Zlomenina chrbtice.....7 stavec...

Príspevok v téme: Zlomenina chrbtice.....7 stavec...
mijka

Moj priatel mal v piatok autonehodu,nezodpovedný lekári mu len dnes , po piatich dnoch, po vyš. CT zistili zlomeninu 7 stavca...niečo sa im tam nezdalo tak mu spravili dalšie CT..toho vysledok bude az zajtra...velmi sa bojim o neho.
Prosim ak ste niekto mali zlomeninu chrbtice , alebo aspon poznáte niekoho kto to mal, napiste, že čo a ako...
Dúfam že to nebude také vážne a uzdraví sa...ja sa bojim že náhodou ochrnie, alebo si myslíte , že to by sa prejavilo hned?
Prosim poradte, dakujem!

karolza

ahoj pal
mám skúsenosť a tá moja je že tie tri mesiace u mňa trvali trošku dlhšie,ja som mal zlomené dva stavce,akurát chybou bolo že boli vedľa seba
u teba si doktor dáva tri mesiace na zrastenie stavca ,asi vie prečo skôr doporučuje ležať a málo sedieť a nieto ešte šoférovať,v polohe ležiacej zlomený stavec nieje až toľko namáhaný ako pri sedení,kedy vlastne drží ostatok tela a šoférovanie,stačí malý hrb na ceste a môžem si stavec zasa zlomiť
s pozdravom karol

pal

dobry den,zlomil so si stavec Th4,lekar povedal ze lezat 3 mesiace, nejazdit autom,sediet len velmi malo. citim sa uz po mesiaci a pol celkom ok, zda sa mi to vela 3 mesiace. ma niekto skusenost? dakujem

jemonka

ahoj aj ja som mala zlomenu chrbticu asi tak pred 4rokmi..a pricom lekari to zistili az po 8dnoch!! no a potom zacali tiwe ich blbe vyhrazky ze nikdy nebudme chodit atd. ale presli 4roky a som tu zdrava a stastna uvidis ze aj tvoj priatel tak dopadne

poliewoocka

Ochrnutie je sposobene poskodenim miechy a jej nervov.Podla toho,v ktorej casti chrbtice nastane porusenie.Za prvymi dvoma stavcami atlasom a axisom nasleduje dalsich 5...dokopy je ich 33 az 34.Vas priatel ma zlomeny 7. cize,keby doslo k poskodeni miechy nastala by thoraxalna=hrudna paralyza.Cize,ak ma stavec zlomeny a miechu neposkodenu,nic mu nehrozi.Ale aj tak,za nedbalost mozete podat zalobu.Ale to je uz na inu temu...Vela stastia a skore uzdravenie.