Anorexia u muza

Príspevok v téme: Anorexia u muza
adi

Som uplne sokovana. Dnes rano mi zavolala priatelka, ze jej priatel ma anorexiu. Ale pekne po poriadku. Na zaciatku bolo vsetko super. Poznaju sa asi tri roky, je to (bol to) velmi pekny chalan, mal vzdy super postavu, ani kilo navyso. Na Vianoce ju poziadal o roku a planovali sa v juni tohto roku zobrat. A tym sa to aj zacalo. Ja ako najlepsia kamoska som bola pozvana na svadbu, a kedze oni byvaju v zahranici, isli sme v juni na dva tyzdne ku nim. Hned som si vsimla, ze velmi schudol. Kamoska mi na to povedala, aj postazovala, ze posledne dva mesiace to prehana, skoro nic neje, uplne prestal jest mäso, po 16 hodine neje vobec nic a kazdy den po veceri bicykluje hodinu,hodinu a pol. Co ma najviac sokovalo, bolo, ze v jeden den bolo 32 stupnov a on sa poriadne teplo naobliekal, vraj aby viac vypotil. Kedze sme ich dlhsiu dobu nevideli, hned som si vsimla, ze sa aj psychicky zmenil, bol podrazdeny, ked sme isli na kupalisko, jemu sa nechcelo, mal casto zlu naladu. A k tomu este, kazdy kazducky den upratuje, aby sa v byte vsetko lesklo. Vazi uz len 55 kg, a priatelka ho konecne dotiahla k lekarovi, dnes ide na kompletne vysetrenie. Je mi ich tak luto, su zobraty len mesiac, a zacina to takto. Najhorsie na tom je, ze on sa od mojej kamosky izoluje. Cez vikend mali taku hadku, ze odisla na vikend ku mame. Ona mu chce tak pomoct, ale nevie ako, on si nechce dat pomoct, takze ak mate nejake skusenosti, prosim poradte.

nastenocka77

mala by sa s nim porozpravat, ci ho nieco netrapi, ci nema nejaky vaznejsi problem, alebo ci sa mu nieco nestalo, lebo anorexia nevznika len tak z nicoho.. nejaky podnet musel byt.

adi

To sa lahsie povie ako urobi, keby ju pocuvol, uz by tam bol. Ale on ziaden problem nevidi, on si mysli, ze je dostatocne ,,tučný", a ked na tu temu zacne rozpravat, on hned odide a nebavi sa s nou

majka.s

ved nech navstivi psychiatra, ak ma anorexiu. ak nechce, tak nech ho jeho zena presvedci... sak ju najskor posluchne nie? ale neodporucala by som na neho vrieskat, lebo hadka by bola na streche. nech mu to napr. povie tak, ze si pojdu spolu zacvicit alebo co a nech sa v klude porozpravaju.