jedenie a na pitie. Kto by si co vybral? Mudry clovek by si vybral tu miestnost s dobrym, vyzivnym a hodnotnym a chutnym jedlom, kde je ta kralovska hostina a tam by sa dosyta najedol. A hlupy by si vybral tu miestnost kde su stacky a sracky na tanieroch a vykaly a fekal a keby sa toho hlupaka niekto opytal, preco si vybral stackovu a srackovu miestnost a preco zrazu holduje urinoterapii, tak ten blbec a tupec by povedal, ze lebo aj ostatni isli zrat to a to a on ich iba nasledoval a podla ich prikladu sa zachoval, lebo aby sa mal s nimi o com rozpravat.
POINTA HYPOTETICKEHO PRIKLADU??? ze kde je pointa, tak ta je asi tam, ze tak ako stacky a sracky, ktore hlupy clovek zozral, nemali pre jeho telo ziadnu vyzivnu hodnotu a ani len nechutili a nevonali, ale hnusne boli a smrdeli a nic dobre telu cloveka nedali, len zle dali, tak aj pre rozvoj inteligencie cloveka ziadnu hodnotu nemaju debilne slovenske serialy a reality show a dalsie kraviny. Lebo len taku hodnotu maju na mysel a inteligenciu cloveka aku by mali sracky a stacky na jeho telo keby ich ozaj zozral. Lebo hodnotny program by mohol byt ten Milionar a Duel a vedomostne sutaze a hodnotny pre rozvoj inteligencie a pre ludsku mysel by mohol byt aj prirodopisny, cestopisny, dokumentarny film a take cosi, co je naucneho charakteru aby sa clovek nieco naucil z toho a aj ho to o nieco obohati, o nove vedomosti, aby neosprostel a nezdebilnel uz ozaj nacisto. nech by dobry krimi serial ako ten Derrick, tam clovek rozmysla pri jednom diele, co trva max. 45 minut, ze kto by asi mohol byt vrahom, a tak, aj to ho trosku nuti aspon zapnut tie mozgove zavity, zamysliet sa nad niecim, skusit nieco rozlusknut skor ako sa ukaze vysledok tejto zapletky, ale aj fanusika sportu potesi dobry zapas lebo mu urobi radost. aj sa nieco dozvie, minimane vysledok zapasu je nova vedomost a novy poznatok. ked ho to bavi a ked ho to tesi, je to v poriadku. Ma to urcitu formu hodnoty tiez. Ale aku hodnotu maju reality show a debilne serialy? ziadnu. Budem ja zrat stacky a sracky, aby som sa mohla o nich rozpravat s tymi, co ich tiez zeru? Nebudem. Ale niektori budu. Alebo vacsina ludi bude. Obrazne povedane. Od roku 2004 od hlbokeho poklesu v slovencine vysielajucich televiznych programov je tu idealna sanca na externe studium, Kto sa kazdy den namiesto trojhodinoveho kukania do telky radsej uci, tomu to aspon vynesie titul. A kto kukal na programy bez hodnoty, ten len ohlupne z toho. ....alebo iny priklad ako povedala sudrzuka decku v skolke: A ked tvoja susedka skoci do studne a tam sa utopi, tak skocis aj ty za nou? Aby sa aj tebe stalo to iste zle co aj jej? No daj mi odpoved! :) Sprosta ovca je ten, kto nevie byt sam sebou. To je odpoved. Byt sam sebou neznamena opakovat jak papagaj vsetko od ostatnych. Byt sam sebou neznamena ani vsetko robit ako tvrdohlavy baran presne naopak jak ostatni. Byt sam sebou znamena pouzivat rozum, ze sa zamyslim nad sebou, teda ze sa zamyslim nad tym, co z toho, co robia ostatni, zopakujem od nich a v com z toho, co robia ostatni, sa zase od nich odlisim a nezopakujem to od nich? Leob co je hodnotne a dobre pre mna a vidim, ze aj ostatni to robia, to po nich zopakujem, ale co je nevhodne a nespravne a zle pre mna, ale ostatni to robia to po nich nezopakujem, aby som ochranila samu seba pred akymisi nevyhodami, ktore by mi to mohlo priniest. BYT SAM SEBOU teda znamena nieco po inych zopakovat a v niecom sa odlisit. NEbyt ani ovca, ani baran, ale nieco medzi tym. Na zaklade vlastnej hlavy a vlastneho rozumu sa rozhodnut, co zopakujem a v com sa zachovam inak.

Kirilirikiri

Pripadas mi ako moj kolega z nasho ekonomickeho :-) On je tiez sam medzi takymito a bol dost na nervy. Nase ekonom. odd. volame v skratke slepicaren a IQ je tam na dost ubohej urovni. Zial, vela zien je takych. Zivia ich len klebety a stupidne telenovely/serialy. Cest vynimkam. Kolega to vyriesil sluchatkami.

url

Co mozno ocakavat na Slovensku , ved tu su iba take tupe ovecky , ked im nejaky podbaca paholok zaveli aby sli strngat na namestie hned je plne , nasypu im sena od pacienta matovica a max spokojnost. Slovaci nikdy lepsi nebudu , narod oveciek. Ze si natrafil prave na taky krdel sliepok to mas smolu , 90% sliepok na Slovensku su prave taketo vypatlane presne ako v tej pesnicke .