Ani neviem, asi kamaráti, táto generácia

Príspevok v téme: Ani neviem, asi kamaráti, táto generácia
Eeris

Ahoj. Neviem ako zacat, ani ci take nieco sem vobec patri ale... mam 18 rokov, prestahovali sme sa 400 km ku Bratislave a nech sa akokolvek snazim, nedokazem si najst ziadne kamaratky. Pre obycajne dievca z dediny je Blava nieco nove, nieco velke, co som doteraz nepoznala. Prestupila som aj na novu strednu skolu a tam ma vobec neprijali, vysmievaju sa mi lebo som vysoka, prestala som mat akykolvek zaujem o skolu, zhorsila som sa z dvojkarky o 2 stupne, domov chodim s placom. Cele prestavky sedim v satniach na zemi, aby som nemusela pocuvat ohovaranie a konverzacie na styl: "Do pi*ce, do pi*ce, do pi*ce, ty pi*ca mna je*neee, ten ko*kot po*ebany co zaj*ebal do pi*ceee ku*va" a pod... ide mi prasknut hlava. To vazne sa ludia v mojom veku uz nevedia bavit o rozumnych temach? Vazne je kompliment, ked sa kamaratky navzajom pred sebou nazyvaju pi*ami? Som na skole bez urovne je mi to jasne a cakala som vselico, ale nie takyto extrem. Ucitelia sa tymto dievcinam idu zavrtat do zadku, lebo maju bohatych rodicov, ktori sponzoruju skolu. Ja mam akurat takych, ktori sa ma nikdy nepokusili spoznat, lebo inak by mi nevycitali, ze vsetko je to moja vina, lebo som ina. Som hrda na to, ze nefajcim, nepijem, nenadavam a ani ma to nelaka. Ale je mi luto, ze kvoli tomu nemam s kym ist von. Teraz ked je uz take krasne pocasie, tak velmi by som isla len tak niekam do mesta sa prejst, co ja viem pofotit sa, na korcule, na bajk, alebo vyvencit psika do utulku. Ale nemam s kym :( Nechcel by sa niekto skamaratit? Mozno nemam takyto problem sama a toto je posledna moznost co mi napadla, ze kam sa obratit :/ Vratila by som sa tak 10 rokov dozadu, ked neboli mobily a bolo to vsetko inak. Urcite nam moderne techologie nieco priniesli, ale za aku cenu, co vsetko nam vzali...

Kalgan1

sticka: pravda, tak treba si tym proste prejst a prezit to nejako a az s odstupom casu si clovek uvedomi, ake smiesne to vlastne vsetko bolo, ze bral SŠ tak smrtelne vazne...

Kalgan1

Tieto temy sa tu pravidelne opakuju, takze nie si sama, co ma taky problem. Poviem ti to, co ostatnym: neber stredne skolu tak vazne. Hlavne zmaturuj a neries spoluziakov. Na strednu zabudnes ani nevies ako. Venuj sa veciam, co ta bavia, urcite mas nejake zaluby. V najhorsom si skus najst nejake kruzky alebo aktivity, kde by si bola s ludmi, s ktorymi ta bude práve spajat rovnake hobby. To, ze nepijes, nefajcis, nenadavas, je obdivuhodne a určite sa neprisposobuj vacsine a nezapredavaj svoje vlastne hodnoty a bud nadalej tym clovekom, akym chces byt. Drzim ti palce.

Sammo

Sarinka343 ubohe a primitivne je to, ako sa ty vyjadrujes. Co sa mi ma vratit? Nic zle som jej (ti?) nespravil, len vyjadril svoj nazor.

Sammo

Ani ty nepoznas mna, tak si ma nedovoluj sudit a pisat, co ja viem o zivote.

Chces mi napisat, ze toto, co tu bolo napisane, je tazky zivot? Ze nema ist s kym von, ma zle znamky a trapi ju, ze jej spoluziaci piju a nadavaju? Aha, dakujem za objasnenie. len ma zaraza, ze ona poukazovala na “zlu generaciu”, pritom ona ich tiez nepoznala dobre a nemusela vediet, preco piju, ci nemaju nejake problemy doma.. a podobne a tiez SUDILA + ohovarala, co tiez nie je pekna vlastnost ;)

Tym nepisem, ze to, ako sa sprava ta mladez je prospesne, ale co ma po druhych ludoch? Treba sa naucit take veci ignorovat a riesit hlavne seba v tomto pripade.

A ked ty teda cely pribeh poznas, tak prezrad.

darinka789R

Súhlasím s predchádzajúcim komentárom... Samo. Nevidíš a hlavne nepoznáš celý príbeh, ale súdiš. By som sa nečudovala keby si jednym z tych jej pri-drb-lých spolužiakov haha

Sammo

Presne takychto tem som tu uz cital viacero este davnejsie “mam 18, nemam kamosky, prestahovali sme sa, chodim na skolu bez urovne, spoluziaci nadavaju, ja kazdy den placem, rodicia tiez nic moc...” Z toho mi vyplyva, ze to vsetko pise jedna osoba a asi ma potrebu byt lutovana a uznavana, lebo ona nerobi to, co jej rovesnicky. Alebo ze by dalsi trapny fake akych je tu neurekom? Chore.

Uvedom si, ze to, ze nepijes, nefajcis a pod., nie je nic, za co by si mala byt velebena, chvalena alebo ja neviem co. Je to uplne normalne a v druhom rade, je to kazdeho vec, ci niekto pije, fajci.. Co sa staras do zivota cudzich ludi? Budes ho zit za nich? Potom sa ti necudujem, ze si take utrapene chudatko bez kamaratov. Mas okolo seba vela zlej energie, len sa lutujes, tak sa necuduj.

K tomu nadavaniu - uprimne, ty si svata? Aj ja som mal na strednej takych ludi, tiez som sa s nimi nezhodol v tomto, a? Co teraz? Zakladat o tom temy? Ved toto je nieco, co by si dospela osoba mala vyriesit sama. Ocividne mas aj komplexy z ludi na tvojej skole, asi im zavidis a vsetko zhadzujes na to, ze “sponzoruju”. To je od teba velmi nepekne, neludske. Ich rodicia mozno roky tvrdo makali, aby sa oni a ich deti mali dobre. Ty zrejme nie si z takych pomerov, tak uz zavidis, ohovaras a tym zasa siris negativizmy a vsetko pripisujes tomu, ze “ved maju peniaze, zaplatia si vsetko, nemusia mat vedomosti”.

Keby si sa radsej miesto toho ucila, aby si mala lepsie vysledky (nie 4ky!!!) a potom lepsie moznosti do buducna, studovat na nejakej lepsej vysokej skole a podobne.. Takto si isto ledva preliezla (nakolko pozeram, ze uz starsia tema) a dalsi clovek, co ma asi maturitu z lutosti.

Tiez nepochopim - preco zostat na skole, kde sa mi nepaci alebo preco ist vobec na skolu, o ktorej viem, ze nema uroven?

A suhlasim s prispevkom nizsie. Ja chodim castejsie sam kamkolvek ako s niekym a nevidim na tom nic take zle, prave naopak, niekedy to prospeje. Keby si chcela, zorganizujes si cas aj sama, no lepsie je sa vyhovarat, ze nemas s kym, ze?

V skratke, mozes si za to v podstate sama, alebo takto, sama robis z banalit velke veci, potom sa zbytocne trapis.
Verim, ze si za ten cas mentalne dospela a mas aspon kusok ine zmyslanie a nie tolko sebalutosti a nenavisti v sebe.. lebo taki ludia nemaju velmi stastny zivot podla mna. Treba sa naucit povzniest nad iste veci a bude lepsie. ;)