Liečba Vitiliga

- mira

Biele fľaky - zatuhnuté mliečne tuky a hlieny, stužené tuky pod pokožkou sa odstraňujú veeeĺmi ťažko, lepšie je im predchádzať, aby sa netvorili.

Iveta Michael

Treba sa spýtať Michaela Jacksona...ten mal túto nemoc Vitiligo a viete ako mu to liečili...zosvetľujúcim krémom,ktorý nakoniec zosvetlil pleť aj pokožku celého tela a počula som že to dostať aj u nás...no aj tak by som takúto ,,liečbu,,neodporúčala lebo je dosť agresívna. Ja by som urobila asi pravý opak,tie biele fľaky by som si natrela na tmavšie nejakým makeupom. Ale myslím že Vitiligo sa nedá liečiť.

ringlotka

Ja som tiež používala ten krem vitix, ale mala som to v kombinácií s ožiarmi na kožnom. Konečne sa to zastavilo, ale 2 roky som to absolvovala, ležala v nemocnici na testoch....podla mna je zbytočne písať čo pomôže, lebo každy človek to ma individuálne, každému pomôže niečo iné a to ma za dôsledok aj to, že každemu kto to má, sa to objavilo z inej príčiny.mam info, že to môže byť stresom, napätim, zlá životospráva...skúsila som aj psychotronika a ten mi naordinoval asi 100 druhov byliniek a kvapiek..aj to začalo zaberať, ale bolo to finančne náročne.jedna dávka stála cca 2000 SK a to bolo pred 6 rokmi.teraz idem vyskúšať SOLFATAN - síra v tom sa kúpe, kamarátke to zacalo zapigmentovávať.a mne teda slnko na to nepomáha, len sa mi spravie pluzgiere...tak zlomte väz a dufam, že sa už ktosi nájde a začne hľadať liek na toto "psycho" ochorenie :)

Jana K.

Ja ho mam uz 40 rokov.skusala som vsetko mozne.uz som to vzdala, uz sa nestaram, ale stale citam vsetko o tom a snazim sa na to prist. napisem svoje skusenosti. ako krem skuste gerovital H3 (citaj dzerovital) od dr. Aslan z rumunska. pigmentovalo sa mi to po nom, ale treba ist na slnko. a mozno surovy tatarak alebo pecen. nie som si ista, ale raz sa mi to zo dna na den pigmentovalo a vtedy som ho stale jedla asi rok.Potom som natrafila na A. Davisovu: Co jest, aby ste boli fit,(studijny material 1992, Bratislava)na str.44 pise, ze vyliecila pacientku s tazkym vitiligom podavanim pecene 3x denne 100g.denne.Kozna lek. mi povedala, ze to musela byt surova pecen inac by to nefungovalo.Nove flaky sa mi robia po kyslom resp. po vysokych davkach C vitaminu.Prave dnes som natrafila na clanok na internete: stranka Vitafit, s.r.o., autor: A.S.Gissen: meď : hanebny material. vyzera to tak, ze na pricine je nedostatok medi a co je zaujimave, vitamin C a zinok zhorsuje vstrebavanie medi konkretne o ide hladinu ceruloplazminu.Da sa zistit z krvneho sera tzv. turbidimetrickym imunotestom. A dajte si vysetrit aj stitnu zlazu. A prv nez sa vrhnete na pridavky medi, radsej najprv konzultujte s lekarom.Aby ste to neprehnali. Drzim palce.

flakata

ahojte, ja pridavam este stranku
nvfi.org
snad na daco pridu...
ale pisu tam o roznych terapiach, jedni robili studie, resp. pokusy s doplnanim vitaminov, ktore maju ludia s vitil. nedostatok, plus ozarovanie lampami, ini zas ozarovanie plus neviem co... tak uvidime...

karioll

mame vitiligo v rodine a dovolim si tvrdit ze urcite najlepsiu zdravotnu starostlivost,nakolko v rodine mame 10 lekarov, a ked sa neda,tak sa neda.pisem iba svoj nazor

RNG

nuz tito s tebou zrejme nesuhlasia napr:
vitiligo.50webs.com
Kedze je to kozny problem, velmi pravdepodobne to bude vysledok nejakej kombinacie virusov, hlavne takych, ktore sa vobec nesleduju, lebo nesposobuju navonok ziadne vazne choroby. To je len moje osobne citenie a viacerych virologov, hoci este ziadny postup, len zvysovanie viralnej imunity neradia.
Tu zase spajaju celiac a vitiligo dokopy nejak, co je dost mozne, lebo nielen ludia s coeliac maju alergie na lepku, ale az 10% populacie a to zamoruje telo, ktore potom straca cast viralnej imunity.
Tiez absorbcia kyseliny listovej a b-12 vo forme cyanokobalaminu je u niektorych neucinna, treba na to skor , biologicky aktivny formy L methylfolatu a methylcobalaminu,takze tam sa tiez otvaraju nove spojenia a pristup.