Prosim poradte, dovolenka a menstruacia

Príspevok v téme: Prosim poradte, dovolenka a menstruacia
kakaooo315

dobry den, prosim o radu,onedlho mam 14 a menstruacia mi vychadza rovno na dovolenku,dovolenka bola objednana skorej od mojej prvej mendtruacie, kedze mam bolestive a silne menstruacie, rozmyslam ze by som si dala ob mini, a modlila sa nech mi idu zaviest :D ....ale zase ked ich mam silne mozem si dat mini ?aby som nepretiekla... alebo by bolo lepsie z apliaktorom ?Bojim sa trochu toho syndromu toxickeho soku..A ci by mi to slo zaviest...myslite ze slo _ Ako to riesite vy ?alebo s vasimi dcerami Prosim o radu, lebo neprezijem prelezat takmer celu dovolenku
dakujem za kazdu radu.. a prajem skvele leto :D

Romankaaa

Zuzulik a ako si mam zaviest tampon ? A mozem s tamponom aj sportovat aj plavat? Moze s nim kludne spat alebo cez noc musim vstat a vymenit? Co to je TSS? DAKUJEM

zuzuliiik

keďže ešte (pravdepodobne) nemáš ustálený cyklus, neriskovala by som žiadne umelé posúvanie menštruácie.
Tampóny si kľudne daj. Ja používam mini od 13 rokov, pokiaľ máš fakt že silné tak ich treba meniť každé 3-4 hodiny, ale ja ich aj tak dlhšie ako 4 hodiny v sebe nemám kvôli risku TSS. Pokiaľ si však dobre pred zavedením umyješ ruky a nebudeš ho mať dlhšie ako 8 hodín, nemalo by sa nič stať.
Držím palce :)

Leidy

Ahoj.....chod normálne na gynekológiu a lekár ti predpíše niečo na posunutie......neviem či berieš antikoncepciu...aj tá sa dá použiť......ináč neviem.... dva dni posunúť sa dá ja to mám odskúšané.....citrónom...ale to ti asi nepomôže.....a tampóny si kludne daj, ak nechceš posunúť liekmi........nemusíš sa báť.....keby ti niečo z toho bolo zistíš hneď....nie každý to znáša a dáš si keď pôjdeš do vody iba.....a môžeš aj pri silnejšej...len častejšie budeš meniť.....snáď som aspoň trochu pomohla.....