ROZHODNUTIE - LEN PRE TIE KTORE TO MYSLIA NAOZAJ VAZNE!!!

Príspevok v téme: ROZHODNUTIE - LEN PRE TIE KTORE TO MYSLIA NAOZAJ VAZNE!!!
faith

Drahe dievcata. Mam 21 rokov, 6 rokov z toho sa umaram anorexiou a bulimou. Zacalo to obycajnou tuzbou \\\"troska\\\" schudnut, no zapacilo sa mi to viac nez som cakala... Prechadza som obdobiami ked som hladovala a obdobiami ked som na to nemala silu a prejedala som sa. Ked som kracala po uliciach, pozerala som na kazdu babu a premyslala som ci je chudsia alebo tucnejsia ako ja. Ani neviem preco, ale skoro vsetky dievcata sa mi zdali chudsie a krajsie ako ja. Kazdy den, niekedy aj viackrat som vracala, obcas som si nakupila v obchode veci aby som sa potom mohla prejest. Studovala som v casopisoch, na internete a vsade kde sa dalo - vsetky mozne diety a sposoby ako schudnut. No vzdy ked som zacala, nevydrzala som to a skoncilo to na zachode... Po par rokoch som si uvedomila, ze to co robim nie je dobre, a ze ma to pomaly ale iste nici - nielen fyzicky ale ak psychicky. Tak som sa rozhodla ze s tym prestanem... Ale ake bolo moje prekvapenie a zhrozenie - ked som si uvedomila, ze s tym neviem prestat !!! Cele tie roky som si myslela ze s tym viem prestat, ale zrazu to neslo. Uvedomila som si, ze som ZAVISLA na neustalom prejedani sa a vracani. Zavisla - moj zivot ovladalo jedlo. Moju hodnotu a to ako som sa citila urcovalo to ci som sa prejedla a podarilo sa mi to vyvracat alebo nie. Najhorsie chvile som prezivala ked som sa prejedla, ale neslo to vyvracat !!! Obcas som si rezala do ruk a chcela som sa z toho zufalstva zabit. Ked som na obleceni citila ze som pribrala - rifle mi boli tesne, tricka na mne neviseli - prestala som tie veci nosit, lebo zakazdym ked som v tom bola oblecene, mala som pocit ze som najvacsia buchta na svete a za chvilu to na mne praskne. Najlepsie chvile som zazila ked som sa rano zobudila s plochym bruchom /po vecernom vracani alebo prehanadle/, ked na mne oblecenie viselo, ked mi boli rifle velke, ked sa ma ludia pytali, ako som tak schudla. Bola som na seba pysna !!! Dokazala som to. Teraz si uvedomujem co som vlastne dokazala - dohnala som samu seba k zavislosti, z ktorej dodnes neviem celkom von. Tuto temu otvaram pre vsetky vas dievcata, ktore to myslite vazne !!! Ktore si uvedomujete ze to uz takto dalej nejde, a chcete s tym prestat. Hned tu vedla nas maju otvorenu temu zeny ktore chcu chudnut /90 dnove diety a vselico mozne/, ktore su odhodlane bojovat za to aby schudli. Ja otvaram tuto temu pre vsetky dievaćata, ktore su odhodlane s tym prestat. Ja som tiez prestavala asi 1000 krat a vzdy to prislo spät, ale kazde rozhodnutie, ktore som urobila mi pomohlo si uvedomit ze potrebujem uzdravenie. DRUHA NAJVACSIA SILA KTORU V TOMTO SVETE MAME JE SILA SI VYBRAT !!! Dievcata, toto rozhodnutie nikto za vas neurobi. Len TY sa mozes rozhodnut, len TY si mozes vybrat - nikto iny to za teba neurobi. Len ty si mozes vybrat - zdravie, radost, sebahodnota, dospele uvazovanie, sebaprijatie, normalna strava ALEBO prejedanie sa, pocitanie kalorii, zavist \\\"krasnym\\\" modelkam, surfovanie po webe so strankami na chudnutie, obzeranie si dievcat na ulici, kontrolovanie svojho zadku, noh, brucha v oknach vykladov, sebaponizovanie a strata sebahodnoty. Ja si vyberam to 1. Ak je tu este niekto kto sa chce pre toto rozhodnut, napis svoje meno, datum, cas svojho rozhodnutia. Budeme bojovat jedna za druhu, drzat sa, mysliet na seba. A nezabudaj - ty sa musis rozhodnut. Na koniec jedna najdolezitejsia vec - sme zavisle, aj ja som zavisla, ty si zavisla, neviem z toho sama von, toto je uz moje 1001. rozhodnutie, je viac nez iste ze to urobim znova a budem tam kde som bola. Najvacia sila ktoru v tomto svte mame je sila od Boha ! Boh nie je neosobna moc kdesi daleko od nas. Boh je tu, teraz pri mne a je to On, ktory mi pomohol sa z toho dostat. Bez neho som robila tych 1000 rozhodnuti ale nevedela som z toho von. Vravela som si: \\\"Robim co nechcem !\\\". Boh mi ponukol svoju silu, Boh je Panom aj nad mojou zavislostou a jediny kto ta z toho moze dostat navzdy, natrvalo, je On. Jediny kto Ti da hodnotu, sebaprijatie, lasku k sebe a svojmu telu - je On. Ak si sa dobrovolne rozhodla skoncovat so starym zivotom, bulimiou, anorexiou, sebaponizovanim a tyranim svojho tela a duse, modli sa teraz so mnou tuto modlitbu : \\\"Pane, dakujem ze Ty si poslal svojho syna, Pana Jezisa, na tuto zem, aby zomrel aj za tento moj hriech - bulimiu, anorexiu, nelasku k sebe, ponizovanie sa, tyranie sa. Dakujem ze Pan Jezis zomrel za to, aby som JA MICHAELA /TVOJE MENO/, mohla byt oslobodena z tychto zavislosti, ktore ma postupne zabijaju a nicia moje telo i dusu. Prijam ta do svojho zivota, ako svojho Zachrancu, ako toho kto zomrel pre to, aby som ja mohla byt osobodena. Prijmam tvoje vitazstvo nad satanom za SVOJE. Odteraz sa mozem volat tvojou dcerou, a mat istotu, ze ten Zly sa ma nemoze ani dotknut. Pane, pomoz mi prijmat sa taku aka som, lebo aj ty ma prijmas taku aka som. A vyznavam do celeho duchovneho sveta - pred Bohom, pred satanom, pred sebou - vzdavam sa vsetkych klamstiev, kliatieb, ktore som nad sebou vyriekla, vzdavam sa vsetkej sebanenavisti ktoru mi ten zly dal do mysle a srdca. Vzdavam sa ich v mene Jezis. Lamem v mene Jezis nad sebou kazdu kliatbu, ktoru som nad sebou vyriekla. Lamem kliatbu /vymenuj kliatby ktore si nad sebou nahlas alebo v srdci vyriekla/ - som tucna, som nanic, nikdy sa z toho nedostanem, som skareda, nikto o mna nestoji, nemam cenu, na nic tu nie som, nikdy nebudem stastna, nikto ma nechape... Lamem tieto kliatby v mene Jezis a vyznavam ze nie su pravda - nechcem sa dalej zucastnovat na nicom takom a zriekam sa toho vsetkeho, lebo to o mne nie je pravda!!! Pravda o mne v mene Jezis je: /povedz opozita toho predtym/: Som krasna, mam hodnotu, je tu niekto kto mi rozumie, mam pravo byt stastna, som krasna, som dolezita pre tento svet. Som dcera svetla, a nie tmy!!! Pane, pomoz mi sa prijmat taku aka som, nauc ma milovat sa tak ako ma ty milujes. Dakujem ze ty si ma vyslobodil, vykupil a zachranil. Amen\\\" Ak si sa toto modlila, mozes si byt ISTA, ZE Boh vypocul tuto tvoju modlitbu a prijal ju, ako tvoje rozhodnutie a slub a odteraz Boh bude stat pri tebe ked budes mat chutr sa ist prejest, vracat alebo ponizovat sa, tyrat svoje telo a dusu. Spomen si zakazdym co si vyznala, slubila a rozhodla sa pred Bohom, satanom a sebou. Boh nam zaslubil, ze ked zostavame s Nim, satan nema pravo sa nas ani dotknut !!! Doveruj Bohu, je pred tebou velky boj, ale jedno je iste - si na strane Vitaza ! Toto je pribeh ako som vyhrala ja. Modlim sa za vas dievcata. Budem sa modlit za vas vsetky - konkretne mena a situacie, ak sa rozhodnete spravit toto rozhodnutie. Rozhodnutie pre Boha je to najdolezitejsie rozhodnutie v zivote. Je pred nami velky boj, mozno pridu pady, ale to nic neznamena - nevzdavaj sa, zostan s Bohom, o vsetkom mu hovor, ked pride kriza, chod za nim, spomen si na svoje rozhodnutie a pros ho aby ti dal silu vydrzat. Si krasna, hodnotna, cenna, nadherna princezna, Bozia dcera, milovana, tak tomu uver ! Je to pravda ! Toto telo nosis iba par desiatok rokov, preco sa radsej nezaujimat, kde stravis vecnost ! Modlim sa za vas baby. POZOR: Sami to nezvladnete, to je iste. Ale je tu niekto kto zomrel za to aby ste mohli aj vy zvitazit nad svojou PPP.

jaja

ja som tiez wyhrala nad anorexiou a depkami,citim,ze onedlho uplne zmyjem zo seba bolesti minulosti,dlho som cakala na tu chwilu,ktora mi dowoli odputat sa od minulosti a slobodne zit=0)ale onedlho prijde a ano to mate prawdu abstinowat treba cely ziwot,ale aj tak stoji za to bojowat a ja to uz welmi dobre wiem=0)ale aspon jedna osoba musi pri was stat w reale a najlepsie nejaky odbornik,ja som natrafila na uzasnu psychiatricku,sama som za nou prisla a poziadala ju o pomoc a fakt jej dakujem=0)drzim palce,da sa to zwladnut=0)papa

Lenka_

Tak drzim palce:) Ja osobne sa pridavam ku stastnym "baculkam"... A dievcata, ktore maju 170 cm a nieco cez 50 kg si tu vymienaju rady ako schudnut:( Smutne az chore, nasa spolocnost doviedla "trend krasy a stihlosti" do krajnej absurdity...

ktor

To bolo pekne napisane ,tak sa pridavam ,lebo mne je tiez z tych pribehov smutno a vselijako,ked som sa tym dlho trapila aj ja.Ale tiez som vyhŕala,lebo som sa tak raz rozhodla a chcela.Vela stastia vsetkym.A mamina sa modlila aj za mna ,ked ja som nechcela nic a nikoho...