Cim si cistit piercing v pupku?

Príspevok v téme: Cim si cistit piercing v pupku?
liluskaa

ahojte mam taky jeden problem,mam piercing v pupku uz asi 2 tyzdne a stale mi velmi hnisa pupok...je to cim dalej horsie...vobec sa mi to nehoji... piercer mi odporucil cistit si to kazde 2 dni antibakt. mydlom zriedenym s vodou a asi 2x za den lekarskym olyvovym olejom...ale vobec nic mi nepomaha...kamoska ma uz asi 4 mesiace piercing v pupku a cisti si to presne s tym istym co aj ja ale jej to tjez vobec nepomaha...stale jej to hnisa...prosim poradte mi nejaku dobru masticku abo gel abo vodicku cim by som si to mohla ete cistit a co fakt zabera...thanks

lia_xd

cafte,,,chcem sa spitat..ze v kolkych ste si dali pierc do pupku???????ako kolko ste mali rokov..lebo si ho chcem dat ale mam 14..fotrovci mi to aj schvalili dokonca mama si chce dat tiez ...a este ked to hnisa tak to aj boli???heeh:Ddajte vediet dik:D

svetlana6

o tomto som tu uz babenky niekde pisala. pokial vam to hnisa, alebo nieco podobne, na vydezinfikovanie je najlepsi Corsodyl. je to roztok, nenechajte sa pomylit, je urceny na vyplachy ustnej dutiny (zapalene dasna, afty atd.- inak zabera na to 100%ne) poviem vam ako som to zistila. ked som si nechala prepichnut pupok, v salone som si hned kupila aj roztok na dezinfekciu. bola to taka malilinka flasticka (asi 5ml za cca 70sk- nepamatam si presne) a skutocne uzasne zaberala. jedna aplikacia a den dva som mala vpich uplne cisty. cele sa mi to velmi rychlo zahojilo. no ale potom sa mi minula a hladala som za nu nahradu. tak som si zistila chem. zlozenie a isla som do lekarne, ci maju nejaky pripravok , ktory tu latku obsahuje. no a dali mi Corsodyl, ktory ma presne to iste zlozenie. s tym rozdielom, ze 1% roztok v 2 alebo 2,5 dcl flasticke stoji cca 90 sk!!! potom maju 2%ny, kt. stoji ale viac ako 2stovky. preto si pytajte ten prvy, uplne staci. jedinou nevyhodou je, ze je ruzovej farby, takze ked si tym potriete pupcok bude ruzovy :D ale to vam doma hadam vadit nebude. a dvojdecova flaska vam na to vydrzi vecne :) resp. do expiracnej doby.

galilea

no je jasne ze to treba cistit v studiu kde si to pojdes dat prepichnut ti da aj na to pripravok na cistenie je jasne ze nesmie sa chytat rukami a uz vobec nie spinavymi najlepsie pouzivat antibakterialne mydlo a potom to vycistit ja som si to cistila 2x za den ako mi to povedal v studiu ,,a ten zapach ?? ja nemam nic take a ani som nemala

katharina

galilea ahoj dik ze si sa ozvala mna zaujima pirsing v pupku chcem si dat len ma zaujima ci to potrebuje neaku hygienu som pocula ze treba aj pircing cidtit lebo ze zapacha od potu v pupku je to pravda ? vdaka

liliiiinka

inak lieh a framikoin je absolutne nevhodny!! rovnako ako aj ine kovy ako titan.. kto nema alergie, je dobra chir. ocel. a inak slniecko tomu praveze pomaha.. len sa nemozes spotit, lebo potom sa do kanalika dostawaju necistoty a vznikaju infekcie..

liliiiinka

dva krat denne sprcha(tam si sprav z antibakterialneho mydla penu, tu nanes na 1-2minuty na piercing tak aby sa dostalo aj do kanalika)potom poriadne premy teplou vodou)raz za den treba striekat antibakterialnou vodickou ktoru si vypytas v salone, a dva krat tyzdenne si zprav ,solny kupel,(1dc vody plus polovica lyzicky kuch. soli, potom umyt teplou vodou lebo sol ma nepriaznive ucinky na sperk) wela stastia, ja mam dnes pierc v pupku 6ty den a robim to takto..