Kontaktne sosovky iba doplnok okuliarov?

majka s.

no pozri age. hovorila mi, ze sosovka je spravne otocena, ked nevyzera ako mala vanicka alebo tak nejak. a ked tak vyzera, tak je zle otocena. ibaze ja to absolutne nerozoznam. ved to je tak malicke. skusim nabuduce kvapnut kusok roztoku. ale pocuj... len s tou sosovkou som sa trapila asi 10 minut a nechcela ist von. ale napokon som ju von dostala. zdalo sa mi, ze ju tam ani nemam. ale ked som sa pozrela do dialky a videla som, tak som vedela, ze ju tam mam. myslim, ze som ju mala dobre, lebo davala som si vzdy pozor, aby som ju mala na spravnej strane otocenu tak, ako mi ju dala lekarka. ale ako to "normalne" rozoznam? je normalne, ked sa mi tak cervenali oci? sestra hovorila, ze podla nej by som nemala tak nosit sosovky, ked mi oci tak reaguju. aj tebe sa to stavalo? alebo mi tak reagovali oci, lebo som nepouzila kvapku roztoku v oku? nechapem... mala som ich presne 4 hodiny, jak mi doktorka kazala.

age44

ja som mala od zaciatku vzdy dlhsie ako mi povedali, ale je pravda, ze treba zacat pomaly zvykat. mne ked nejde von sosovka, tak kvapnem trochu roztoku, len kvapku, pockam chvilu, pozmurkam a potom to ide. neboj sa, zvyknes si. a povedali ti, ako rozoznat rub a lic sosovky? lebo ked ju mas naopak, tak ta to moze rezat.

age44

vsak to je puzdierko na odkladanie sosoviek, to ti nepovedali? a aky typ sosoviek ti dali? alebo teda aku znacku?
ake to bolo - ist niekam bez okuliarov? vsak su lepsie ako okuliare? nezmesuju obraz, neskresluju na okrajoch a hlavne nezavadzaju, vsak? ja som ti majka vravela, ze sosovky sa davaju o nieco mensie dioptrie, pretoze okuliare mas trochu dalej od oka, kdezto sosovky mas priamo na oku, tak to ohnisko je potom blizsie. aj ja mam sosovky o 0.75 D slabsie ako okuliare.

majka s.

pocujte... mam dost vazny problem so sosovkami. dnu este idu, ale von je to horsie. ako ich mam vybrat z oka? prva isla celkom v pohode, ale s druhou som sa babrala asi 10 minut a zacervenalo mi tak oko, ze som pozrela na oko, akokeby to bola paradajka. co mam prosim vas robit? nechat na chvilku oko oddychnut a potom to skusit znovu? ci kvapnut roztok? ked som si ich dala dnu, tak mi oci zacali slzit. ale potom si da sa povedat, ze dobre zvykli na cudzi predmet v oku. mala som ich 4 hodiny (tak ako mi to odporucila ocna lekarka). dala som si ich dole teraz vecer. je to v poriadku? oci od unavy som urcite nemala len tak cervene.

majka s.

ahojte vsetci. uz konecne mam sosovky. dala mi cislo -6,5 na obe oci, i ked moje skutocne cislo je -7,5. ale dobre vidim celkom aj s -6,5. vybrat a vkladat som sa ich naucila uz za kratku dobu. len mam problem. dostala som ku roztoku taku malu vanicku na cistenie (je biela a vyzera ako okuliariky a na jednej strane je na vrchu napisane R - prave oko a L - lave oko). ako to mam otvorit? skusala som to, ale nepodarilo sa mi to. co mam robit?

dedy

moje nemala hned , ale domov mi ich dala, az ked som si ich vedela nasadit a vybrat, co nebolo tak skoro :-), a teraz mam tie skusobne doma :-)

age44

skusobne by mala mat hned, ak bude mat take dioptrie, ale mala by mat.moju dioptriu napr. nemala, tak mi dala o stvrt alebo pol slabsiu, ale to ti nechyba, je to len aby si si vyskusala a zvykala si postupne na ne. ja som dostala skusobne mesacne sosovky a pri tych som aj ostala. (nosim ich cca 13 rokov?) tak drzim palce!

majka s.

JEEEEEEEJ... uz som si bola kupit dnes slnecne okuliare, ktorymi hodlam vymenit dioptricke :o). takze zajtra idem na ocne :o). drzte mi palceky. to hned zajtra dostanes skusobne na 2 tyzdne sosovky? ci ich este len tie skusobne objedna? lebo uz som na zajtra objednana...

age44

damian, vsak nikto netvrdi, ze sa mu zlepsil zrak zo dna na den, to si povedal ty. ale ako vysvetlis, ze na vzniku kratkozrakosti sa podiela aj dedicny faktor. to chces teda povedat, ze keby nasi rodicia a prarodicia cvicili ocnu jogu, neboli by sme ani my kratkozraki? vsakze je to hlupost? akonahle je dokazatelna dedicnost, co u myopie je, nemoze to byt zapricinene len "lenivym" okom.