Pomohli vam AD na uzkostnu poruchu

Príspevok v téme: Pomohli vam AD na uzkostnu poruchu
Janulka82

Prosim vas, ktory mate skusenosti, pomohli Vam AD na uzkosti. Ja nimi uz trpim 2 roky, navstevujem aj psychologa, odost sa to zlepsilo, ale stale mam v sebe obavy o zdravie, kazde pichnutie ma rozhodi, a brani mi to v zivote. Mam pocit, ze len prezivam, stale akoby cakam, ze sa mi nieco stane, som bez energie, slaba,toci sa mi hlava akoby som bola opita. Preto uvazujem nad AD ale mam z nich strach.Dakujem za pomoc

Janulka82

Ahojte chcela by som sa vas spytat, ze ked mate uzkost, je to podmienene najprv fyzicky alebo psychicky. Mne sa to prejavy tak, ze najprv dostanem zavrat, alebo busenie srdca, coho sa zlaknem a som potom psychicky mimo, zaujima ma to preto, lebo uz fakt neviem ci som neni fyzicky chora. Dakujem vam

Janulka82

Ahoj Domiliiii prosim ta ako dlho si brala lieky a kolko trvalo kym ti zabrali, mala si aj neziaduce ucinky. Preco ich vysadzujes a pises, ze ich budes brat znova.Dakujem

Domiliiii

Ahoj, ja som sa s uzkostnou poruchou stretla prvy krat pred 5 rokmi po porode mojej dcerky. Dlho som nevedela co mi vlastne je, presla som si vsetkymi stavmi, busenie srdca vysoky krvny tlak, najskor panicke ataky potom pretrvavajuca uzkost. Bez liekov by som starostlivost o dceru nezvladala, bolo by to strasne vycerpavajuce. Pomohli mi. No je to beh na dlhu trat.lieky mav vysadene na pol roka , potom opat nasadim...rda by som bola bez nich. No nijako ma nezmenili negativne, zatial len pomoli. No keby som sa nebala.neziaducich ucinkov pri dlhodobom uzivani, nesnazim sa ich vysadzat

Janulka82

Cliattsi uzkosti mam po umrti mojej mami, je to uz dva roky, pocit tocenia hlavy alebo stavu na odpadnutie mam len obcas, a tym aj stratu energie. Pomala alebo spomalena niesom, som dost aktivna, snazim sa ako sa len da, niekedy sa mi nic nechce, hlavne ak ma opanta uzkost, vtedy sa musim premahat. A nemyslim, ze to ma nieco s mojim detstvom. Zila som si normalny zivot, az som dostala panicky atak, a odvtedy ho mam denno denne

Cliattsi

A tak isto ten stav bez energie-odkedy je pritomy? Je to od detstva? Kontinualne od detstva sa to zhorsuje?
Mala si pred tymto stavom.bez energie aj fepreziu? Zhorsilo sa to po nej?
Si pomala odmalicka?

Janulka82

Dakujem za komentare, ja sama som na vazkach ci ich brat, ked som cast dna ok ani ma to nenapadne, ak ma chyti uzkost a strach, vtedy o nich uvažujem, ja mavam uzkosti viac krat za den, su znesitelne nie su velkej intenzity ale vzdy pri nich dostanem strach, potom som taka zahlbena do seba, a nemam chut nic robit. Nebavi ma takyto zivot, je to znicujuce, najhorsie je sa rozhodnut brat ad ked su prispevky voci nim negatívne,ale poznam v mojom okoli asi 5 ludi co beru ad a funguju normalne, a len 1 na ktorom je vidiet, ze je psychicky zniceny. A Sunny je tiez pre mna výborný priklad ako vedia lieky pomoct. Na druhej strane ak by som bola po liekoch nejako mimo da sa z toho vyvliect. Viete z coho mam este strach, ze aby tieto moje uzkosti neprerastli do niecoho horsieho, z coho sa horsie dostanem a nebude mi pomoci. Preto vdacim za vase reakcie, ci uz pozit. alebo negat

Sunny6

Nemozem suhlasit s niektorymi tvrdeniami. Ja som to bez liekov nezvladala a pomohli mi...uspesne som aj vysadila. Psychiatricke lieky su zlo, to uznavam, ale ak ma clovek problem a absolvuje liecbu iba s pomocou jedineho lieku (antidepresiva) tak to v mnohych pripadoch moze pomoct. Ja osobne som sa po liecbe vobec nezmenila, citim sa rovnako, vyzeram rovnako, niektori ludia ani netusia ze som vobec take lieky brala. A dokonca, po nasadeni AD (ked som sa zbavila uzkosti) som si zivot zacala este viac vazit a uzivat. Vychutnavam kazdy den...studujem, pracujem, stretavam sa s ludmi, cestujem. Tak nestraste ak nemate skusenosti...niektori ludia nemaju v tazkej situacii inu moznost.

socialnafobicka

aj mne pomahaju len ad...bohuzial...keby si rano nedam svoju tabletku nedokazem ani ist do prace... je to smutne ale je to tak.... ad ma totalne skludnia a niesom taka vnimava a dokazem sa chovat normalne

simusaaaaas

Ja nebudem nikoho sudit ze uziva lieky..sama mam za sebou dost zle obdobie a velmi tazko som to znasala..viem co dokaze robit hlava s človekom ALE viem čo dokazu lieky..ja som ich nebrala ale mam suseda ktory ma dost vazne ps.problemy..neviem ako sa to vola..ide o to že odkedy uživa lieky je to uz niekto celkom iný, stratil sam seba, je z neho bábka, ktorú ovládaju lieky..chodi ako bez duše..je vždy doma, nema prácu..je to velmi velmi tažke, ale neberte lieky...je to len takt hokus pokus na ľudoch..skrotia vas ako zver a už budete ako ovečka..bez urážky..
Nespominam ine učinky..vedlajšie na telo a organy..