Kontaktne sosovky iba doplnok okuliarov?

age44

a mne sa na vsetko pozera lepsie so sosovkami ako s okuliarmi. vsak v sosovke, ak chces pozriet doprava alebo dolava ti staci otocit okom, kym v okuliaroch musis otocit celou hlavou. takze aj pri soferovani je to ovela bezpecnejsie.

dedy

mne sa na PC pozera lepsie s okuliarmi

ale ked mam kš a potom si dam okuliare tak vidim dost zvlastne, akokeby som dostala novu dioptriu, presne tak to vnimam a tak isto som to vnimala aj ked som mala prve razy KS

mne tiez povedala, ze sa mam malovat az po nasadeni kš, ale ja som sa nikdy nemalovala, takze to poriadne ani neviem :-)

majka s.

no vies. kamoska mi odporucala dat si na TV a PC okuliare. vraj je to lepsie. tak preto som ich vymenila. teraz som si sledovala oko a som si vsimla, ze smerom ku zrenici je oko dost cervene a neprechadza to. tak neviem.

age44

asi si musis len zvyknut, to chce cas. ja nikdy nemenim sosovky za okuliare pocas dna, ani na telku, ani na TV. jednoducho rano vstanem, niekdy si dam este okuliare, kym sa umyjem, ale niekdy sup rovno sosovky a potom ich vyberiem az neskoro v noci, ked idem spat. ale niekedy, ked mam rano dlho okuliare a neskor si dam sosovky, tak mi taha oci, ale to len chvilku - predsa len je to ine, tak si musi oko zvyknut.
a co sa tyka malovania, ja pouzivam aj tiene, linku, maskaru - ale treba davat pozor, aby sa farby nedostali na sosovku - ak sa to stane, aj tak zacne rezat a musis ju vybrat a vycistit. lebo vzdy musis najprv dat sosovky a az potom sa licit.

majka s.

a este nieco. ked ides na pocitac alebo pozeras televizor, nemenis ich za okuliare? netaha ti televizor a pocitac vtedy oci? lebo mne ano. dnes som si ich znovu zobrala na sv. omsu do kostola, ale cely cas skoro som zmurkala, zatvarala a otvarala oci a citila som, ze oci su velmi unavene. a pritom si myslim, ze som sa dostatocne vyspala, takze nemam byt preco unavena. vsetko je len sila zvyku?

age44

no vidis, maji, tie necistoty, alebo bielkovinove usadeniny nemusis ani vidiet, ani ja och nevidim, ale daju o sebe vediet. a tak ako pisala jaja, casom uz vies, ako sa vysporiadat s roznymi situaciami. aj mna niekedy zacnu rezat alebo palit pocas dna, ale poradim si a nikdy ich nevyberam skor ako cca o 23 - tej. ked sa chystam pomaly spat.

majka s.

fakt asi len bola sosovka spinava. lebo ked som si ju vycistila (dufam, ze dobre), tak som si ju vlozila a nebolela ma.

majka s.

dakujem. idem na kontrolu 11. septembra. vcera som si sosovky nedala a nemam ich ani teraz. ale zajtra alebo dnes vecer si ich chcem dat. proste mam pocit, ze mam unavene oci a ked si ich nasadim, tak je to OK, ale po asi pol hodine ma zacne kusok rezat a zacinam ich citit, ze ich mam v oku. a samozrejme... strasne mi zcervenie oko.