Preco???

Príspevok v téme: Preco???
preco...

Preco sa mi moja matka dala narodit? Preco??? Nenavidi ma. A k tomu mam zdravotne problemy od narodenia. Kym som sa nechala vyuzivat, tak bolo vsetko v poriadku, ale ked som povedala dost, tak sa to zacalo. Uz niekolko rokov su hadky a nadavky na denno-dennom poriadku. A to nielen z maminej strany, ale aj zo strany surodencov. Otec o mna vobec nejavi zaujem. Co som komu urobila preboha? Chcem umriet... Zivot nema nijaky zmysel.

kacka

Tak potom uz teda fakt neviem. A to chces doma este tych 5 rokov vydrzat? Ved to bude obrovsky tlak, sa z toho zblaznis! Ozaj a ako si dopadla u psychologa?

preco...

kacka:
tu skolu mam v rodnom meste. takze smola. a inak... vsimli by si, keby som sla do podnajmu. a podnajom v inom meste by neprichadzal do uvahy... brigadu mam.

kacka

Fuuha tak to je teda este dlha doba na to sa doma zozierat z celou familiou. A tu skolu mas niekde dalej od domova? Ze ci budes byvat doma alebo na internate. Ten internat by bol pre teba najlepsie riesenie.Alebo pripadne si popri skole zohnat nejaku brigadu a najst si nejaku partiu kamosov (samozrejme tajne,aby sa do toho rodina nemontovala a vsetko ti nepokazila) a spolu s nimi si najst nejaky podnajom.To by bolo asi pre teba jedine riesenie ako z celej situacie von. I ked viem, ze aj to studium si vyzaduje vela financnych prostriedkov.

preco...

kacka:
do ukoncenia VS skoly mi treba 5 rokov (este som ju totiz nezacala, ale som prijata na soc. pracu - odbor, ktory som v zivote nechcela robit, ale to nic...). od 23. jula som si vybavila brigadu az do konca augusta. takze som rada. aspon daco si zarobim a nebudem ich mat doma na ociach. dnes mama po mne nevrieskala (ci brdo...), ale ta to len preto, lebo nemala cas vrieskat a ja som nastastie poobede vypadla na par hodin sa mrknut do stanoveho tabora. taze super. cez september si skusim vybavit tu brigadu, kde ju mam teraz, ze ci mozem ostat dlhsie tam. ked hej, tak by to bolo super.

andie

sama som z vychodu a moje susedky, ktore nedavno mali 18 vsetky brigaduju. celkom som sama bola prekvapena, ked mi povedali ako lahko sa k tomu dostali. stacilo ist cez brigadnicke centrum.

kacka

To ti poviem, ze to fakt nie je rodina, ale to su hyeny. Ved ktory rodic alebo surodenec by sa dokazal takto spravat voci vlastnemu dietatu a surodenci voci vlastnej sestre. Aj tie hyeny sa staraju o svoje mlade lepsie. A kolko ti este zostava do ukoncenia vysokej skoly?

sedmikraska

Naozaj vyskusaj zahranicie, chod treba aj len do Cech ak si nie si ista v jazyku. Su agentury, kde dostanes ubytovanie zdarma, spoznas vela novych ludi, hlavne z vychodneho slovenska. Ja so zo zapadu, ale tiez mi nic ine nezostalo, starsi bratia vedia byt fakt svine. Vysku si mozes urobit aj potom, ked nieco nasetris.

preco...

skoncit to vsetko uz bola posledna myslienka. ked som navstivila psychiatricku, tak ta mi len povedala, ze sa mam nad to povzniest a hovorila, co mam robit. ked som jej povedala, ze to, co mi povedala, som uz raz urobila a povedala som jej reakciu okolia, tak ma ZDZUBALA, ze ja absolutne nechcem posluchnut jej rady... TAK NECH IDE DO RITI AKURAT. takze zajtra idem za psychologom, ktory tiez uci pomocou nejakych dychacich cviceni, jak ovladnut svoje nervy. tak dufam, ze to vyjde. uvedomujem si jednu vec, ze kym neskoncim na VS, tak nemam sancu sa osamostatnit. situacia na vychodnom Slovensku je horsia nez na zaplakanie. prace niet, nemaju ju ani vysokoskolaci (nie to este bez VS). ja vidim svoju buducnost bud na zapade alebo v zahranici. tak uvidime :o)

andie

hm..urcite by som celej svojej rodine dokazala opak. ze mam na to stat sa zdravotnou sestrou a ze to zvladnem. velmi sa mylis, ked si myslis, ze by si si nenasla brigadu, alebo nejaku pomocnu silu. ak mas 18 nie je s tym problem dokonca ani na vychode. neviem si to sice predstavit, ale pre mna by bola najvacsia motivacia dokazat celemu svetu, ze som schopna sa o seba postarat aj bez vsetkych neprajnikov. ak ta naozaj tak nemaju radi, spravila by si im tu radost, ze si ublizis??