Psychicky narusena osoba.

Jardafarda

Dobry den.Chcem reagovat na otazsku od -Tomas 12345,o urceni diagnozy psychickej poruchy.No ,kedze som iba laik,tak mozem sa zmienit o niektorych jeho abnormalitach v spravani.Su to napriklad tieto : dlho si umyva ruky pod tecucou vodou ,niekedy voda tecie z vodovodu a on tam len stoji a neumyva sa !,Dlho byva na WC,ked aj mne treba ist na WC ,musim ist vonku na potrebu,ked niekde ma ist nevie sa vybrat z domu,vsetko mu dlho trva,ked nieco zmeska , povie na mna , ze som ja chyba ,co je nie pravda.Velakrat si zapchava usi a pritom stoji , alebo je v podrepe,trva to aj niekolko minut,neda sa nanho pozerat,vtedy radsej sa vzdialim , lebo ked ho v tejto situacii vyrusim ,byva agresivny! Agresivny je aj vtedy , ked nieje po jeho voly,vtedy radsej vela raz ustupim ,aby som mal od neho pokojDostava amoky zurivosti,vtedy je velmi nebezpecny,netreba mu vtedy oponovat,moze ublizit na zdravi..Dalej,ked ma nejaky problem ,napr. potrebuje peniaze ,dokaze rozpravat cele hodiny o nicom a opakuje vety,co mna unavuje a vycerpava.Su to aj 3 hodiny ,aj do noci, ked ma verbalne obmedzuje.Neda sa to pocuvat! ,Zanedbava hygienu ,byva v neupratanej miestnosti.Nechodi na lekarske preventivne kontrly .Je dlhodobo nezamestnany.Stravuje sa nezdravo.Dlho vyspava.Vela casu travi pri hracich automatoch,kde minul uz spustu penazi.Na poplatky neprispieva,nema z coho.Je na podpore.Stalo sa , ze mi zobral peniaze bez mojho vedomia. Mohol by som pokracovat aj dalej.Urobte si prosim z tohto diagnozu a napiste mi prispevok.Dakujem.

Tomas12345

No ale z akého dôvodu ťa tá osoba prenasleduje ?

Kebyže ty polícia zmení identitu tak to by podla mna zabralo. Kazdopadne by ale asi bolo i treba sa prestahovat do iného mesta a tiež zmeniť svoj výzor.

Co sa útokov danej osoby týka, tam by bolo dobré kebyže danu osobu nahrajes bud na kameru, alebo aspon zachytis jej hlasovy prejav, v case ked sa ty mala udajne vyhrazat. Nahrávku potom odovzdas polícii, a tá nahrávka potom môže slúžiť ako dôkaz.

problem_problem

tak neviem, mám v okolí taku osobu čo škodí, terorizuje nielen mňa, bohužiaľ ide o blízkeho rodinného príslušníka s ktorým som v dennom kontakte, a po neustálom napádaní ( predtým fyzickom ) teraz zatiaľ "len" slovnom.. som sa bol poradiť viackrát na polícii aj v psychiatrickej ambulancií kde mi doporucili odsťahovať sa, aby ma dotyčný narušený nenašiel ( povedal mi , že ma beztak nájde.. čo nie je fakt problém, potom sa budem akože znovu sťahovať jestli ma rovno nezabije...) sťahovanie nieje dostatočné riešenie kym narušený človek sa voľne pohybuje, vôbec sa nelieči!! môže urobiť čokoľvek a komu bude chcieť keď mu prepne, čo býva pomerne často ...
odmietli to riešiť aj keď vedia o tom v akom je stave a koľko ľudí na to dopláca a neurobia nič, psychiater tak isto, pričom je to nebezpečný človek mal by sa liečiť byť pod dohľadom a voľne sa pohybuje!!! kým nikoho nezabije je to v poriadku. no nieje to celé choré ?? podľa mňa je, ale vraj je to môj problém takže sa priprav aj na takéto niečo...

problem_problem

tak neviem, mám v okolí taku osobu čo škodí, terorizuje nielen mňa, bohužiaľ ide o blízkeho rodinného príslušníka s ktorým som v dennom kontakte, a po neustálom napádaní ( predtým fyzickom ) teraz zatiaľ "len" slovnom.. som sa bol poradiť viackrát na polícii aj v psychiatrickej ambulancií kde mi doporucili odsťahovať sa, aby ma dotyčný narušený nenašiel ( povedal mi , že ma beztak nájde.. čo nie je fakt problém, potom sa budem akože znovu sťahovať jestli ma rovno nezabije...) sťahovanie nieje dostatočné riešenie kym narušený človek sa voľne pohybuje, vôbec sa nelieči!! môže urobiť čokoľvek a komu bude chcieť keď mu prepne, čo býva pomerne často ...
odmietli to riešiť aj keď vedia o tom v akom je stave a koľko ľudí na to dopláca a neurobia nič, psychiater tak isto, pričom je to nebezpečný človek mal by sa liečiť byť pod dohľadom a voľne sa pohybuje!!! kým nikoho nezabije je to v poriadku. no nieje to celé choré ?? podľa mňa je, ale vraj je to môj problém takže sa priprav aj na takéto niečo...

Tomas12345

( Dobry den.Prosim Vas,co robit s psychicky narusenou osobou ,ktora si neprizna svoj naruseny dusevny stav a ani sa nechce dat vysetrit.Taha sa to uz 20 rokou a nic sa nerobi!!!!!!!!! )

A aku psychickou chorobou to presne daná osoba trpí ? Popíš viac ohladom jej diagnozy.