svadobna noc..paaane boooze

sedmikraska

Tak to chapem, moja kamaratka pred mesiacom porodila a ja babo tak skoro neuvidim. Je zatial prva s babom, tak by som chcela vidiet tu zmenu a ake to asi bude

evuska55

Ved sa naucis, ked som zacala zit s partnerom po prichode sem, v zivote som nevarila. Od mamky som mala recepty, aj z kucharskej knizky.
Prave v tejto chvili sa moja kamaratka na SR vydava. Je mi tak sentimentalne.

sedmikraska

Ja zatial nemam vlastny byt, tak ani kuchyna nema vsetko co by mala mat. Varim- skusam varit zatial len rok, tak som este nestihla vsetko vychytat. Ucim sa sama, ale semtak kuknem aj do kucharky

evuska55

S tou utierkou som to tiez skusala a natrapila som sa, lebo sa mi stale namocila do vody. Ja som hovorila priatelovi, ze ked chce dobre jest, potrebujem do kuchyne zakladnu vybavu. mam poctivy dreveny valcek, tiez si kup. Mam aj vahu, ale taku skromnejsiu, vazim viac menej od oka, lebo sa neda vynulovat:) takze ukazuje stale inak. Co nemam, je drevena velka doska, tak maturujem na malej plastovej na zeleninu...Mnam ale dala by som si ten segedin.

sedmikraska

No je tu fakt hnusne jedlo, aspon ze existuju aj ceskoslovenske restauracie. Ja parim knedlu, ze uviazem na hrniec s vodou utirku a prikryjem druhym. Buchty som raz skusala a dopadli hrozne, cesto sa vobec nechcelo spojit do gulky a lekvar sa vylial, tiez uz leteli do kosa, ale kamaratka vsetky stihla popapat- vzdy sa niekto najde. Zajtra asi budu perky, ale cesto budem muset vyvalat flaskou od vodky, bo valcek neni

evuska55

nakoniec sa to cesto predsa len trochu dvihlo a su z toho celkom slusne buchty. Na suchom drozdi zo sacku hadam nevadi, ze sa to malo spotrebovat do februara, ci hej? hadam sa neotravime. Knedlu som este nerobila. Az teraz som si z domu doniesla parak. Segedinak jeme s chlebom. na Slovensku mame aj lepsi vyber aj stokrat lepsie mliecne vyrobky a tak, ale co si pamatam v Anglicku, to je najhorsia strava na Zemi a hned za tym ide Amerika.

sedmikraska

Vidim, ze aj u vas funguju polskie sklepy :) ja som minuly tyzden varila segedin a knedlik tiez putoval do kosa koli kvasniciam, polovicu ale priatel stihol zachranit, je cech a je na take zvyknuty, ja by som to ani do pusy nedala.

evuska55

sedmikraska, hlasim neuspech. Kupujem instantne drozdie u Poliakov, ktore by malo stopro vykysnut a nejak nic a nic, zistila som, ze expiracna doba bola februar tohto roka:((((((Takze cesto aj moja nalada idu do kosa. Takze idem robit pre zmenu marhulove gulky, kde netreba drozdie. Boooze, ako ma to mrzi.